Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 3 babával a szülés nehezebb...

3 babával a szülés nehezebb vagy könnyebb mint a 2. volt?

Figyelt kérdés
2012. jún. 1. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Sokkal könnyebb, orvos figyelmeztette a barátnőm, hogy azonnal induljon, mert a 3. már hamar kíbújik. Indultak rögtön a 25 km-re lévő kórházba, és a kocsiban megszült!!! NEM vicc, pont egy hónapja! Minden rendben volt! Szerencsére félreálltak, és mentőt hívtak az út szélére, és a mentős látta el! :-)
2012. jún. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem a 2. könnyebb volt. Több ismerősöm is szült mostanában 3. babát, az egyiknek azt mondta a szülésznő, hogy a 2. szülés szokott a legkönnyebb lenni. És nagyjából mind így tapasztaltuk.


De ez persze sok mindentől függ, szerintem nagyon általánosítani nem lehet. Nekem a 2. és 3. szülés hosszra nagyjából megegyezett 2,5-3 óra volt kb, de a 3al sokkal erősebbnek éreztem a fájásokat, és hosszabb volt a kitolás is. De nagy is volt a baba, és gátvédelem volt. Így annyira nem is lehet összehasonlítani.

2012. jún. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Több ismerősöm szerint nehezebb a 3.
2012. jún. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem az első volt a legkönnyebb, a második egyenesen borzalmas, a harmadik meg "közepes" :).

Mindháromszor nagyon gyorsan (és az elsőnél/harmadiknál könnyen és egyszerűen) szültem, nem vágtak, nem repedtem.

A másodiknál volt némi komplikáció közben, nem részletezem a lényeg, hogy a baba és én is megúsztam mindent - bár én közben többször elájultam a fájdalomtól és konkrétan megőszültem a szülőágyon. Ezen élményhatására sokáig úgy is gondoltam, hogy én többször egészen biztos, hogy nem szülök hüvelyi úton, és olyannyira így gondoltam, hogy prgram csaszira akartam magam kiíratni.. aztán szerencsére mégiscsak meggyőztem magamat hogy minden okés lesz és lett is.

2012. jún. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia. Az első fiam (12év) 12óra alatt lett meg, viszonylag könnyű szülés volt, nem annyira fájt, a második fiam (3,5éves) 4óra alatt lett meg, ez a szülés sem volt nagyon fájdalmas, a harmadik fiam (3hetes), ő is 4óra alatt lett meg, de borzasztóan fájt. Repedtem, vágtak, a kitolásnál nem voltak fájásaim oxitocint kaptam, már az ájulás szélén voltam. Friss még az élmény, de a fájdalmat hamar elfelejtettem, mikor már a mellkasomra fektették.
2012. jún. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem a 3.volt a legnehezebb szülésem.Az első a legkönnyebb.Az utolsó babám volta legnagyobb ,nem tudom hogy ezért,de nagyon elhúzódott a kitolási szakasz.
2012. jún. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a harmadik nehezebb volt mint a második, de könnyebb mint az első. A második szülésem álom szülés volt gyakorlatilag 2 óra alatt meglett abból 1 fájt úgy igazán pedig ő volt a legnagyobb babám (4400gramm).

A harmadik se tartott sokáig csak 4 óra volt de a kitolási szakasz hosszabb volt stb. pedig kisebb baba.

Nekem is sok 3 babás barátnőm van és egy kivételével mind így mesélte hogy a második volt a legkönnyebb :)

2012. jún. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem az első sem tartzott a nehéz szülések közé, mindenestül 3.5óra volt a fájós része, előtte kb 8órát vajúdtam, de az még nem fájt, csak már benfogtak a kórházban, mert jelezték, hogy beindult a szülés. Elsőnél kaptam oxit, onnantól baromira fájt- ez volt a 3.5óra. Kitolás 40perc volt, volt gátmetszés is.

Második baba, nagyon könnyű szülés volt, éppen 38hetesen voltam dokinál vizsgálaton, aki mondta, hogy a méhszáj szinte 3ujjnyira nyitva, felpuhulva- szinte szülök... Ez volt reggel. Szerintem a vizsgálat hatására tényleg be is indult a szülés, mert déltől nagyon renszertelenül voltak kisebb fájásaim. Gyorsan indultunk a kórházba, és 40perc alatt, oxi-gátmetszés és mindennemű egyéb beavatkozás nélkül megszületett a 2.baba.

3.meg szinte olyan volt mint a második szülés ugyanúgy gyors és könnyű, viszont picit tovább tartott, mert a baba nem volt jól beilleszkedve, és így kicsit "tornázni" kellett vajúdás közben. (oldalt fekve, jobb-bal oldalt, állva, megind fekve) szóval így vártuk különbözó pózokban a fájásokat. :) Ezért másfél óra volt a szülőszoba, szintén oxi, gátmetszés és minden nélkül. A legtermészetesebb módon, boldogan!! :)

Nekem a 2-3.szülés együtt nem volt olyan fájdalmas mint az első. :)


MIkorra várod a 3. babádat?

2012. jún. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Júliusra várom. Az első babám 3800 g volt, 22 hóra rá a fiam 4290g volt, és most szintén 22 hónapra várom a 3. babát....aki feltehetően nagyobb lesz mint a 2. :-)
2012. jún. 4. 15:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!