Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz az, hogy nagy babát...

Igaz az, hogy nagy babát könnyebb megszülni?

Figyelt kérdés
Én azt gondolnom,nehezebb,mert nagyobb mint az átlag.38hetes vagyok,múlt hét kedden volt drágám 4,10kg.Minket is meglepett.És vaalaki azt mondta állítólag könnyebben kibújik mint kisebb társai.Mit gondoltok?
2012. máj. 14. 19:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem egy kisebb gyereket könnyebb megszülni, legalábbis az ismerőseim elmondása által..
2012. máj. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én eddig szültem egy "kicsit" meg egy "nagyot", és tényleg a nagy ment könnyebben.

Viszont nyilván azért is, mert második szülés volt.


Ami biztos: egy erősebb nagyobb baba aktívabban részt vesz a szülésben, mert erősebb. Hiszen nekik is dolgozniuk kell magukat előre. más részről, ha pl az ember állva is vajúdik, vagy legalábbis ülő helyzetben, vagy más függőleges pózban, akkor bizony a gravitáció egy nagyobb súlyú babát jobban segít.

Szóval ezért mondhatják.

De nyilván akadnak kivételek is.


Amúgy pedig maga a baba súlya nem számít annyit, a fejkörfogat jobban meghatározza, hogy mennyire könnyen tud kibújni.


Én a napokban szülöm a harmadikat, kíváncsian várom, mekkora lesz.

37. héten 3100-ra becsülték, ma töltöttem a 40-et. Gőzöm nincs mekkora lesz, de biztos nem lesz mini baba...

2012. máj. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az első gyerekem 3920grammal született a második 3320grammal. Mind a két szülésem egyformán ment és mind a kettő kb. ugyan annyi idő is volt!
2012. máj. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

4100 g-os babám második babám könnyebb volt, mint a 3500 g-os első. Barátnőm a 2700 g-os babájával nagyon megszenvedett. De lehet véletlen egybeesés is.

Könnyű szülést!

2012. máj. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Első lányom 3390g 16 óra szenvedés volt,második lányom 3960g összesen 4 óra volt szülésznő mikor oda nézett már kiabált az orvosnak,hogy jöjjön mert úgy jön mint a rakéta.

Most várom a harmadik lányom 38 hetes vagyok ő sem lesz kicsi 36 hetesen 347g volt.Majd megírom,hogy alakult.

2012. máj. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja 3470g volt elírtam bocsi
2012. máj. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Kíváncsi leszek milyen lesz.Első is,nagy is.Már alig várom.
2012. máj. 14. 19:58
 8/12 anonim ***** válasza:

Első baba 3300 gramm 6 óra volt fájásoktól számolva (ami nem sok de halálosnak éltem meg).

A második 4400 gramm volt 2 óra alatt meglett egyrészt gondolom mert második gyerek másrészt hagytak felállni vajúdás közben sétáltam, a férjemre támaszkodtam stb. és már éreztem is hogy teljesen lent van a feje, úgyhogy a gravitáció sokat segített.

2012. máj. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én nem tágultam, a lányomnak meg nagy volt a feje (37-es), és nem tudtam megszülni. Súlya 3 kg.

Szerintem sokat számít, hogy a tested miként működik és mekkora a buksija a babádnak. A súly utána jön...


Amit még tudok:

Sógornőm 4 óra alatt szülte meg 3800 grammos babáját, másik sógornőm 6 óra alatt 2750 grammos babáját. Nekem meg sehogy sem sikerült a 3 kilós babámat megszülni 12 óra alatt sem (aztán elvittek a műtőbe)... :(


Szerintem önmagától a baba súlyától ne félj.

2012. máj. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A 4000 grammos babámat nem tudtam megszülni,teljesen eltűnt a méhszáj mégsem fért ki (36-os volt a feje). Barátnőmnek 4 gyereke van a legnagyobb 3600 grammal született a többi 3 kg körül és azt mondta,hogy a 3600 grammossal szenvedett a legtöbbet pedig ő volt a 3.A szobatársam a 2500 grammost simán megszülte,másik szobatársam is könnyen boldogult a 3900 grammosával.Szóval ez változó.Attól függ hogyan reagál a szervezeted.

A súlybecslésre meg szerintem ne adj sokat,nekem a 37. héten 2700 grammra saccolták és 40+2-re 4000 grammal született.

Könnyű szülést és írd meg mi lett.

2012. máj. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!