Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van az otthon szülésről?

Figyelt kérdés
Mi van ha komplikáció van? Ha nem tágul az anyuka? Hogyan nézik a baba szívhangját? és még egy csomó kérdés..Szóval a tapasztalatok, a gyakorlat érdekelnek. És most ez legális vagy nem? Már elveszítettem a fonalat.
2012. febr. 8. 21:54
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
89%

Mert mások a körülmények. Nem egy bába megy ki, hanem gondolom olyan ember, aki minden esetben helyt tud állni, és nem kell rohammentő, vagy ha kell, abból is van annyi az országban, hogy hamar odaérjen egy.


De mindegy, mert ha nem Angliában vagy Hollandiában élsz, hanem Magyarországon, akkor az itteni körülmények alapján kéne szerintem döntened. Nem?

2012. febr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
66%
Én otthonszülést terveztem. Külföldi képzettségű, tapasztalt magyar bábám volt (nem Geréb Ági - szaktudását elismerem, de emberileg nem volt nekem szimpatikus), mellette egy fantasztikus dokihoz jártam vizsgálatokra és megbeszéltük, hogy otthon maradunk és vízben szülök, illetve hát ahogy majd jólesik, és ha úgy érzem, hogy mégse megy, akkor nyugodtan hívjuk fel a dokit és megyünk a kórházba. Hosszan vajúdtam és a végére nagyon elfáradtam, egyszerűen nem tudtam kinyomni a babámat. A szívhangja gyönyörű volt végig, bábám folyamatosan ellenőrizte, kisfiam békésen várt a kibújásra. Nagyon jó volt otthon lenni, férjem és a bába volt velem. Mindent megtettek, amit akartam, nagyon békés volt az egész, csak a hosszú vajúdás miatt iszonyatosan kifáradtam, így hajnali 5-kor felhívtuk a dokit, hogy bemegyünk a kórházba. Akkor már nagyon erős fájásaim voltak (a kocsiban nem voltam épp csendben, de a férjem hihetetlen lélekjelenléttel vezette az autót, secc-perc ott voltunk a kórháznál). Be is mentünk, és reggel 8:40-re kibújt a kisfiam. A dokim egyébként Angliában is szokott szüléseket levezetni, számára teljesen természetes volt az otthonszülés gondolata és megvalósítása. Elég vad téma ez, sokan elítélik. Mi nem csináltunk belőle nagy ügyet, és nagyon jó volt, hogy a dokim ennyire támogató volt. Angliában, ahol szokott szüléseket levezetni, az otthonszülés valóban teljesen normális dolog, sokat mesélt róla. Nincs belőle boszorkányüldözés, meg vádaskodás, hogy az anyuka milyen felelőtlen. Sajnos Magyarország illetékesei nagyon maradiak ebben a kérdésben. Nekem, a hosszú vajúdás ellenére és annak ellenére, hogy végül kórházban fejeztük be a szülést, nagyon kellemes emlékeim vannak az otthonszülésről.
2012. febr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 A kérdező kommentje:

11-es: igazad van, mások a körülmények, ezért más a felfogás is valószínűleg, és ezért félnek annyira a szülni készülő nők, teljes joggal.

Nem mindenki olyan szerencsés mint az utolsó válaszoló (12-es). Köszi hogy leírtad hogy veled mi történt. Érdekes eset.

2012. febr. 8. 23:08
 14/53 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


mi Hollandiában élünk,így kicsit más megvilágításból is tudok nyilatkozni.

Itt "hagyománya" van az otthonszülésnek(mint Angliában,Ausztárliában stb),ehhez megvan a kiépített rendszer.Van rohamkocsi,a bábák nagyon szakképzettek,szüléshez jön a gyermekgondozó stb.Ha kórházban szeretnél szülni,és semmilyen problémád nincs,ami arra mutatna,hogy császárra vagy kórházi háttére lenne szükség,és mégis ott szülnél fizetni kell.Nagyon sok ismerősöm van aki otthon szült(és ha lesz második azt is otthon szeretné szülni),személy szerint nem ismerek olyat,akit kórházba kellett volna szállítani,de biztosan ilyen is van.A születésikori halálozás EU viszonylatban magas Hollandiában.

Mindkétszer komplikációmentes volt a babavárásom,de nem szerettem volna otthon szülni,engem megnyutat a kórházi háttér,elvégre itt már nem "csak" az én,hanem a babaéletéről is szó van,meg a másik gyerekeméről,a férjeméről is.Nagyon szép,természetes,gátvédelmes szülés volt mindegyik,elsőnél orvos nem is látott a szülés alatt,másodiknál csak a végére jött meg.A szülőszobák otthoniasak,családiasak(bármelyikünk nappalija-hálója lehetett volna úgy volt berendezve),a bábák végig velem voltak,ha kellett láthatlanná váltak.


Talán ez lenne a kulcs,hogy a szülőszobában a az anyuka otthonérezze magát,ne úgy érezze,hogy beteg,jó érzés legyen oda belépni.Nem igazán ismerem a hazai szülészeteket,de azért fórumokon olvasgatva már Mo-n is vannak ilyenek.


