Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szüléstől....

Nagyon félek a szüléstől. Leginkább a fájdalomtól, hogy ki fogom-e bírni, tudok-e majd így is mindvégig a babára koncentrálni?

Figyelt kérdés

Első szülés lenne. Nyilván az ismeretlen miatt is van egyfajta félelem az emberben, de a legrosszabb, hogy nem tudom, hogyan lehetne felkészülni erre lelkileg.

Félek, hogy egy idő után nem fogok tudni tovább segíteni a babának, nem tudok majd kizárólag arra koncentrálni, hogy minél előbb a világra segítsem, és emiatt is félek, mert ha bepánikolok, csak még több komplikációt idézhetek elő, akkor meg csak még tovább nyúlik az egész fájdalmas rész a kicsi számára, és számomra is.

Én segíteni szeretnék, hogy a pici minél előbb kibújhasson, de mi lesz, ha a fájdalom győz? :S


Kismamák! Ti hogy győztétek le a félelmet? Hogy vettétek rá magatokat, hogy ne aggódjatok a fájdalom miatt?



2012. ápr. 3. 12:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a kolléganőmtől kaptam kölcsön egy könyvet, ami a terhesség 9 hónapjáról szólt, részletesen leírva benne a szülés szakaszai. Nekem ez segített, ugyanis nem úgy kell elképzelni mint egy nagy fájdalmas eseményt, vannak fokozatok. Természetesen 100 könyv elolvasása sem fog tudni felkészíteni magára a szülésre, de azért lesz ott az orvos és a szülésznő, hogy segítsenek, nyugodtan rájuk bízhatod majd magad, mondani fogják, hogy mit kell csinálni. A fájások alatt nem tudnak sokat segíteni, adhatnak injekciót, de alapvetően ott magadra leszel utalva. A kitolásos szakasznál viszont már rengeteget tudnak segíteni, nem csak szóban, de fizikailag is, nekem a doki nyomta a pocakom, hogy segítsen kinyomni a babát. :-)
2012. ápr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
14%
.
2012. ápr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Jajj de igaz amit írnak többen!!

Igen, ott a szülőszobán derül ki minden első gyerekes kismaminak h mire képes a teste! Én azért is preferálom annyira az apás szülést, mert az apai "büszkeség" szinte eltörpül amellett h látja hogy a felesége/párja sok szenvedés árán, de világra hozza a kisbabájukat. ÉS a fájdalom csak addig van, míg a baba megszületik. Utána csak a boldogság , és az a csodás érzés van, hogy "ANYA vagyok":)

2012. ápr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
*mmint az az "apai büszkeség", h ő is bent volt a szülőszobán.
2012. ápr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el nekem, hogy a szülőszobán nem lesz semmi félelmed. Én is borzasztóan féltem szülés előtt, de hihetetlen nyugalom uralkodott rajtam. Tudtam, hogy innen nincs visszaút. Bízom benne, hogy te is ugyanígy fogsz érezni ezekben a percekben.
2012. ápr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
38%
A félelmed jogos. Azok a fájdalmak, amelyek a méhszáj tágulását kísérik, valóban minden képzeletet meghaladnak - egy két szerencsés esetet és alkatot kivéve. Lehet azonban tenni ellenük: olyan kórházat válassz, ahol az aneszteziológus bármikor rendelkezésre áll - és feltétlenül kérj EDÁ-t. Ne higyj azoknak, akik azt állítják: káros (vagy bármilyen) hatással van a kicsi szervezetére. Nem igaz. Nincs. Gyermeket a világra hozni nagyszerű dolog, és ma már nem kell feltétlenül beleőrülni a fájdalomba. Fel a fejjel! A kórház-választáshoz kezdj hozzá időben.
2012. ápr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Természetes a félelmed. Mindenki ugyanígy érez előtte, ahogyan Te most. Nemrég szültem én is, életemben először. Koraszülés volt, nem volt időm felkészülni, még a szülésfelkészítő tanfolyamot sem tudtam végigjárni, sőt még a szülésről szóló DVD-t sem tudtam megnézni, amit interneten rendeltem. Azóta se néztem meg.

Azt tudom neked mondani, hogy akár fel vagy készülve, akár nem, nem nagyon tudod irányítani a dolgokat, egyszerűen csak sodródsz az eseményekkel, és ez így van jól. Bízz magadban, bízz a testedben, gondolj arra, hogy ezen minden anya átesett a Földön, tehát nem lehet annyira fájdalmas, hogy a fájdalomba belehalj. Kibírható, ne aggódj. A vajúdás ugyan olyan, mint egy erős menstruációs görcs szorozva hússzal, de a szülés maga korántsem fáj annyira, mint amennyire a közhiedelem tartja.

2012. ápr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen fájni fog :)

Felkészülésben sokat segíthet a szülésfelkészítő, akár a kórházi, akár néhány alkalmas tanfolyam.

Mivel egy kicsit én is "félek", mondjuk én inkább attól, hogy mikor mit "kell" csinálni, amivel nem akadályozom a folyamatot, hanem segítem.

A párom bent lesz. A kórház választásnál tényleg fontos, hogy választhass fájdalomcsillapítási lehetőséget. Nálunk ez ok: homeopatia, gáz, EDA.....

Én mondjuk szülésznőt is fogadok, aki mellettem lesz végig, így a lelki támasz mellett lesz valaki, aki tud segíteni is.

2012. ápr. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Mindenki fél az ismeretlentől. Én is félek a szüléstől, mert tavaly 22 hetesen halva született. Akkor nem féltem annyira mint most. De ha már ott tartasz, nem fog annyira érdekelni a fájdalom, csak legyél túl rajta, és a kezedben tarthasd az egészséges csöppségedet. Gondolj arra, hogy megéri, én is csak erre gondolok.

(27hetes kismama)

2012. ápr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
62%
Először is ne a fájdalomra gondolj hanem a légzésre ha jön a fájás kicsit gucolj terpeszbe nekem ezt a szülésznőm és az orvosom tanácsolta mert úgy jobban tágulsz és hamarabb meglesz a baba a légzés nagyon fontos hogy a babának elegendő oxigén jusson ne kapkodd a levegőt csak nyugodtan, beszív, kifúj, beszív, kifúj, és amikor már ott jársz hogy a fájdalomtól a falat kaparod akkor már hamarosan a kezedbe lesz a picid :Dsok sikert kitartásst és erőt kívánok neked a szüléshez
2012. ápr. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!