Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A fájdalomtól mindenki kiabál?

A fájdalomtól mindenki kiabál?

Figyelt kérdés

A múltkor amikor uh-ra mentem a kórházba elkaptam egy beszélgetést. Azt ecsetelték a nővérkék, hogy valaki szülés közben úgy üvöltött mint a sakál.

Olyan rossz érzés volt hallani ahogy ezt mondták. Még szülés előtt vagyok első babám lesz szóval eléggé berezeltem, hogy vajon tudom e majd türtőztetni magam. Nem valami nagy a fájdalom küszöböm, szóval nem tudom mit hoz ki belőlem a szülés. Viszont eda-t nem fogok kérni mert nem akarom, hogy a gerincemnél matassanak.

34 km


2010. márc. 5. 14:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem magas a fájdalomküszöböm, bár sokáig azt hittem, de aztán rá kellett jönnöm, hogy tévedtem. Mindemellett én sem szeretnék EDA-val szülni, mert én is írtózom a gondolattól, hogy a gerincemnél szúrkáljanak. Az viszont elég félelmetes, hogy van, akire így rászól az orvos meg a szülésznő... nem azért vannak ott, hogy segítsenek? Ahelyett, hogy rádszólnak, nem inkább el kéne mondaniuk, hogy hogyan könnyítheted meg magadnak és a babának a dolgot? Remélem nálunk nem ilyen rászólósak lesznek, hanem segítőkészek, de ha úgy érzem majd, hogy kiabálni kell, nem akarok ezen gondolkozni, hogy ki hallja a másik szobában.

37 hetes kismama

2010. márc. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
79%
Akkor én mázlista vagyok mert én egyedül voltam aznap reggel 7től este 5ig!Egy lélek se volt bent csak a dokik meg a férjem és persze szülésznő:-)Én se kiabáltam,igaz nem is jutottam el addig mert császi lett fájásgyengeség miatt.Másodikkal már kaptam 2"társat",mindkettő hangos volt:-)
2010. márc. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ.

Most azért bátrabbnak érzem magam, hiszen ti is milyen erősek voltatok és végig csináltátok. Benn lesz velem a párom is lelki támasznak és szoríthatom a kezét. Azért úgy látom páran belefutottak hasonló szituba mint amit én is említettem. Igaz, hogy én nem halottam élesben a hangokat (lehet, hogy fel is kellett volna engem mosni ott helyben a folyóson) de a két ápolónő hanglejtése ahogy előadták, hát az nem semmi volt. Hallani kellett volna.

Nemrég mesélte az egyik ismerősöm, hogy rá is rászólt a szülésznő, hogy ne jajgasson már, nem fáj az annyira(!!!). Erre az ismerősöm megkérdezte, hogy honnan veszi, szült már?! És kiderült, hogy a szülésznő nem szült még... és pont az ilyen szól rá egy vajúdó kismamára! Hát ilyen is van. Egyébként az ismerőseim közül szinte mindenki érzéstelenítés nélkül szült, ki egyet, ki kettőt. Ők is mondták, hogy ki lehet bírni, csak gondoljak a babára és az erőt ad majd. (volt aki a vége felé már kért volna eda-t de már nem maradt rá idő.) Bízom benne, hogy így lesz.

Jó babázást annak aki már túl van rajta, aki még nincs annak meg bátorság,hamarosan mi is túl leszünk rajta és babázhatunk :D

2010. márc. 5. 18:05
 14/23 anonim ***** válasza:
48%
Én nem kiabálok, mikor fáj valami. Nekem akkor lesz elviselhetőbb, amikor néma csendben tűröm. Próbáltam, a kiabálással csak plusz energiát veszítek és nem marad erőm a fájdalom elviselésére.
2010. márc. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Császárral szültem,de szerintem,vagyis hát ahogy elképzelem,tolónál azért jajgatnak bele sokszor a fájásokba,mert olyan hatalmas erővel kell nyomni...


Én sem jajjgattam,igyeketem nem is oda figyelni,tö kevesebb sikerrel:)

2010. márc. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Én először kiabáltam, de mondta a szülésznőm, hogy fájni fog a torkom másnap. Abbahagytam. Így is ment...
2010. márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nekem nagyon fáj valamim, akkor káromkodni szoktam, nem kiabálni. Már előre félek, mi lesz másfél hónap múlva, milyen csúnya szavak fognak kiszaladni a számon...


34h km

2010. márc. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
80%

Nekem az volt a kedvencem mikor a dokim burkot repesztett és felkiáltottam(fájdalmamban),erre ő:Tudom hogy fáj,nyugi mindjárt jobb lesz!

Egyemismeg..férfi léttére honnét tudná mit érzek burokrepesztéskor:-)))

2010. márc. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
66%
Bár én még sok-sok évre vagyok a szüléstől úgy gondolom hogy ha valaki szülésznőnek vagy orvosnak megy annak fel kell készülne a hangosabb kismamákra is. Szerintem ilyenkor te és a baba vagytok a legfontosabbak és ha neked jól esik "eladni" kórházat akkor tedd azt. A lényeg hogy nektek jó legyen:) És gratulálok előre is.
2010. márc. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kiabáltam,mert a dokim előre szólt,hogy több erőm marad,ha csöndben maradok,meg könnyeben tudok nyomni is.Szerintem igaza volt.10 24-esnek nem tudom miért fájt a burokrepesztés,azt nem is lehet érezni.
2010. márc. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!