Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Írnátok pozitív császáros...

Írnátok pozitív császáros szüléstörténeteket?

Figyelt kérdés

A kislányom két évvel ezelőtt programcsászárral született, egy nálam fennálló egészségügyi probléma miatt.

Most a második babámat várom, aki február elején fog a világra jönni, szintén császárral

Nekem nem volt rossz élmény a szülésem, és a napokban keresgéltem a neten pozitív császáros sztorikat, de mindenhol csak sajnálkozásba, horror sztorikba, csalódásba botlok.

Nem hiszem hogy mindenki így éli ezt meg, hiszen így is csodálatos kis emberek születnek!


2012. jan. 13. 21:37
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom ez mennyire pozitív de nekem megváltás volt a császár 16 óra szenvedés után. Én most is császárt szeretnék (mindenórás vagyok). A lábadozással se volt semmi problémám, este császároztak, másnap már kint sétálgattam a folyosón a szobatársak csak csodálkoztak, hogy "tényleg csaszis vagy"? Pakolgattam a táskámat az ágy alatt, kihúztam, betoltam stb... 2 nap múlva jött gyógytornász is, akkor is épp a folyosón sétálva telefonáltam és Ő is megjegyezte, hogy "látom, maga már fut, szalad!". A hegem gyorsan és szépen gyógyult a hasam nem lett csúnya és még a legkisebb bugyimból sem látszik ki a vágás. Hát ennyi, remélem ez pozitívnak számít. :)
2012. jan. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Tök pozitív! Gratulálok! :)

Én is ilyet akarok ez alkalommal is. Persze a 16 óra vajúdás nélkül. ;)

2012. jan. 13. 21:54
 3/39 A kérdező kommentje:
Ja és hasonló gyors felépülést kívánok a mostani szülésednél is!
2012. jan. 13. 21:55
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Én nem éltem/élem meg csalódásként mert császárral szültem.Nekem a 42.héten indítottak,3 napon keresztül de nem indult be a szülés.Amúgy is nagyon magasan volt a kislányom meg hátra is tartotta a fejét+nem tágultam,megmondta a doki is hogy simán nem fog menni.Mikor kivették a kislányomat mondták hogy a nyakán volt a köldökzsinór,ezért azt mondom jobb is hogy így történt.Nem érzem magam kevesebbnek mert így szültem,én is ugyanúgy megszenvedtem csak utána.Gondolom neked nem kell leírnom milyen felkelni az ágyból,leülni stb.Sokszor olvastam már én is itt hogy elvannak keseredve mert nem simán szültek.Szerintem meg egy a lényeg egészséges legyen a baba,teljesen mindegy hogyan születik.
2012. jan. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Én császárral szültem, előtte végig vajúdtam az éjszakát, és akkor azt mondtam, nem érdekel mi történik, csak legyen már vége valahogy. Nagyon izgultam, ezt meg kell vallani...:) Ha már fehér köpenyt látok, felmegy a pulzusom. De a műtőben éreztem, hogy jó kezekben vagyok! Reggel 8-kor császároztak, dél körül már vittek le a szobába. Délután hozták a kislányomat, szopizott, és fürdés előtt vitték el, mondták, hogy éjszakára még nem hozzá be, pihenjek. A nővérek mondták, hogy akkor még nem kötelező felkelnem, de másnap reggel szigorúan meg kell mosakodnom. De azért már akkor este is segített az ágyban felülni a nővérke, ettem pár falat kekszet és ittam teát. Ja és éjszakára kaptam fájdalomcsillapítót. Aztán reggel segítettek "kimászni":) az ágyból, és nagy erőt véve magamon, megmosakodtam. Sőt, felhúztam a zoknimat ülve, láttam a szemem sarkából, hogy a nővér meglepődötten figyel. Valószínűleg a szerencsésebb kategóriába tartozom, de tényleg nem viselt meg a hasi műtét, csodálkoztak a többiek is a szomszédszobákban, hogy mennyire "fürge" (na azért nem kell szó szerint érteni:)) vagyok. Szombaton volt a császárom és már szerdán! délelőtt jöttünk haza a kórházból. Szóval ez az én pozitív történetem, nem tudom, ilyenre gondoltál-e?!:)
2012. jan. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, még azt bele akartam írni, hogy csak akkor az első este kaptam fájdalomcsillapítót, és nem azért nem kértem, mert hősködni akartam, csak tényleg nem éreztem, hogy kellene. Ezért is írtam, hogy én a szerencsésebb kategóriába tartozom. Tudom, vannak olyanok, akik nagyon szenvednek utána, és nem azért, mert elhagyják magukat. Mindenki más típus. És nem attól jó anya valaki az én értékrendem szerint, mert simán vagy császárral szült... A dolog csak ezek után kezdődik.:)
2012. jan. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Teljesen jó amiket írtok. Igen nekem már volt császárom, tudom mire számíthatok, én is szerencsére gyorsan felépültem, ilyet szeretnék most is.

