Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van az otthon szülésről?

Figyelt kérdés
Mi van ha komplikáció van? Ha nem tágul az anyuka? Hogyan nézik a baba szívhangját? és még egy csomó kérdés..Szóval a tapasztalatok, a gyakorlat érdekelnek. És most ez legális vagy nem? Már elveszítettem a fonalat.
2012. febr. 8. 21:54
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:

Kedves Ma 15:57!


Én annyit írtam, hogy "Én otthonszülést terveztem". Terveztem! Nem azt, hogy én otthon szültem. Van egy kis különbség. De a kötözködés helyett akár nyugtázhattad volna a hozzászólásom pozitív részeit is. De végül is mindegy, ettől még ugyanolyan jó érzéseim maradnak a szülésemmel kapcsolatban. Végül is nem voltál ott, fogalmad sincs, milyen volt az egész, úgyhogy meddő téma.

2012. febr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
100%

Ez a nagyon nagy baj ebben az országban: ha valaki másként gondolkodik - pro vagy kontra - akkor tutira számíthat a rosszmájú megjegyzésekre, a kötözködésre, lepontozásra, stb. Pedig felnőtt emberek vagyunk, feltételezhetően mindenki felelősséggel igyekszik dönteni, meglévő ismereteit, tapasztalatait felhasználva. Nem hiszem, hogy bárki attól lenne rossz vagy jó, hogy hol és hogyan szül... Van, aki otthon, van, aki kórházban, van, aki császárral, stb. Na és? Anyák vagyunk és a legjobbat akarjuk a gyerekeinknek. Az pedig, hogy kinek mi tűnik legjobbnak, szerintem abszolúte egyéni szociális probléma.

Volt már ezen az oldalon vérre menő vita olyan pitiáner dolgokból, hogy ki hány fokban viszi ki a gyerekét télen, vagy hány fok van a lakásában, hányszor ad a gyereknek főzeléket, ad-e teát vagy sem, tápszeres vagy anyatejes... Az én véleményem, hogy a legjobb az anyatej, de ettől még nincs jogom azt gondolni, hogy aki tápszerezik, az szörnyű anya.... Ez most csak egy kiragadott példa volt, de van millió ilyen.

Szerintem pont arra lenne jó ez az oldal, ha több véleményt olvashatnánk, aztán mindenki leszűrné magának a saját konzekvenciáit. Mindegy.

Kérdező, igen, van ilyen tanfolyam - otthonszülős szülésfelkészítőnek mondjuk, de igazából általánosságban vett szülésfelkészítő. Egy napot szánnak arra, hogy a terhességről beszéljenek szülész-nőgyógyász szemmel, elmondanak minden kötelező és ajánlott vizsgálatot, mi mire jó, miért, mi az, ami igazából nem olyan fontos, mi az, ami nagyon is, mire érdemes figyelni, hogyan vegyük észre, ha valami kóros indul el (amikor már mondjuk túlzott mértékű a vizesedés és hasonlók), mikor kell kórházba menni, stb.

Egy nap a várandósgondozás bábai modellje - ahogyan a bábák gondozzák a kismamákat. Milyen vizsgálatokat végez a bába és miért, stb.

Egy nap az újszülöttről szól, születése pillanatától mire és miért van szüksége, mikor mire számíthatunk, mi az, ami normális, mikor kell azonnal orvosi segítség, hogyan öltöztesd, pelenkázd, etesd stb. Egy nap a szoptatási tanácsadóé, ilyenkor minden, ami a szoptatással kapcsolatban felmerülhet, szóba kerül. Talán nem érdektelen, ha elmondom, hogy mindenki, aki elvégezte ezt a tanfolyamot, legalább egy évig szoptatott gond nélkül! Egyikünknél se volt baj, hogy vajon elég-e a tej, hogyan tegyem mellre, mikor, miért eszik annyit amennyit, stb. Sződy Judit tartja egyébként, aki a kismamában is szokott szoptatási tanácsokat írni.

Egy nap délelőttje pszichológus szakemberrel folyik, a szülés, születés pszichés oldala, kérdései kerülnek szóba. Ugyanaznap délután lehet megismerkedni közelebbről a szülés körüli segítőkkel, bábákkal, dúlákkal, beszélgetések vannak, filmnézés, stb. Van pár óra intimtorna, meg másfél nap kötetlen, úgynevezett várótermi beszélgetés, ahová a 37. hetet betöltött párokat várják. Bába és pszichológus van velünk a beszélgetés alatt, de nem dob fel témát, inkább csak figyel, nagyon ritkán szól bele bármibe. Viszont hihetetlen, hogy milyen mélységű beszélgetések szoktak létrejönni, micsoda kérdések és válaszok fogalmazódnak meg, félelmek oldódnak ki - komolyan, valami hihetetlen. Döbbenetesen élveztem és rengeteget tanultam belőle, olyasmit is, amit a saját szülésemnél magam is tapasztaltam később és nagyon sokat segített, hogy hallottam róla.

