Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A fájdalomtól mindenki kiabál?

A fájdalomtól mindenki kiabál?

Figyelt kérdés

A múltkor amikor uh-ra mentem a kórházba elkaptam egy beszélgetést. Azt ecsetelték a nővérkék, hogy valaki szülés közben úgy üvöltött mint a sakál.

Olyan rossz érzés volt hallani ahogy ezt mondták. Még szülés előtt vagyok első babám lesz szóval eléggé berezeltem, hogy vajon tudom e majd türtőztetni magam. Nem valami nagy a fájdalom küszöböm, szóval nem tudom mit hoz ki belőlem a szülés. Viszont eda-t nem fogok kérni mert nem akarom, hogy a gerincemnél matassanak.

34 km


2010. márc. 5. 14:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Én kérdeztem szülés előtt a szülésznőt, hogy mi van, ha nem tudok magamon uralkodni, és kiabálok? Azt mondta egy percig se izgassam magam, hallott ő már olyan cifrákat, egy kis kiabálás meg se kottyan:) Mikor odakerült a sor nem kiabáltam, inkább a kitolásnál, vagy egy durvább fájásnál hangosabban lélegeztem, vagy nyögtem, mert jól esett. Ilyenekkel ne is foglalkozz, egyáltalán nem biztos, hogy kiabálni fogsz, ha meg mégis, akkor meg mi van? Ha neked könnyebb vajúdni, vagy tolni úgy, hogy kiabálsz, akkor hajrá.

Szerintem nem fogsz amúgy:)

ҝ

2010. márc. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki üvölt, de aki igen, az általában a kitolási szaknál. Elég kellemetlen volt, mert egyszer, már a terhességem utolsó heteiben, vizsgálatra mentem, és a dokim a szülészeten vizsgált meg. A vizsgálóval szomszédos szülőszobában egy nő úgy ordított, hogy még kint a nem tudom hány ajtón keresztül is hallották a várakozók. Na, akkor nagyon berezeltem, hogy milyen szörnyű ez a szülés. De a szülésnél nem volt gond, bár volt, hogy nyöszörögtem, de nagyon halkal. A kitolásnál egyszer halkan nyögtem, mire a doki rám szólt, hogy hang nélkük. Úgyhogy ne aggódj, biztos minden rendben lesz. De ha ordibálsz, akkor mi van? Semmi.
2010. márc. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
40%
Nem hiszem, hogy feltétlenül üvölteni kellene vajúdás vagy szülés alatt. Meg kell próbálni uralkodni magadon vagy olyan dolgokkal elterelni a figyelmedet vagy könnyíteni a helyzetedet (Pl. légzőgyakorlat, sétálás, fekvés vagy kádban lazulás....)amelyek segíthetnek. Sem az orvosok sem pedig a nővérkék nem nézik jó szemmel, ha valaki túlzásokba esik. Tapasztalatból mondom, mert az egyik ismerősöm üvöltözött vajúdás alatt és a dokija kiosztotta rendesen. Arról nem beszélve, hogy másokat nagy mértékben zavarhatsz, ha nem uralkodsz magadon. Én már túl vagyok rajta és el lehet viselni különösebb hiszti nélkül hidd el! Viszont az edá-val szerintem nagyban megkönnyíted a folyamatot. A vajúdásom vége felé én is kaptam és kérném legközelebb is.....
2010. márc. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszi a bizalmat, nagyon remélem, hogy tudok majd "viselkedni". Elvégre valahogy csak ki kell jönnie a kis manónak.
2010. márc. 5. 14:54
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire emlékszem,én nem kiabáltam,csak nyögtem,meg úúúú-ztam :). Meg "adjanak gázt"!!! Rossz volt,mert gázt se adtak,de lehet,hogy jobb is volt igy.
2010. márc. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%

Én szülés elött pár nappal mentem nst-re,és kb 1,5órán keresztül halgattam kint,ahogy egy kismama szószerint visitott szülés közbe.hát rendesen berezeltem.de viszont azt is kihalottam,hogy az orvos rászólt,hogy fejezze be,mert attól hogy a város zeng az orditásától,még nem fog elöbb megszülni.meg mesélte egy ismerösöm hogy a ö az elsö szülését végig sikiotta,és mire a végéhez közeledtek,nem tudot nyomni,mert kifáradt a sikitástól.

na én megfogadtam,hogy egy hangom sem lessz.és igy történt.ki lehet birni visitás nélkül is,csal egy kis önkontroll kell?Dne félj:D

(Zsoka)

2010. márc. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki visit.Én két gyereket szültem és csak a kitolásnál volt hangom akkor kiabáltam.Az elsővel egy napig vajudtam a másodiknál félnapot.

Minden renben lesz attol hogy valaki kiabál még nem döl össze a világ.

A szomszéd szobában egy asszony a nyolcadik gyerekét szülte és visitott pedig még nagyon az elején volt az orvos pedig letolta hogy halkabban mert a szomszédban is szülnek és jo lenne ha nem ijesztené el mert eddig egy hangja sem volt.Mikor bejött akkor mondta hogy rám gondolt.

Nem olyan fájdalmas probálj majd olyan dolgokra koncentrálni hogy mi lesz ha meglesz.

Nekem sokbansegitett az is hogy a párom végig ott volt velem.

2010. márc. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%

Én nem kiábaltam. Ikreket szültem. A párom mellettem volt és csak szorítottam a kezét, majdnem eltörtem :)

A mellettem lévő szobában egy cigány nő szűlt, na annak az ordítása a földszintre hallatszott. Elég furcsa volt, de a szülésznő azt mondta sok ilyen van.

Nem mindenki viseli annyira a fájdalmat. Szerencsére nekem magas a fájdalomküszöböm, pedig elhiheted két 3kg gyereket nem egy leányálom megszülni. Ráadásul a másodiknak még a keze is a feje mellett volt.

Én is érzéstelenítés nélkül szültem. Ki lehet bírni-szerintem. De ha te úgy érzed majd akkor, hogy jobb lenne ordítani akkor csináld. Sokak szerint ez elviselhetőbbé teszi a fájdalmat.

Könnyű szülést neked :)

11hós lánykák anyukája

2010. márc. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki kiabál, de ha valakinek akkor az esik jól, az segít, akkor szerintem tegye. Azért az orvosok és szülésznők nagy része ezen egyáltalán nem botránkozik meg, láttak ők már elég sokféle szülést. Emiatt ne aggódj. Azért se foglalkozz ezzel, mert ha ügyeletben szülsz, akkor úgyis egyszer találkozol ezekkel az emberekkel, ha meg fogadott orvosod van, akkor pláne ne aggódj, tőled kapja a "fizetését" én nem hiszem hogy szóvá tehetne bármit :) Én nem kiabáltam egyikkel sem egyébként.
2010. márc. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
87%
Nekem még a beszéd sem esett jól, a kiabálás kifejezetten rossz lett volna. A nagyon erős fájásoknál rácsaptam egy nagyot az ágyra :)
2010. márc. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!