Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A fájdalomtól mindenki kiabál?

A fájdalomtól mindenki kiabál?

Figyelt kérdés

A múltkor amikor uh-ra mentem a kórházba elkaptam egy beszélgetést. Azt ecsetelték a nővérkék, hogy valaki szülés közben úgy üvöltött mint a sakál.

Olyan rossz érzés volt hallani ahogy ezt mondták. Még szülés előtt vagyok első babám lesz szóval eléggé berezeltem, hogy vajon tudom e majd türtőztetni magam. Nem valami nagy a fájdalom küszöböm, szóval nem tudom mit hoz ki belőlem a szülés. Viszont eda-t nem fogok kérni mert nem akarom, hogy a gerincemnél matassanak.

34 km


2010. márc. 5. 14:45
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

A kiabálást nem azért kellene "mellőzni" mert hogy mit szól a doki vagy a szülésznő. Ki a fenét érdekel az? Úgy gondolom, hogy Ők megszokták már. Hanem szerintem elsősorban fárasztó, másodsorban sokakat megijeszt. Mikor én szültem a mellettem levő szobában üvöltözött egy nő és rám nagyon rossz hatással volt. Már 1-2 órája vajúdtam és elkezdtem nagyon félni a szüléstől. Alig tudtam magam "rendbetenni" lelkileg. Hála Istennek megszült és csöndbe maradt! :) Na akkor nekem is megszűnt a félelmem és tudtam magamra koncentrálni.

Könnyű szülést kívánok Neked.

2010. márc. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek az újabb választ.Hát így az alapján amit írtatok érdemes tartalékolni az erőmet. Lehet, hogy fogok én is "ú"-zni, meg talán rá is csapok az ágyra:)Ez igazán jó ötletnek tűnik :)

De beválhat a csendben szenvedés is, nem is tudom mi lesz...

Amikor fogorvosnál vagyok akkor szoktam azt csinálni, hogy ha fáj valami akkor igyekszem nem odafigyelni a fájdalomra és szinte erőszakkal másra figyelek.Persze mindig kérek érzéstelenítést de nálam az semmit sem ér nekem akkor is fáj a fúrás :( Holnap lesz is alkalmam kipróbálni.

Hát minden esetre bátrabban nézek a dolgok elé, amiatt amit írtatok.

üdv:34 km

2010. márc. 7. 21:17
 23/23 anonim ***** válasza:

Én a kitolási szakaszig csendben voltam, amikor nyomtam akkor viszont az erőlködéstől jött ki hang a torkomon, nem tudom, hogy ez kiabálásnak-e nevezhető, de a doki megdicsért, hogy milyen ügyes vagyok, nyitódni is tudok, nyomni is tudok. Nem szóltak rám, hogy hangos lennék.

Az egyik szülésemnél viszont valaki mellettem vajúdott, na az egyfolytában hangosan kiabált. Nagyon rossz volt hallgatni, és a kicsi szivverése is nagyon sokat vert, már kezdett a doki is aggódni, de amint megszült a nő a pici szivverése is normalizálódott. Hát nem tudom, de ezek szerint a bébik is hallják, hogy mi történik kint. És szerintem is jobb ha nem szül akkor más, mert elég rémisztő tud lenni. Sok sikert!

2010. márc. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!