A www.szules.hu-ra menj rá, ott válaszd a Napvilág születésház -at, majd a tanfolyamok menüpontot. Ha arra rákattintasz, a pontos időpontokat is kidobja egész évre.

2012. febr. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 A kérdező kommentje:

Szuper, na ez a válasz nagyon hasznos volt.

Nekem ebben az oldalban az a furcsa hogy megsértődnek ha lepontozol valakit. Pedig hát azt pontozod hogy neked ez a hozzá szólás hasznos volt-e vagy sem.

A "Na ezzel a válaszoddal mindent leírtál magadról!El tudom képzelni a stílusodat..." válaszolót például egyáltalán nem értem. Miért baj az ha lepontozok valakit aki nem a kérdésre válaszol. A kérdés egyértelmű volt, lényegtelen az hogy én hol akarok szülni. Úgy mellesleg ha megkérdezi nincs gond, ha a kérdést is megválaszolja. Szerintem ez fair. És köszönöm szépen a stílusom teljesen jól van.

2012. febr. 10. 08:43
 44/53 anonim ***** válasza:

Igazából kicsit off leszek...

Én kórházban szültem, azt hiszem nem is mernék otthon, mert gyáva vagyok, félek a komplikációktól. Azért érdekes volt elolvasni a válaszokat.

Annyit szeretnék megkérdezni, hogy a babát ki látja el ilyenkor? És ha valami gond van vele, akkor mégis beviszik a kórházba? Akkor az anya hogyan lehet vele?

2012. febr. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
32%

Előre meg van beszélve gyerekorvossal, aki várja a hívást, mikor kell az újszülötthöz jönnie. Legalábbis nálunk így volt, előre fixáltuk, mikorra várható a szülés, és hogy vállalja az újszülött vizsgálatát.

Ha gond van a babával és be kell vinni a kórházba, természetesen az anyuka vele megy.

Ha emlékeztek arra a tavalyi esetre, amikor Solymáron egy otthonszüléshez hívták a mentőt, mert a kisbabával volt egy kis probléma (tényleg kicsi, pár nap kórház után mehetett haza) akkor azt mondták az RTL Hírekben, hogy az anya kivérzett állapotban volt és megtagadta, hogy bevigyék a kórházba. Nos, ismerem a családot, az igazság: az anyuka köszönte jól volt, egyáltalán nem vérzett erősen, maga tudott ajtót nyitni a mentősöknek - ez azért nem igazán kivérzett állapot, ugye... A mentősök erősködtek, hogy be kell vinniük őt a kórházba, de nem ugyanoda, ahová a babát vitték. A csaj ezt megtagadta, így a mentősök kihívták a rendőrséget, lett a cirkusz. Pedig mindösszesen annyi történt, hogy a csajnak nem volt baja és természetesen ment a másik kórházba a kisbabája után.

Ennyit a bulvársajtóról... :-(

2012. febr. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:

Köszi a választ! Így biztosítva van a baba ellátása. Persze extrém esetek lehetnek, de hát ez a kórházban is így van.

A bulvársajtó... szót sem érdemel. Utálom az ilyen híreket.

2012. febr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező, rátapintottál a lényegre: az a baj, hogy nem azért pontoznak legtöbben le vagy föl másokat, hogy az adott kérdésre válaszolt-e, hanem hogy egybecseng-e a véleménye a pontozóéval. Ez pedig nagy hülyeség.
2012. febr. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:

Gabka ez így van szerintem is!

Engem sokszor lepontoznak (már nem érdekel) csak azért mert leírom, hogy nálunk mi volt pl. a szoptatással. Ez van. Hülyeség az egész pontozás.

2012. febr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Pont az a problémám, hogy én masszívan a személyes TAPASZTALATOMAT írtam le az otthoszüléssel kapcsolatban.

Erre fel te, vagy más lepontozta, amit írtam. Ez nem egy olyan dolog volt, amit lehet így is, úgyis érteni, ez egy konkrét, megtörtént eset volt.

Te pedig szó szerint tapasztalotokra voltál kíváncsi, állítólag.

22. Válaszoló

2012. febr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 A kérdező kommentje:
Mint már említettem én csak az első választ pontoztam le.
2012. febr. 10. 11:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!