Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szüléstől....

Nagyon félek a szüléstől. Leginkább a fájdalomtól, hogy ki fogom-e bírni, tudok-e majd így is mindvégig a babára koncentrálni?

Figyelt kérdés

Első szülés lenne. Nyilván az ismeretlen miatt is van egyfajta félelem az emberben, de a legrosszabb, hogy nem tudom, hogyan lehetne felkészülni erre lelkileg.

Félek, hogy egy idő után nem fogok tudni tovább segíteni a babának, nem tudok majd kizárólag arra koncentrálni, hogy minél előbb a világra segítsem, és emiatt is félek, mert ha bepánikolok, csak még több komplikációt idézhetek elő, akkor meg csak még tovább nyúlik az egész fájdalmas rész a kicsi számára, és számomra is.

Én segíteni szeretnék, hogy a pici minél előbb kibújhasson, de mi lesz, ha a fájdalom győz? :S


Kismamák! Ti hogy győztétek le a félelmet? Hogy vettétek rá magatokat, hogy ne aggódjatok a fájdalom miatt?



2012. ápr. 3. 12:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Arra kell gondolni, hogy minden fájással közelebb vagy a picihez!

Csak pozitívan!(nekem nagyon bejött:))

9 hetes tündéri kisfiú anyukája:)

2012. ápr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet, igyekszem majd így hozzáállni. :) Remélem, mindvégig sikerül majd... sose viseltem jól a fájdalmat, de ezt most muszáj lesz. :)

Gratulálok Neked a kisbabádhoz, jó egészséget és sok boldogságot Nektek! :)

2012. ápr. 3. 12:48
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

De mivel akarsz segíteni?


Inkább arra gondolj hogy természetes folyamat, a fájások azért vannak hogy elöre tolják a babát. Nincs mit segíteni, ö akkor is jön ha te hátráltatnád.

Egyszerüen természetesnek éld meg a folyamatot.


Mi jártunk szülés felkészítöre és párom is imádta, így a szülésnél nem ácsorgott ott mint egy kö, hanem tudta mit csináljon, jól érezte magát.



Nekünk a szülésfelkészítön elmondták, hogy képzeljük el hogy akarunk szülni. habár a mi korházunkba ezer lehetöség volt.


èn úgy képzeltem bemegyek és megszülöm, semmi nagy dolgot. Egyszerüen hagytam sodrodni magamat az árral. 3 órát vajúdtam összesen az elsö fájástól.


Most jön a második és most is ezt teszem. Jön amikor akar, és hagyom magamat a sorsra bízni.

2012. ápr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A fájdalom sose győz! Erős vagy,és biztos vagyok benne hogy világra tudod hozni az első babádat!Orvosok lesznek körülötted akik vigyáznak rád,nehogy valamelyikőtöknek baja essen. Nekem a fájások alatt gondolkodni sem volt időm,örültem ha tudtam kérni egy korty vizet :) Megkönnyebbülés volt,mikor mondta a doki hogy fél óra múlva szülünk. Így visszagondolva gyorsan szaladt az idő. Nem a fájdalomra kell koncentrálni,hanem csakis magadra, a lélegzésre,és a születendő gyermekre :) Nekem megnyugtató volt hogy a férjem is ott volt Velem. (még ha sírt is mellettem,annyira sajnált hogy szenvedek és nem tud segíteni :) Ezen már csak mosolygok utólag:)

Veled lesz ott valaki?

2012. ápr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát én sokat paráztam, aztán a végén csak úgy voltam vele, hogy mivel senki sem maradt terhes, biztos én is túlélem majd valahogy :) Aztán az ember lánya élesben meg már annyira a gyerekért aggódik, hogy nem is ér rá foglalkozni magával.
2012. ápr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

2. válaszoló, igazad van. Talán segítene, ha előre elképzelném, milyen lesz, és úgy lehet, hogy nem félnék tőle annyira. Ki fogom próbálni, hátha segít.


3. válaszoló, neked nagyon köszönöm, amiket írtál. :) Nagyon kedves vagy, és jól esik a bátorítás. Pontosan ilyesmiket mondogat nekem a férjem is, hogy jól leszünk, ügyesek leszünk, és vigyáznak majd ránk. :) Elvileg bent lesz velem a nagy napon, én legalább is örülnék neki, ha ott lenne, mert biztos könnyebb lenne így, hogy érzem a támogatását, és egyfajta biztonságérzetet is adna számomra. Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatodat! :) Segítettél vele!

