Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek a szüléstől, mit tegyek?

Félek a szüléstől, mit tegyek?

Figyelt kérdés

32. héten vagyok, és már most tiszta ideg vagyok, hogy minden rendben lesz e, lesz e pénzünk hogy kifizessünk mindent, fájni fog e nagyon, kibírom e, ott lesz e minden ami kell, vagy egyáltalán hogy sikerül e nem szétszakadnom :) vicces de ettől is félek, habár ma már rutin dolog a gátszakadás, csak félek nagyon fog fájni és nem fogok tudni elég figyelmet adni a bébimnek :(

félek, hogy rendes szülész fog e ott lenni ahova éppen majd visznek, mert hajlamos vagyok megijedni amikor bunkó egy orvos...olyan frusztrált leszek vagy nem is tudom


2012. máj. 18. 09:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fájdalom miatt nem akarsz stresszelni, kérj EDÁ-t!
2012. máj. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én 33 hkm vagyok, és ugyanolyan parás mint Te!!! Életünk legszebb élménye lesz, valahogy szívd fel magad, hogy akkor is megcsinálod, ha akármi történik!!!!! Sorba mondom amiket írtál: fizetni nem kell semmiért, a szülés ingyenes! Igen, nagyon fájni fog, de kibirjuk, mert nagyon nagy élmény lesz! A gátat nem fog szakadni, mert vágni fogják :-), de azt nem érzed, és utána könnyebb összevarrni, mintha szakadt volna. Az előbb vettem úszógumit a Tescóban, majd azon üldögélek amíg be nem gyógyul. A bébinek eddig még minden anyuka tudott elég figyelmet szentelni, még a nagyon buta, nagyon hülye anyukák is, hát se Te se én nem fogunk belebukni. Amúgy teljesen mindegy lesz neked milyen szülész lesz ott, és mennyire bunkó, hidd el, addigra már a portásnál is megszülnél, mire odajutsz!!! :-) Fel a fejjel! Én mindig arra gondolok, hogy életem legfontosabb élményét nem fogom parával elrontani, szívd fel magad, és hajrá!
2012. máj. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan paráztam én is. De mikor ott voltam már nem foglalkoztam ezzel, indított szülésem volt de előtte se borultam ki (pedig azt hittem totál be fogok pánikolni).

Nekem az segített, hogy mindennek utána olvastam, utána kérdeztem. Megnéztem a szülőszobát. Utána néztem a szülésnek (nem a komplikációknak!!!), az élettani folyamatoknak. Így mivel tudtam mire számítsak, mikor mi történik nagyjából sokkal könnyebb volt. Nekem ez biztonságot adott.

2012. máj. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Amikor beindul a szülés az egy akkora adrenalin-löket a szervezetnek, hogy nem fogsz ilyeneken parázni, csinálod majd, ahogy kell, és kész.

Most már nem nagyon szakadnak a nők, pont ezért van a gátmetszés. Ettől ne félj, nem is érzed. Én szültem gátmetszéssel és gátvédelemmel is, ki lehet bírni. Gátvédelem után pár hétig ugyan nem tudtam ülni, de szülés közben észre sem vettem.

Az orvosok általában kedvesek. Azt azért nem árt tudni, hogy elég nagy hiány van belőlük, és nagyon sokat dolgoznak. Én amikor szültem bementem reggel 8-kor, bent fogtak, és még éjfélkor is ugyanaz az orvos volt. Ezen eléggé kiakadtam, mert ez embertelen! Gondoltam is, ha most hisztizni kezdek, biztos elég nehezen fogja tolerálni. De nagyon kedves volt. Gondolj arra, hogy ő is ember, és lehet, hogy fáradt, rossz napja volt, ha goromba, nem neked szól, nem kell felvenni. De ha a nő együttműködik, és nem hisztizik, akkor nem szoktak gorombák lenni. És ha mégis beszól neked, akkor mi van? Megszülöd a gyereket, és soha többet nem is találkoztok, nem kell ezért aggódni.

2012. máj. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek a 3-as válaszolóval. Menj el szülésfelkészítőre, egy csomó helyen ingyenes, nézz utána a szülés folyamatának, a szülőszoba látogatás tök jó, foglald le magad a készülődéssel: babaszoba, kórházi csomag gyerekorvos stb.

Gátmetszés rutin, attól nem kell félned és jobb, mintha repednél, EDA elég sok kórházban elérhető.

Nekem lesz fogadott szülésznőm és van fogadott dokim, ez is megnyugtató számomra. Ha a dokit nem is, de a szülésznőt fontoljátok meg. Én nem bízom ebben az egészségügyi rendszerben és legalább ismerős arcok vesznek majd körül. Legalább ezen nem kell aggódnom.

34 hetes kismama

2012. máj. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

de jo fejek vagytok, köszi szépen mindent amit irtatok :))) mindennel tisztában szeretnék lenni, utána is nézek pár dolognak amit irtatok, a para meg valószínűleg el is fog múlni ott , mert kitartó vagyok eddigi életem minden pontján, de itt egy kicsit gyengének érzem magam, de tudom úgyis megerősödöm. Sokat jelent ha az ember mellé állnak és biztatják, köszi nektek :)


ezt a gátmetszős dolgot mindenképpen megcsinálják? vagy az komplikációnak számít és csak akkor csinálják ha beszorul a baba? bocsi a hülye megfogalmazású kérdésért :)

2012. máj. 18. 14:05
 7/21 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy szerintem egyáltalán nem mindegy, kinél fog szülni az ember, milyen odafigyelés mellett vajúdik 10-12 órát, tájékoztatják e az ő a baba állapotáról és a beavatkozásokról, a portásos hasonlat azért elég gáz :(


Én pl. 36. hét után elkezdem a homeopátiás szereket szedni és a málnalevél teát inni, ebben is a szülésznőm fog segíteni.

Előző voltam.

2012. máj. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A gátmetszés nem komplikáció, hanem alternatíva, amit első babásoknál gyakran alkalmaznak, mert lassabban tágulnak. Ezt azért csinálják, mert ha nagy a baba buksija repedhet a gát a végbél irányába és a repedést nem tudják szabályozni, ebből viszont lehet komplikáció, de ha vágnak pl 1,5 cm-t, akkor az már 3 cm-rel nagyobb "rést" biztosít a baba fejének.

Ha tudsz kérni EDA-t akkor érezni fogsz mindent, mert csak csökken a fájdalom, nem teljesen szűnik meg.

Melyik kórházban fogsz szülni?

34 hetes kismama

2012. máj. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
elvileg a dokim a 2.sz női klinikán van, de ha nem itthon leszek hanem a szüleimnél akkor szent imre korház, valoszinüleg, mert nem hiszem hogy onnan átcipelnek a VIII-ba ha itt az idő
2012. máj. 18. 14:14
 10/21 anonim ***** válasza:
A Szent Imre NAGYON jó hely! EDA is elérhető, profik a gátvédelemben, nagyon haladó nézeteket vallanak a szülést illetően.
2012. máj. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!