Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a kórház két saroknyira...

Ha a kórház két saroknyira van (max 10) perc, akkor be tudok sétálni majd "két fájás között", vagy erre a rövid távra is hívni kell majd taxit/mentőt?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy gurulós táskával... (Nincs apuka, várhatóan egyedül megyek majd.)
2012. ápr. 19. 18:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
én öt percesekkel még be tudtam volna vállalni egy ilyen sétát,de mondom ezt úgy,h már szültem,előtte tuti azt mondtam volna,h taxi:)
2012. ápr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Én is öt percre lakom, eredetileg a besétálás mellett lettem volna, majd mikor ezt megemlítettem a férjemnek (ő orvos), majdnem infarktust kapott, amikor a szülésznőmnek, ő kiröhögött, az orvosom pedig simán csak azt mondta, hogy meg ne próbáljam... :D Hát, le lettem szavazva... Amúgy is nagy a kórházi pakkom, tehát autóval megyünk, szerencsére a férjem is ezen a klinikán dolgozik, szóval ha hívom, nagyon hamar itthon van és bevisz.


37 hetes km

2012. ápr. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Én az ilyen kérdéseknél mindig "hirdetem az igét", hogy senki ne induljon gyalog szülni. Kórházban dolgoztam, ügyeletes voltam épp (tök más szakirány, nem szülészet), éjszaka szólt a portás, hogy egy nő vajúdik a klinika előtt és orvost keresnek. Kimentem, hát nem akartam hinni a szememnek, a gyerek lábbal kifele lógott a nőből, derékig kint volt. 5 percig voltam én vele, utána megjött a mentő. A gyerek megszületett, de újra kellett éleszteni, oxigénhiányos állapotba került. (azóta úgy tudom jól van). Azt mondták a szülők, hogy 10 percre laknak a szülészeti klinikától és meg se fordult a fejükben hogy ilyen gyorsan történhet a szülés.
2012. ápr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Én tudtam volna gyalogolni 10 percet, elsővel 5 perces fájásokkal kezdődött, másodikkal 3 percesekkel, de egész vajúdás alatt sétálgattam. Más kérdés, hogy gurulós táskát nem biztos, hogy szívesen húzkodtam volna. A séta nem gáz, de a nehéz táska elég gáz :S Inkább kérj valakit, hogy sétáljon veled és húzza helyetted a tatyidat.
2012. ápr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Én még 3 perces fájásoknál is a szülőszoba előtt sétálgattam,amikor fájt megálltam meggörnyedtem stb.

A magzatvíz folyásról annyit hogy én észre sem vettem mikor folyt el,csak hajnalban fájásokra keltem és bent a doki mondta hogy nincs burok.

Ha a nagy pillanatban úgy érzed magad,szerintem nyugodtan vágj neki gyalog csak jó lenne ha lenne kísérőd!Ha meg nem érzed úgy akkor hívj mentőt.

2012. ápr. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Én a parkolótól sétáltam be, a férjem vitte a táskát. Kb. 5 perces út, ez most több volt. Úgy számolj, hogy ha alapból 10 perces út, vajúdás közben az 20 is lehet. Én is azt mondom, ha gyalog indulsz el, úttest, zebra előtt várj, hogy múljon el a fájás. Én is így tettem. 2 fájásom volt. Megálltam, és mentünk tovább. Én azért kísérő nélkül nem mennék egyedül.
2012. ápr. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 porcukormókus ***** válasza:
Még ha be is tudsz sétálni, szerintem akkor se indulj neki egyedül. Én kb. ötpercesekkel értem a kórházba (mi autóval mentünk), de az elég erősen folyóm magzatvíz miatt törcsivel a lábam közt csámpáztam. Na ez lenne a kisebbik gond, de a szülőszobás ill. kórházi csomagodat is vinned kell majd magaddal. Szóval elkél a segítség majd.
2012. ápr. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nyugodtan sétálj, jobban tágulsz, de mindenképp legyen valaki (lehetőleg férj, vagy közeli rokon) Veled, akinek a nyakába csimpaszkodhatsz, hogyha erős fájásaid vannak! Sok sikert, drukkolok!


Ha lassú vajúdás lesz, bőven lesz időd, ha meg gyors, akkor az olyan simán megy, hogy nem igényel asszisztenciát! :-)

2012. ápr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Hát de éppen ez az, mindenki azt írja, hogy legyen velem valaki, és akkor minden oké, de nekem pont, hogy nem lesz senki. Rám jönnek a fájások, most honnan akasszak le valakit abban a pillanatban, akinek éppen nincs semmi dolga? Mindig mindenkinek van valami dolga... Ráadásul mire akárki odaérne hirtelenjében, addigra már bent vagyok a kórházban, mert egy órán belül biztosan nem jön senki. Akkor már több értelme van mentőnek tényleg, szerintem mivel 10 percre van a kórház gyalog, ezért biztosan hamar ki tudnak jönni, nem kerül órákba. De az is lehet, hogy tök jól bírom majd, és betotyogok a pillanat hevében, ha olyan kedvem van. Kertvárosi jellegű zöld rész, sok úttest nincs, ha van az is minek :), úgyse használja senki. Majd kinézek útközben egy-két ücsörgési lehetőséget :). Azt hiszem látni fogom majd akkor, hogy mennyit bírok, de köszönöm a válaszokat, jó hogy tudom, hogy végül is nem felelőtlenség az sem, ha úgy adódik és be sétálok. Ha meg éjszaka van, vagy elfolyt a magzatvíz, vagy azt hiszem helyben megpusztulok, akkor meg lelkesítem a mentősöket.
2012. ápr. 22. 11:36
 20/22 anonim ***** válasza:

Kérdező kommentjére:


Nézd, nálam akkor indult el a vajúdás, amikor épp tetőleceket adogattam föl férjemnek és barkácsoltunk... nehéz előre eltervezni, de annyit mondhatok, hogy nekem az első órákban csak meg kellett állnom egy kicsit 10 percenként, és kész. Kicsit nekidőltem a diófának, utána minden ment tovább. Nem vagy felelőtlen, nyugodtan sétálj.


De, ha van melletted valaki, az nem árt. Legalább telefon legyen, ha más nem....

2012. ápr. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!