Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 2. babával könnyebb volt a...

2. babával könnyebb volt a terhesség és a szülés? Gyorsabban megszületett a baba?

Figyelt kérdés
Az első terhességemnél a 8-13. hétig rosszul voltam, akadt olyan nap, amikor föl sem bírtam kelni az ágyból. Most, 2 évvel később újra babát várunk, de a fáradtságon és 1-2 émelygős reggelen kívül nem volt bajom, most van a 12. hét. Vajon a szülés is "könnyebb" lesz? Nálatok hogy volt?
2012. febr. 22. 14:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Elsőnél onnan tudtam, hogy terhes vagyok, hogy megnőtt a hasam és a 9. hónap végén fájt egy kicsit :) A lányomat 5 óra vajúdással szültem meg. Nem híztam semmit szinte.

A második terhesség rémálom volt. Nem tudtam aludni, enni, vizesedtem, híztam 22 kilót... szóval nem volt álomterhesség. És többet vajúdtam, nehezebben szültem, bár nagyobb is volt a fiam.

Másodikat várod?

2012. febr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Másodikat, látom, bocsi.
2012. febr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem sokkal nehezebben született meg a második. Sokkal nehezebben tágultam,persze nagy baba volt. Első 9,5 óra alatt lett meg 3650g-mal, a második 24 óra alatt lett meg 3800g-mal.
2012. febr. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hú, nehogy megijedj! Én eddig amúgy mindenkitől azt hallottam, hogy a 2. könnyebb, ezalól úgy látszik, mi két válaszoló vagyunk a kivétel :)

Amúgy jobban belegondolva lehet, hogy csak a szülés-rásegítés elmaradása miatt volt hosszabb a másik. Máshol szültem, és sokkal később másodjára.

2012. febr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is a másodikat várom, már csak 1-2 hét, és nagyon bízom benne, hogy vele könnyebb és gyorsabb lesz minden. Még azzal biztattak engem, hogy ha nem telik el túl sok idő a 2 baba között, akkor még könnyebb. Nálunk ez 8 hónap volt, de a ti 2 évetek sem sok szerintem, inkább ideálisabb :).

Érdekes, mert én most sokkal rosszabbul voltam az elején, viszont sokkal energikusabb vagyok a 2. harmadtól kezdve még így a legvégén is, 1-2 rossz naptól eltekintve.

Drukkolok neked!

2012. febr. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
az első terhesség egy álom volt,nem voltam rosszul,talán csak 2 szer.Igaz 15kg-t híztam,de rengeteg édességet ettem(kislányom lett). A szülés könnyű,volt 8 óra alatt lett meg a csajszim. Most a második terhességnél minden bajom van 15.-ik hétig hánytam,szédültem,ájulás kerülgetett.Iszonyatosan fáj a derekam sokszor mintha becsípődött volna egy ideg.Néha köhögésnél,tüsszentésnél becsurran 1-2 csepp pisi.(kisfiú lesz)A szülésről még nem tudok nyilatkozni,de remélem ennyi "kínlódás" után az legalább könnyű lesz.24hkm
2012. febr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Én is csak erősíteni tudom azok táborát,akiknek az első terhessége egy álom volt.Második szülésem 2 hete volt.A terhesség tiszta kínlódás volt,mindenem fájt legszívesebben végig aludtam volna az egészet.a 2. szülés viszont gyorsabb volt,de nem volt kisebb a fájdalom,sőt talán nekem inkább jobban fájt.
2012. febr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én az elsővel félidőig émelyegtem, meg rettentően fáztam. Utána minden OK volt, 5 napot ráhúztam, 14 óra vajúdás után született meg a fiam. Szerintem könnyű szülésem volt, legalábbis rosszabbra számítottam.

Most a másodikkal vagyok 33 hetes. Semmi rosszullét, csak pár hétnyi fáradtság volt mint terhességi tünet. Viszont így a vége felé nehezebb mint az első volt, nagyobb a hasam is, picit többet is híztam. Most kislányt várok.


Úgy hallottam sokaktól, hogy a második szülés gyorsabb, de intenzívebb, kvázi fájdalmasabb szokott lenni mint az első. Hát majd meglátjuk.

2012. febr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát nekem mindkettő komplikált volt (terhesség) de teljesen különböző!


Az elsőnél 4. héten vérzés...12.hétig fekvés!31.héten beindult de végül bentmaradt szigorú fekvés árán a 39. hétig!

3950gramm volt a lányom és 61cm!Én 22 kilót híztam!


A másodiknál a 16. hétig rosszul voltam fogtyam 6 kilót! :( 19. héten begörcsölt a vesém és műteni kellett,mert a baba ráfeküdt és elzárta a húgyvezetéket!:(

Azóta is 29.hetes vagyaok, ezzel küzdünk és kb 4 hét múlva műtnek megint!


De az első szülésem csodálatos volt,remélem mosta második gáz terhesség után megint egy ilyen csodában lesz részünk kárpótlásul! :)

Most nagyon keveset híztam/hízok szerintem a "betegség"miatt!Elég kellemetlensajnos! :(



De remélem mi is az extrém esetekbe számítun,és Neked csodás lesza második várandósságod is!


2 éves kislány és 29 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. febr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

akkor én biztatnálak kicsit, mert nekem a második szülésem jóval könnyebb és fájdalommentesebb is volt, mint az első!! az 1. sem volt nagyon hosszú, szülőszobán 3,5 óra, de az a bekötött oxitocyn miatt nagyon fájt. amig nem kaptam infúziót, addig még jól bírtam, utána filmszakadás, de még azt a 3,5 órát 1. babánál, 3,8kg-os volt, nem nevezném soknak.

Másodikkal mindössze 45 percet töltötünk a szülőszobán, nem volt szükség infúzióra, így feleannyira sem fájt az egész, mint az elsőnél. itt már gátmetszés sem volt.

13napja szültem meg a 3. babámat, ő szűk 2órás szülés volt, szintén infúzió nélkül, nemsok fájdalommal. Ő azért huzódótt 2 óráig, mert nem volt jól beilleszkedve a feje, és sok pozicióban kellett vajúdnom, hogy illeszkedjen. ha ez nem lett volna, akkor ennél rövidebb lett volna, de így sem panaszkodok. :)


ne félj a szüléstől, készülj rá inkább fejben-lélekben sokat!!

2012. febr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!