Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek a szüléstől, mit tegyek?

Félek a szüléstől, mit tegyek?

Figyelt kérdés

32. héten vagyok, és már most tiszta ideg vagyok, hogy minden rendben lesz e, lesz e pénzünk hogy kifizessünk mindent, fájni fog e nagyon, kibírom e, ott lesz e minden ami kell, vagy egyáltalán hogy sikerül e nem szétszakadnom :) vicces de ettől is félek, habár ma már rutin dolog a gátszakadás, csak félek nagyon fog fájni és nem fogok tudni elég figyelmet adni a bébimnek :(

félek, hogy rendes szülész fog e ott lenni ahova éppen majd visznek, mert hajlamos vagyok megijedni amikor bunkó egy orvos...olyan frusztrált leszek vagy nem is tudom


2012. máj. 18. 09:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nem mindig alkalmaznak gátmetszést, csak ha nem fér ki a baba. Még mindig jobb, mintha repednél. Anyu mondta, hogy a bátyámmal repedt, és nagyon sokára gyógyult meg. Velem vágtak, sokkal jobb volt.

Én nagyon rettegtem tőle, de nem is éreztem. Utána azért elég nehéz volt ülni, de állítólag az a titka, hogy napi 4-5 alkalommal le kell zuhanyozni, hogy tiszta legyen a seb. Akkor hamarabb gyógyul. Nekem a napi 2 zuhanyzás is gond volt, mert már szülés után is rögtön egyedül voltam, a férjem nem kapott szabit.

2012. máj. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
igen az ilyenektöl is félek, hogy nem lesz majd akkor időm ilyenekre, de remélem akik most igérik családban azok akkor is fognak segiteni ha kell :)
2012. máj. 19. 08:41
 13/21 anonim ***** válasza:
Januárban szültem, túlhordtam a babát, befektettek a kórházba és másnap spontán beindult a szülés. Mivel első babó volt, totál halálra aggódtam magam, hogy mi lesz hogy lesz. Brutál fájásaim voltak már, és közölte a doki h méhszáj teljesen zárt. Hát kiakadtam. 6 óra múlva elkezdtem vérezni, szóltam az éjszakás dokinak h vizsgáljon meg, már bő 2 ujjnyira nyitva voltam. Irány a szülőszoba. Amikor meghallottam ezt a mondatot hatalmas kő esett le a szívemről. 7 óra múlva megszületett a kisfiam. Amint átléptem a szülőszoba küszöbén, megszűnt minden félelmem, már csak arra koncentráltam h minél előbb túl legyek rajta. Sőt, a gátmetszésre annyira koncentráltam, hogy éreztem is. A terhesség eleje óta az volt a legnagyobb félelmem. De hidd el, ez csak most rossz, amikor odakerülsz elfelejtesz minden félelmet! :))
2012. máj. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Fogadj dulat,nagyon sokat tud segeteni a felelmeid lekuzdeseben
2012. máj. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
46%
én is félek, féljünk együtt.
2012. máj. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
az utolsó válasz volt a legmegnyugtatóbb :))) de viccet félre téve, kezdek erősödni, ahogy itthon is mindenki nyugtat, meg ti is... jó hogy el fog múlni, ezt várom :)
2012. máj. 21. 08:13
 17/21 anonim ***** válasza:

15ös vagyok: komolyan gondoltam :)

én is nagyon parás vagyok, pedig nem első. szerintem ez normális. de tény, hogy ha átléped a szülőszoba ajtaját, akkor minden érzésed megváltozik és el fogod ezt a félelmet felejteni.

2012. máj. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
mostmár attól félek a legjobban hogy minden rendben fog e menni, már nem érdekel a fájdalom mert jo célért fogok "küzdeni"
2012. máj. 22. 07:47
 19/21 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


kedves szorongó kismama, az összes félelmed természetes - de hidd el, minden rendben lesz, mert erős vagy és egészséges, a kicsit pedig szeretettel várod. Megismétlem azért, amit már mondtam: teljes megnyugatásod végett feltétlenül beszéld meg előre a kórházi szakemberekkel, hogy EDÁ-t kaphass. Nem kell feltétlenül "szétszenvedni" magad..legyen valóban szép élmény az apróságod születése. A legjobbakat nektek.

2012. máj. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 rukimeki1 ***** válasza:

Ne idegeskedj, minden renben lesz. Én úgy tettem túl magam rajta, hogy felkészültem, hogy tuti nagyon fog fájni, de mivel nem tudom milyen nem is félek tőle. Ahogy bement úgy ki is jön. :) Ráérek félni ha már ott vagyok. (amúgy ha már ott vagy nem lesz időd ilyenekre. Ott nem félni fogsz már hanem minden erőddel arra fogsz koncentrálni, hogy kijöjjön) Életed leg emlékezetesebb, leg szebb, leg fájdalmasabb, leg izgalmasabb, leglegleg napja lesz majd, és mindíg örömmel fogsz emlékezni. A fájdalom amit át fogsz élni semmi ahhoz a kis csodához, akivel nem sokára találkozni fogsz. Gondolj arra milyen jó lesz ennyi várakozás után a karodban tartani.


Könnyű szülést kívánok, és ne parázz. Minden flottul fog menni. :) Jó egészséget nektek

2012. máj. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!