Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van az otthon szülésről?

Figyelt kérdés
Mi van ha komplikáció van? Ha nem tágul az anyuka? Hogyan nézik a baba szívhangját? és még egy csomó kérdés..Szóval a tapasztalatok, a gyakorlat érdekelnek. És most ez legális vagy nem? Már elveszítettem a fonalat.
2012. febr. 8. 21:54
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:

Itt a cikk:

[link]

2012. febr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 A kérdező kommentje:
Köszi a linket, elolvasom.
2012. febr. 9. 16:23
 33/53 anonim ***** válasza:
64%

Kedves kérdező!

Pont én vagyok az első válaszoló.Én köszöntem meg a lepontozásokat!Miért reklamálok?Nem reklamációnak szántam!Csak közöltem.És az nem volt hasznos hogy vissza kérdeztem,nevetséges.A kiírt kérdésedből nem derült ki egyértelműen hogy csak általánosságban érdeklődsz vagy te akarsz otthon szülni.

2012. febr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 A kérdező kommentje:
Ha nem a kérdésre válaszolsz az nem hasznos. A kérdés egyértelmű volt, nem számít hogy én mit akarok.
2012. febr. 9. 18:18
 35/53 anonim ***** válasza:
66%
Na ezzel a válaszoddal mindent leírtál magadról!El tudom képzelni a stílusodat.Lehet hogy jobban tennéd ha tényleg otthon szülnél,mert a kórházi dolgozókat tuti kiakasztanád.A választ megspórolhatod nem vagyok kíváncsi rá.
2012. febr. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:

Szia4


Én vagyok,aki írta,hogy Hollandiában szült:)

Itt így néz ki a terhesgondozás:

Általában 4-5 szülésznő "üzemeltet" egy terhesgondozót(nem kórház,nem is nőgyógyászati rendelés),ide kell járni sima,problémamentes terhesség esetén.Elvileg ha minden rendben van,orvos kétszer lát,ahhoz a kórházba a rendelésére kell menni.Ha valaki otthon szeretne szülni,akkor eljár kismama klubba,ezek olyan foglalalkozások,amit a bábák-szülésznők tartanak,ők adnak egy listát mit kell beszerezni a szüléshez,előtte ellenőrzik a terepet stb.A szülésnél a egy bába és egy csecsemőápoló van jelen.Szerintem az itteni bábák,amúgy sokkal képzettebbek,hiszen több száz szülést vezetnek le elejétől a végéig(ez szubjektív vélemény,lehet nem így van).

Ha kórházban szeretnél szülni,és semmi eü.akadálya lenne az otthoni szülésnek,akkor a kórházi bentlétért fizetni kell.


Hivatalos statisztikák alapján a hollandok 25-35%-a szül otthon,ez szerintem valós adat,én is így tapasztalom,hogy 10ből 2-3 nő szül otthon,a statisztikákból az is látszik,hogy a születéskori halandóság kirívóan magas Hollandiában eu-s szinten.


Szerintem egyébként egy annyira elhanyagolható dolog,hogy ki-hol szül ahhoz képest,hogy milyen egy csoda mikor megszületik a kicsi:)Én továbbra is azt mondom,hogy szabad választás kell,aki szeretne szüljön otthon(csak a megfelelő feltételek stb.ellenőrzése után),

de a legfontosabb az otthonias-családközpontú szülészetek kialakítása,ahol otthon -és biztonságban érzed magad:)

2012. febr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Amennyiben Magyarországon fogom szülni a második babámat, biztos nem az otthon szülést választom. Nem meggyőzőek az érvek, de ha külföldön leszek, tuti körbe nézek ott is e téren. Szép estét.
2012. febr. 9. 21:47
 38/53 anonim ***** válasza:

Ne is az itt hallott érvekre hagyatkozz. :-) Sem az enyéimre, sem a máséra. Viszont minden kötelezettség nélkül ajánlom figyelmedbe az otthonszülős szülésfelkészítőt, ott nagyon sok mindent hallhatsz, tapasztalhatsz.

De ne hallgass másra, csakis a saját szívedre, az pontosan tudni fogja, melyik a helyes út számodra.

Kívánom, bárhol is szülsz, legyen könnyű és csodálatos élmény számodra!

2012. febr. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:

Itt 22. Válaszoló.

Én is nagyon köszönöm a lepontozást. Szerintem baromi primitív dolog "megkérdőjelezni" valakinek a tapasztalatát, de hát egészségetekre.

2012. febr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 A kérdező kommentje:

Van olyan hogy otthonszülős szülésfelkészítő? Ez mindenképpen hasznos lehet. Kösz a tippet.

Nem értem miért kell személyeskedni.

2012. febr. 9. 22:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!