Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után! Ti hogy bírtátok?

Szülés után! Ti hogy bírtátok?

Figyelt kérdés

A kérdésem egyenlőre elméleti, nem fogok még szülni, terhes sem vagyok, de nagyon érdekel.:)

Magától a szüléstől érdekes módon nem annyira félek, de az utána lévő időtől nagyon. Attól a 4-6 héttől. Ti milyen hamar jöttetek rendbe "odalent"? Meddig tartott az erős vérzés? Az végig van? Előre is köszönöm :)


2012. máj. 31. 21:04
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

De aranyos vagy :) Hát, a fogadott orvos dolog is érdekelne.Mikor elmegyek a nőgyógyászomhoz, aki megállapítja a terhességet, ott meg kell kérni, hogy a szülést is ő vezesse le? Azt tudom hogy majd be kell járni vizsgálatokra, azt nyilván fizetni alkalmanként. De utána szülés végén kell egy nagyobb összeget is? És azt mikor? Hazamenetelkor? Ezt az összeget az orvos határozza meg, vagy rám van bízva? Mennyit szoktak?


És ha tényleg van kedved válaszolgatni: Milyen vizsgálatok vannak terhesség alatt és milyen gyakran?(egyedül a terheléses cukorvizsgálatot tudom )

2012. máj. 31. 21:29
 12/27 A kérdező kommentje:
21:27 ez tényleg jól hangzik, azt hiszem ezzel én is kibékülnék :) Nekem eddig nem volt aranyerem. Akkor is kijöhet szülésnél?
2012. máj. 31. 21:29
 13/27 anonim ***** válasza:
írok privit :D
2012. máj. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Előtte nekem sem volt soha. Természetes szülésnél, és sokaknál már a szülést megelőző székletproblémák következtében is kijöhet.
2012. máj. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Többi anyukák, a ti válaszaitokat is szívesen várom ám a szülés utáni időszakról :)
2012. máj. 31. 21:35
 16/27 anonim ***** válasza:

Azt hiszem én vagyok a pozitív példa! :) Simán szültem, volt gátmetszésem is. A szülés napján (hajnali 5-kor született a kisfiam) még nem tudtam ülve ebédelni, legalábbis az étkezőben lévő széken nem tudtam ülni, de aztán fokozatosan egyre jobb lett. A 4. napon mentünk haza, akkor már egyáltalán nem is éreztem a vágást, a varratszedés sem fájt.

Nálam a wc-zés is érdekesen alakult. Ha nincs székleted 2 napig, akkor nálunk adnak hashajtót. Nos, én nem akartam "kellemetlen" helyzetbe kerülni, mert a szobám nagyon-nagyon messze volt a wc-től, így megpróbáltam hashajtó nélkül megoldani és azt kell mondjam, csak lelkileg volt nehéz, fájni nem fájt. :)))

A vérzésem olyan bővebb mensi mennyiség volt kb. 2 napig, ekkor én is Tenát használtam, aztán éjszakai betétet, de ez már csak a mérete (hossza) miatt kellett. Nem volt erős vérzésem, de valahogy mindig össze-vissza folyt...

Nagyon kis mennyiség volt a további hetekben, viszont nekem nagyon sokáig, olyan 8 hétig tartott kisebb kihagyásokkal.


A dokit a 18. héten kérdeztem meg, hogy jelen lenne-e majd a szülésnél és ekkor kérdeztem rá, hogy milyen tiszteletdíjat szokott kapni. Ő azt mondta, ránk bízza.

A pénzt az utolsó kórházi napon, közvetlenül a varratszedés után adtam oda. A nővérek tudják mi a dolguk, az utolsó varrat eltávolítása után fél pillanattal már ki is surrant a kezelőből, hogy nyugodtan le tudjuk bonyolítani a dolgot. :D


Én is szívesen válaszolok ha van még kérdésed, novemberi a kisfiam és nagyon szép emlék az egész!!! :)

2012. máj. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Anyukák, először is gratula a babáitoknak! :)

Kedves utolsó válaszoló! Jó olvasni, hogy azért van ilyen is, persze tudom, mindenki más.... a 8 hét elég hosszú idő, nekem talán nem is a mennyiség ijesztő, hanem a betét használata....tampont 4. vagy 6. héttől sem szabad/ajánlatos? Az első hetekben tudom, hogy tilos, hogy tisztuljon rendesen, de ha tovább tart?

2012. máj. 31. 22:06
 18/27 anonim ***** válasza:

3 hete szültem, picit még vérezgetek. Pár órás vajúdás után sürgősségi császár volt. A császár helye gyorsan gyógyul (császáros válaszod talán még nincs, így erre is felkészülhetsz, bár reméljük, elméleti marad a tudásod :)). Másfél hét után maga a heg már abszolút észrevehetetlen. A fáradtságot kell leküzdeni az első hetekben, és összeszokni a manóval - szerintem ez a leginkább embert próbáló rész. A vajúdás túlélhetőnek tűnt, a kitolásról persze nem tudok nyilatkozni. Ami nagyon rossz volt, a szülés utáni oxitocin adag óránként - a frissen felszabdalt méhemnek nem volt túl kellemes, de túlélhető ez is. :) Összességében: minden fizikai kellemetlenség háttérbe szorul, mikor először vigyorog rád a baba. :)


Fogadott orvosról gőzöm nincs, a férjem volt az orvosom.

2012. máj. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Én jól voltam,elég sokáig véreztem,és éreztem a gátmetszés helyét is,de gyorsan helyre rázódtam,nem viselt meg igazából a szülés!
2012. máj. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a választ!

Igen, a császárról még nem kaptam válaszokat, mert hát ugye még van pár évem a babázásig (22 éves vagyok) De az az igazság, hogy gyerekek közt dolgozom, és rájöttem, hogy egy babával már elvagyok, de a szülésről fogalmam sincsen :)

A férjed volt az orvosod? Hú, az nagyon jó lehet :) Én is ebben reménykedem, hogy a nehézségek ellenére boldog leszek és át fogom könnyedén vészelni, hiszen ott lesz a csöppségem, aki majd kárpótol :)


Kedves utolsó válaszoló: köszönöm szépen, jól esik ez a bíztatás és megnyugtató. Egyre többen írjátok, hogy nem volt vészes az utána lévő időszak és ezt nagyon jó olvasni. (persze én járhatok másképp) Örülök hogy ennyi anyuka válaszol és segít és hogy ilyen sok a pozitív élmény is. Kellemes babázást nektek! :)

2012. máj. 31. 22:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!