2012. ápr. 3. 13:11
 7/20 A kérdező kommentje:
4. válaszoló, nagyon remélem, hogy én is így leszek majd vele, ahogy te. :D Az lenne a legjobb, ha olyan szupergyorsan túllennék rajta, hogy időm se maradna pánikolni. :)
2012. ápr. 3. 13:12
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Én nagyon vártam a babát. Az első elment 5 hetesen, a másodikkal a 12. héttől veszélyeztetett voltam, mert véreztem és görcsöltem egészen a szülésig. Végig attól féltem, nehogy előbb jöjjön, mikor meg elindult a szülés, az első tünetektől kezdve 23 órán át tartott. Olyan örjítő fájdalommal járt, hogy olyat előtte még elképzelni sem tudtam. Közben fájásgyengeségem lett, ami nem azt jelenti, hogy nem fájt annyira, hanem, hogy a méhösszehúzódás nem elegendő ahhoz, hogy kipréselje a babát. Kaptam infúziót, ami gyakorlatilag egymásba érővé tette a fájásokat, azaz két fájás között, szinte nem tudtam pihenni. Ennek ellenére egész idő alatt nem féltem, eszembe sem jutott fájdalomcsillapítót kérni és 23 óra után simán meg tudtam szülni a babát, volt hozzá erőm. Pedig akkor már közel 48 órája nem aludtam ( a nagy pocak miatt már nem igazán tudtam) és nagyon sok energiát emésztett fel ez a 23 óra, de még a szülés után is eltelt két óra, mire el tudtam aludni. A természet ilyenkor olyan extra enefgiákkal lát el, amit el sem tudsz képzelni. A baba kipréselését pedig a méhed olyan szinten intézi helyetted, hogy te magad is meg fogsz lepődni, mikor jönnek a tolófájások (ami igazából már nem is fáj annyira. Olyan visszatarthatatlan inger ez, hogy nem tudod megakadályozni. Komplikációt nem tudsz előidézni és ha ideges vagy, ha nem, ez szerintem nem befolyásolja a szülés lefolyását. Hiába koncentrálsz arra, hogy minél előbb kint legyen, a tested irányít ilyenkor, minden a maga tempójában halad. A fájdalom nem tud győzni, ezen szintén meg fogsz majd lepődni. A szülőszobán érzed majd csak igazán, hogy mire vagy képes, mire képes a tested. Ne aggódj miatta. Az én "babám" már öt éves és olthatatlan vágyat érzek, hogy újra átéljem a szülés fájdalmát:))) Mert megéri és akármennyire is fáj, ezt valahogy másképp éled meg. Ezt elmagyarázni nem lehet, majd megtapasztalod. :))
2012. ápr. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

nekem az volt a szerencsém,hogy hirtelen történtek a dolgok,a szívhang lelassult nst közben,a doki azt mondta hogy akkor innen már sehova,átöltözés,stb..pedig csak a szokásos vizsgálatra mentünk, 3,5 évvel ezelőtt:)

bekötötték az oxitocint és már jöttek is a 2 percesek azonnal,még császárralis fenyegettek de nem volt rá szükség,mivel 3 óra alatt kicsúszott a ma már nagyfiam:) és hogy írjak rosszat is,a fájdalom iszonyat,soha nem felejtem el,akarunk tesót is de végig a szüléstől fogok parázni szerintem megint,nekem nagyon fájt,viszont hamar megvolt,de mindenkinek más,valaki csak egy szimpla menstruációs görcsnek mondja,hááát nem tudom....pedig azt gondoltam előtte hogy én olyan fájdalmakat átéltemmár a menzesznél,mert nekem mindig fájt,hogy a szülés se lesz nagy ügy,aztán jött a feketeleves.ne aggódj,túléled,ebben biztos vagyok:) én is itt vagyok még és látod még tesót is tervezünk,bízz magadban,és a párod ha lehet,mindenképp legyen veled.Én nélküle hazajövök!!!nem tudtam végigcsinálni,pedig nemvoltunk szülésfelkészítőn,egyebeken...ja és van ám érzéstelenítő,bár nem éltem vele,de lehet legközelebb fogok:)

2012. ápr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

9-es vagyok,nem tudtam Volna végigcsinálni...


8as,le a kalappal!!!

2012. ápr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!