Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek voltak jóslói, azoknak...

Akinek voltak jóslói, azoknak milyen volt a szülés? Könnyebb vagy nehezebb?

Figyelt kérdés
35. hétben vagyok, múlt héten elkezdődtek azok a jóslók, amik fájdogálnak, a kérdésem az volna: ezekkel már tágulok is, vagy csak úgy vannak? És ha tágulok, az mennyivel rövidíti a vajúdást?
2012. márc. 19. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem voltak jóslóim, 32. héttől. Én nem tágultam tőlük. 35. héten még teljesen zárt voltam. Hogy könnyebb-e, igazából nem tudom milyen lett volna nélkülük, mert még csak egyszer szültem. Én gyorsan tágultam az biztos, mikor először vizsgáltak meg a kórházba 2 centire voltam nyitva, mire átvittek a vizsgálóból a szülőszobára már 4 centire voltam tág, és kb 2 perc volt a két helység között. Nagyon erősen jöttek a fájások. Aztán leállt minden, fájásgyengeség --> oxitocin ---> újra elviselhetetlen fájások. Az első fájásokkal együtt 3,5 óra alatt szültem meg.

De azt nem fogom tudni neked megmondani, hogy a jóslóknak köze volt-e hozzá. Egy biztos a jóslóktól nem tágultam.

2012. márc. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is voltak jóslóim szintén kb. a 35. héttől. Ehhez képest a kiírt napon lett meg a kisfiam császárral, 30 órás (!!!) vajúdás után - nem tágultam, két ujjnyira nyíltam ki össz-vissz. A szülésznő szedte ki a nyákdugót, ő kezdett el kézzel tágítani, ennyire szar volt a helyzet. Szóval nekem nem lett könnyebb, pedig a 36. héttől rendszeresen ittam málnalevél teát is, merthogy az segít állítólag. Egy frászt. Nálam nem vált be.
2012. márc. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, rosszul tettem fel a kérdést, nyilván nem tudjátok mihez viszonyítani :) de ezek szerint akkor nem biztos, hogy nyílok tőlük. (nem bánnám, ha nem teljesen zárt állapotban indulnék neki a vajúdásnak...)

Köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 19. 12:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A 29. heten kezdődtek a jóslo fajasok. Akkor nyíltam is egy ujjnyit. A pihenés és a magnézium ellenére a joslok maradtak végig. 3 nappal a kiírás után indult meg a szülés, és iszonyat nehezen tagultam. Kaptam oxitocint meg mehszaj lazíto injekciót is, de meg így is nagyon keservesen ment. A dokim mar mondta, hogy készüljek fel lelkiekben a csaszarra. De aztán a kislányom megis kibújt. :)
2012. márc. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mind a 3 szülésem könnyű volt. Az elsőnél nagyon gyors volt,és a fájások sem fájtak,nagyon enyhe mensi szerű görcsöcskék voltak. Az első terhességem során 2x volt 1 percig tartó jóslóm.

A másodiknál egyáltalán nem volt jóslóm,keménykedésem is csak az utolsó napon. A szülés kicsit volt érezhetőbb,mint az első,és picit volt hosszabb.

A harmadiknál már voltak jóslók a 24. héttől,a szülés még sem volt nehezebb,mint a második.

És ezt úgy írom Neked,hogy egyáltalán nem bírom a fájdalmat odalent!


Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!!

2012. márc. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Remélem, rendben lesz minden, izgulok :) azt hiszem ez érthető első babánál :)

2012. márc. 20. 07:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!