Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van az otthon szülésről?

Figyelt kérdés
Mi van ha komplikáció van? Ha nem tágul az anyuka? Hogyan nézik a baba szívhangját? és még egy csomó kérdés..Szóval a tapasztalatok, a gyakorlat érdekelnek. És most ez legális vagy nem? Már elveszítettem a fonalat.
2012. febr. 8. 21:54
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
75%
Miért te otthon szeretnél szülni?Én semmi pénzért nem kockáztatnám a babám életét
2012. febr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
78%
...meg a sajátomat se, na..
2012. febr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:
Kérdésre vissza kérdeztél. De ha már ennyire érdekel, akkor igen, elgondolkodtam rajta. És mivel én sem kockáztatnám a babám életét, ezért szeretnék olyanoktól választ kapni itt, akik otthon szültek, hogy tájékozódjak. Természetesen nem kizárólag az itt kapott válaszok alapján fogok dönteni.
2012. febr. 8. 22:04
 4/53 anonim ***** válasza:
75%
Volt ma ez itt téma, nézd meg lejjebb, mai kérdés.
2012. febr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
81%

Kérdezd meg Gabka77-et, szinte naponta leírja, hogy otthon szült és a harmadikat is otthon fogja...

Amúgy, ha komplikáció van, nagyon esélyes, hogy rámegy a baba vagy a mama, vagy mindkettejük élete, lásd Geréb Á esetei.

Ha nem tágul az anyuka, akkor hagyják 3 napig is vajúdni (szerintük hagyják a szülést a maga útján haladni), ami miatt a baba életveszélybe kerülhet, végső esetben küldik kórházba császárra, de már lehet, hogy későn.

Soha, semmi esetre sem szülnék itthon!

2012. febr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
89%

Én csak olyan esetnek voltam a kórházban szemtanúja, amelynél ha az anyuka otthon szült volna, már nm élne. És a baba sem. És itt olvastam ilyeneket.


Egyébként annyit tudok, hogy azért a szülész, vagy bába, vagy kicsoda visz pár szerkentyűt a szülő nő lakásába ha szülés van, de ha vészhelyzet van, akkor azonnal hívja a mentőket. Sürgősségi császár, szívhang leállás, stb. stb. Csak épp ha a mentő nem ér be, akkor anyuka majd odafentről lenéz és kicsit átgondolja a dolgokat.

Ez most morbid volt, de igaz. Ugyanis sok esetben percek alatt kell a több orvos segítsége, azonban percek alatt nem ér be a mentő sehova. És ez nem találgatás, vagy szubjektív vélemény, hanem TÉNY, ezért kérlek, nem akadj ki rajta.

2012. febr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
83%

Egyébként aki otthon szült és a harmadikat is otthon fogja, lehet, hogy szimplán állati mákja volt. Remélem (a kicsi miatt is), hogy harmadjára is komplikáció mentes szülése és nagy szerencséje lesz, mert sajnos ezt előre soha nem lehet tudni.

EZért mondják, és én is, hogy az otthon szülés=orosz rulett. Ahol az életetek a tét. Van, aki nem szeret ilyet játszani.

2012. febr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
72%

1.vagyok

Igen vissza kérdeztem!Mert szerintem ez felelőtlenség.A híradóban is volt már jó párszor róla szó,hogy jó esetben csak veszélybe került az anya meg a baba élete.Pl.Geréb Ágnes bába,hallottál róla?

Le lehet pontozni nyugodtan de ha te veszélyeztetni akarod a gyereked életét meg a sajátodat akkor nyugodtan szüljél otthon.

Egyébként kétlem hogy fogsz olyan válaszokat kapni hogy igen én is otthon szültem.

2012. febr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:
Köszi megkeresem.
2012. febr. 8. 22:13
 10/53 A kérdező kommentje:
Azért az elgondolkodtató hogy más nyugati országokban az otthon szülés teljesen normális, gondolok itt Hollandiára, Angliára.
2012. febr. 8. 22:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!