Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után! Ti hogy bírtátok?

Szülés után! Ti hogy bírtátok?

Figyelt kérdés

A kérdésem egyenlőre elméleti, nem fogok még szülni, terhes sem vagyok, de nagyon érdekel.:)

Magától a szüléstől érdekes módon nem annyira félek, de az utána lévő időtől nagyon. Attól a 4-6 héttől. Ti milyen hamar jöttetek rendbe "odalent"? Meddig tartott az erős vérzés? Az végig van? Előre is köszönöm :)


2012. máj. 31. 21:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Erös vérzés csak pár napig - egy hétig van a legtöbb esetben, de elég sokáig lehet még kevés. A normál menzesz rosszabb, itt csak az a kényelmetlen, hogy tartósan betétet kell használni.

De itt is elég sok eltérés van a nök között, meg egy nönél sem egyforma minden szülés után.

2012. máj. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mindig is tampont használtam, a betét számomra sosem volt kényelmes, ezért is a kérdés egyrészt... Gondolom az első hétre nagyméretűt kell beszerezni. Ezt kórházban adnak? Vagy ezt jó előre vinni kell?

A wc-zés mennyire nehéz vagy fájdalmas közvetlenül szülés után?

2012. máj. 31. 21:14
 3/27 anonim ***** válasza:
Én 1 hétig durván véreztem, aztán 5 hetes volt a babám, amikor elhagyhattam a betétet. Gátmetszésem volt, ennek ellenére keményen repedtem szanaszét, ülni-állni nem tudtam kb 2 hétig. Állva is ettem, csak ne kelljen leülnöm mert meghalok. A 6 hetes kontrollon már minden rendben volt.
2012. máj. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Betétet vinni kell. Én is mindig tampont használtam, de nagyon kényelmes volt a betét, én is féltem attól h nem fogom szeretni, de itt nincs mese. A wc-zés nem fáj, csak kellemetlen, én még 1 héttel szülés után is szorítottam a törölközőszárítót. De persze ez is mindenkinél más és más.
2012. máj. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! Az 5 hét elég hosszú, de a gátfájdalom rosszabbnak hangzik... Minden esetben van gátmetszés?(természetes szülésnél persze)
2012. máj. 31. 21:17
 6/27 A kérdező kommentje:
Te hol szerezted be a nagyméretű betétet? Az always éjszakai betétje megfelelő? Az elég nagy.
2012. máj. 31. 21:18
 7/27 anonim ***** válasza:
Az első szülésnél legtöbbször elkerülhetetlen a vágás. Én is always éjszakaival indultam, de amilyen durván véreztem, kevés volt, így tenát hozott be a párom.
2012. máj. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Tena, rendben, jegyzem ezeket :) Igazából tényleg még messzi dolog, de annyi sok homály leng körül engem ezzel a témával kapcsolatban :D
2012. máj. 31. 21:24
 9/27 anonim ***** válasza:
Kérdezz bátran, frissek az élmények, januárban szültem :)
2012. máj. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Én szerencsésnek mondhatom magam, a vérzés 2 napig volt erős, utána már normálisnak mondható. Ami zavart az a betét, ugyanis én utálom, de ki lehetett bírni. A gátsebem is gyorsan gyógyult, a kórházban már törökülésben szoptattam, egyáltalán nem fájt.

Nekem az egyetlen kellemetlenséget a szülés következtében kijött aranyerem okozott, mivel az egy-két napig elég rendesen fájt, de a dokim ajánlott egy krémet, és az hamar elmulasztotta.

A kórházba, legalábbis nálunk mindent vinni kellett, értem ez alatt a betétet, wc papírt, intim törlőkendő...stb.

2012. máj. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!