Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a kórház két saroknyira...

Ha a kórház két saroknyira van (max 10) perc, akkor be tudok sétálni majd "két fájás között", vagy erre a rövid távra is hívni kell majd taxit/mentőt?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy gurulós táskával... (Nincs apuka, várhatóan egyedül megyek majd.)
2012. ápr. 19. 18:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Jó kérdés.

Két tábor van:

az egyik majd azt mondja, hogy sétálj, addig is tágulsz.

a másik pedig azt, hogy azért felügyelet nélkül ne menj ki az utcára, mert van benne veszély.


Pro és kontra. De te fogsz dönteni.

2012. ápr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Értem. És milyen veszély lehet benne? Egyébként épp most jutott eszembe, hogy milyen optimista vagyok, hogy a legideálisabb helyzetet veszem számba, meg hogy otthon vagyok. Aztán ahogy ismerem a kölköt, tuti, hogy a leglehetetlenebb helyen és időben fogja rám hozni a szülhetnéket :), amikor éppen a legkevésbé számítok rá... :)))
2012. ápr. 19. 18:35
 3/22 anonim ***** válasza:
gondolom első gyerek, az nem fog sietni annyira.nyugodtan sétálj
2012. ápr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Nekem nem ment volna, de nekem azt mondta a doki, meg a szülésznő is, hogy akkor mennyek, ha már 5 perces fájásaim vannak.

És az nagyon tud fájni. Szóval ne kockáztass, vagy ne egyedül és biztos, hogy nem 10 perc lesz!


Persze attól is függ, hogy tágulsz. Nekem 4 óra múlva meg volt a baba, de más 10 órákat is vajúdik.


Szerintem ez majd akkor dől el, de az biztos, hogy ne egyedül csináld!


Gyors és fájdalom mentes szülést kívánok!

2012. ápr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszi! Valószínű nem nagyon lesz választásom, hogy egyedül, vagy ne egyedül, de nyilván nem fogok várni, ha már rájöttem, hogy szülök.
2012. ápr. 19. 18:46
 6/22 anonim ***** válasza:
Azért azzal is számolj, hogy a magzatvíz folyik el először... nálam így volt, első baba, és hát elég érdekes lett volna végigsétálni az utcán... betét ide-oda, semmit sem ért, csak folyt és folyt :) Fájásom akkor még semmi, tehát attól simán be tudtam volna menni, de így is elég érdekes volt a kórház parkolótól feljutni a szülészetig.
2012. ápr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
barátnőm besétált. csak úttesten átkelés előtt indig várt 1 fájást, hogy ne az út közepén jöjjön rá.
2012. ápr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Hááát ....

Elképzeltelek és jót mosolyogtam magamban,de nem irigyellek!

Irigylésre méltó a pozitív hozzáállásod,de minden féle képpen szerezz be magadnak egy ismerőst,haverinát,szomszéd,bárkit aki a nagy pillanatba melletted lesz.Ha nem is többre,de legalább be kísér a kórházba.

Nekem az 5 perces fájások nem tüntek akkora nagy kunsztnak,de elég erősek voltak ahhoz,hogy megálljak és megtámaszkodjak,vagy csak a térdeim beroggyaszam kicsit.

Na most ezek a fájásokkor hidd el a kis táskádat akarod legkevésbé húzigálni.

Akár hívhatsz mentőt is,ha így akarod.Én is kórház mellett lakok és sétálhattam volna,ismerős meg mondta hívjak nyugodtan mentőt,nem fognak csúnyán nézni.Végül nem így történt...

Minden féle képpen gondold át a dolgokat,hogy és miként.Azokban a pillanatokban sokat jelenthet egy valaki melleted.

2012. ápr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Baranka ***** válasza:
A 3 ik válaszolót megcáfolnám egy picikét:-). Tavaly júliusban szültem meg a lányom! Mindössze 10 perc alatt, fájásaim előtte csak másfél óráig voltak! Első baba. Doki mondta, hogy legközelebb hamarabb menjünk be. Ja és a kórháztól 5 percire lakunk.
2012. ápr. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Hát.. jó kérdés.

Végülis 10 perc nem olyan hosszú táv, és az elején még tudsz is sétálni. Kérdés, hogy a gurulós bőrönddel, kicsit beparázva a szüléstől képes leszel-e rá :)

Ha gyalog mész, mindenképp időben indulj el, ne várj 5perces fájásokra. Én azt mondanám, hogy kalkuláld bele azt, hogy valószínűleg jól fog jönni egy pad útközben. Olyan uton menj, ahol lesz lehetőséged leülni, ha kell, vagy ne adj Isten, segítséget kérni.

Most ha őszintén elgondolkozok, hogy én mit tennék, hááát.. nem indulnék el :/ Inkább taxi. Mentő nem kell, hacsak nem vagy rosszul.

2012. ápr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!