Csak sokszor úgy érzem ha a netet böngészem, mintha ez valami tabu téma lenne, ha szó is van róla akkor is negatív kicsengéssel. Sajnálom azokat akik még nem szültek császárral, és szembesülnek azzal, hogy valamiért nem szülhetnek hüvelyi úton. Utánanéznének mégis mire számíthatnak, és csak rémtörténetekbe botlanak. Nekik talán segítenek a mi történeteink, hogy nem kell ettől félni.

2012. jan. 13. 22:03
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Ó de jó ilyet is olvasni, nekem első baba lesz, és bár nem tűnik úgy, hogy császár kéne, sosem lehet tudni. Eddig viszont mindig borzalmakat olvastam róla. Jó a kérdés, és bocs az offért, nagyon érdekelnek a válaszok! :)
2012. jan. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek, hogy nem a szülés a lényeg, hanem egy egészséges baba, meg egy egészséges mama, na meg az utána következő sok-sok év, amíg annak a kis embernek az anyukái leszünk.
2012. jan. 13. 22:06
 10/39 A kérdező kommentje:

Én a 36. héttől kórházban voltam, mert egy vaklárma után (magzatvíz szivárgást éreztem de nem az volt), bent tartottak. Az utolsó uh alapján a babát 4 kiló fölé saccolták, és nekem amúgy is van egy egészségügyi gondom, így február 18.-ára kiírta a dokim a császárt. Addig sima szülésre készültem.

17.-én 10. kórházi napomon 1 körül fájásokat kezdtem érezni. Elkezdtem mérni az időket a fájások között. 10 percek, majd 7 percesek lettek. Hajnal fél 6-kor mentem ki a nővérszobába szólni, hogy mintha valami lenne.

2 ujjnyira volt nyitva a méhszájam, úgyhogy irány a szülőszoba. Ctg, fekvés, és fájások mostmár 6 percenként. Riasztottam Apát hogy szülünk, ebből ma baba lesz, induljon.

Az orvosom hamar beért, megnézett, és elkezdett műtős teamet keresni a császáromhoz.

Közben Apa is beért. Egy órán belül meglett a team, és tolókocsival feltoltak a műtőbe.

Kicsit félelmetes volt a műtő. Mindenki maszkban, gumikesznyűben, beöltözve. Féltem is a spináls (gerinc) érzéstelenítéstől, vajon fájni fog-e ahogy beadják, nem szúrják-e el? Fel kellett ülnöm egy asztalra, és begörbítenem a hátam, mint egy cica. Közben az anesztes tapogatta a gerincemet. Fogalmama sincs mikor adta be a helyi érzéstelenítőt, amitől viszont nem éreztem mikor szúrta magát az éles érzéstelenítést. Egyszer csak azt vettem észre hogy nem érzem a lábaimat és úgy pakolnak fel az asztalra. Közben valami hideg cuccal tapogattak, hogy hol érzem. Megérkezett a dokim is, kaptam egy katétert, és elkezdődött...

A férjem ott ült a fejemnél, és szegénykém szerintem jobban félt, mint én. Én semmit nem éreztem melltől lefelé, de a dokik beszélgetését hallottam. Tudtam mikor vágtak, mi történik.

És egyszer csak kb 15 perc múlva a műtét kezdetétől meghallottam ŐT. A kisbabám méltatlankodva kérte ki magának hogy kiszakították a jó kis helyéről. Hihetetlen pillanat volt. Itt van, kint van!!! Odahozták a fejemhez megmutatni. Gyönyörű volt, kapálózott a kis kezével, lábával, és egyszerűen tökéletes volt. Nem kellett kérdeznem mindene megvan-e, egészséges-e, látszott rajta hogy semmi baja. Kicsit pityeregtem is, olyan régóta vártam erre a pillanatra!

Timi baba 2010. február 17.-én 9:46 perckor 4200 g-al, és 56 centivel látta meg a világot.

Másnap kerültünk közös szobába, és én aznap már lépcsőztem, jöttem mentem. Anyukám aki szülészeten dolgozott régen el sem hitte hogy egy nappal a műtét után ilyen jól vagyok. 1 hét múlva már olyan voltam, mintha mi sem történt volna.

2012. jan. 13. 22:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!