Egyébként meg ebbe belegondolva,az jutott eszembe,ha egy kopott,régi szülőszobába hoztam volna őket világra akkor is életem legszebb élménye lenne(úgy mint anyunak,nagymamámnak:)

2012. febr. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 A kérdező kommentje:
Köszi, ez is érdekes volt.
2012. febr. 8. 23:24
 16/53 anonim ***** válasza:
87%
Szia a sógornőm 12 éve szült otthon Geréb á. segített neki.Pont karácsony volt mikor elkezdődött,24.én,állítólag,és 27.én este született neki a baba.Senki nem tudta hogy otthon fog szülni,mi is csak lestünk.Vízben vajúdott,amitől elmúltak szinte a fájásai,nagyon nehezen lett meg,nem is vállaltak többet.A bába 27.én ment ki hozzájuk,emlékszem olyan ónos eső volt,hogy gyalog alig lehetett közlekedni,állítólag Geréb le is akarta mondani a dolgot.Aztán csak kijött hozzájuk.Gyerekorvos a gyereket csak másnap látta,és csak nézett értetlenül.Fogta a fejét.A védőnőt be se engedték.A kicsi rengeteget ordított,2 hét múlva operálták köldöksérvvel,amit szintén nem tudott a család,bezárkóztak.A gyermek mindíg is fura volt, viselkedésben,beszédben stb.Nem tudom mi lett volna ha komplikáció lép fel,de nekem személy szerint mindig volt olyan érzésem,hogy a babának valami gondja van.Ez a szülés körüli dolgoktól-e nem tudom.Én soha nem szülnék itthon,csakis biztonságos környezetben,azt a pár órát ki lehet bírni,én 3-at szültem,nem a környezettel voltam elfoglalva,az biztos.A 3.-nál toxémiás lettem,indítani kellett.És a hírhedt bába nem vizsgálta gyakran a sógornőmet.Szerinem ki se derült volna.Meg kellene lenni ennek a hátterének,hogy biztonságosan lehessen szülni otthon,én akkor se tenném.
2012. febr. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt döntenél ezt is érdemes elolvasni.

[link]

2012. febr. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
44%
Magíarországon NEM LEGÁLIS az otthonszülés!!!!
2012. febr. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
45%

Magyarországon mindig is legális volt az otthonszülés, tavaly május óta szabályozás is van hozzá.

Kettőt szültem otthon, hihetetlenül felkészült bábák (ketten) jöttek a szülésemhez (nem G. Ágival szültem, de azért, mert pont nem ő volt ügyeletben aznap). A bábáknál van hordozható CTG, szavhanghallgató, kismillió felszerelés, oxigént, infúziót stb. is tudnak adni, ha szükséges.

Elhúzódó szüléseknél csak akkor hagyják a kismamát hosszan vajúdni otthon, ha a baba szívhangja is, a CTG is tökéletes. Bármilyen eltérés esetén azonnal kórházba kell menni.

Nagyon jó barátnőm is otthon akart szülni, el is kezdődött rendben, de néhány óra után a bába úgy látta, elhúzódik és inkább kórházba vitte. Semmi probléma nem volt, hamarosan megszületett makkegészségesen a kisfia.


Van hollandiai kedves ismerősöm, aki szintén több gyereket szült otthon, vele sokat beszélgettünk arról, mi a különbség a két országban: nos, semmi. Pontosan olyan képzettségű a bába, ugyanaz a felszerelés, stb., csak ott nem üldözik.

Magyarországon sajnos az otthonszülés gátja nem más, mint az orvosi ellenállás, akik féltik a pénzüket és kényelmüket. Ugyanis ha nem üldözik az otthonszülést, esetleg kevesebben szülnének kórházban, ami nekik anyagi veszteség (bár szerintem annyira ettől nem kéne rettegni, olyan rengetegen azért nem lennének az otthonszülők), másrészt, ha a köztudatba kikerül, hogy mennyivel baba- és anyabarátabban is lehet szülni, meg hogy a szülésnél kórházban is bőven elég a szülésznő, orvosra nagyon ritkán van szükség, akkor bizony nekik a kényelmes, jól fizető állásuk nem is lenne olyan kényelmes és jól fizető. Ennyi a probléma.

Kedves kérdező, ha szeretnél valamit megtudni, írj privit bátran, szívesen válaszolok bármilyen kérdésedre.

2012. febr. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
73%

Komolyan mondom csak fogom a fejem,csúcs amiket itt olvasok(pl.Gabka77).Az orvosok féltik a fizetésüket,meg stb.Talán nem véletlenül volt a bíróság előtt Geréb Ágnes sem.És még ezután is képes lenne valaki nála szülni?

Nekem nem indult be a szülésem 3 napon keresztül indítottak,de úgy se történ semmi csak elfolyt a magzatvizem,fájásaim ekkor se voltak.Nem is tágultam,a kislányom is rosszul tartotta a fejét,nagyon magasan is volt.Tehát semmiképpen nem tudtam volna simán megszülni.Megcsászároztak és a köldökzsinór a nyakán volt,örültem is hogy császár lett.Ha otthon szültem volna lehet hogy már én se lennék itt a kislányommal együtt.DE aki ezt bevállalja viselje a következményeket.

2012. febr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!