Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ugye ez még nem szülés lesz?...

Ugye ez még nem szülés lesz? Még csak 36hetes vagyok, félek!

Figyelt kérdés
Sziasztok! bocsánat, hogy ide írok, de tanácsra lenne szükségem! Első babámat várom, tegnap este elment a nyákdugóm, ilyen barnás-sárgás kocsonyás, nagyon sok jött, szerintem 1x az egész. 23:14perckor jött az első fájás, rá 20percre a következő, ez ment hajnal 4-ig. 7-ig csend volt, majd 7:04perckor jött egy újabb, 10perc múlva követte a másik, megint semmi 10-ig, de azóta 10percenkét folyamatosan jönnek! Nagyon félek! Nem akarok még szülni, koraszülött lesz. :((((((((( És, hát a karácsonyt sem tölteném a kórházban! A szülésznőmet hívtam, azt mondta, hogy figyelgessem, és ha 5percesek lesznek, akkor irány a kórház! Volt közületek vki, akinek ugyan így volt, és csak be csapta a szervezete?
2011. dec. 22. 12:40
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
Hát, ha a nyákdugó elment, az már komoly jel! Szerintem menj be a kórházba sürgősen! Talán picit korai még, de ne aggódj, viszont mielőbb menj kórházba!
2011. dec. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:

Én is pontosan 36+0-ra szültem a 2. babámat ÉS NEM LETT KORASZÜLÖTT!!!!!! (A karácsonyt a kórházban töltöd ez igaz, de ezzel most már nem tudsz mit tenni) Amit leírsz az alapján ez a baba elindult...


Ha lezuhanyzol jó meleg vízzel és szűnik a fájás akkor jósló volt, ha nem akkor tutira jön a babó. (De sztem elindult...)

36 hetesen már mindene 100%-osan érett, kifejlett. 36+0-val egy 3200gr-os 55 centis kislányt szültem, 10-es APGAR-ral!!!! Kérdeztem én is h úúristen akkor ő koraszülött, de röhögtek rajtam a szülésznők, hogy Anyuka, nézzen már rá erre a kisbabaára. kicsattan az erőtől!


Ne parázz ezen, hogy miért most jön, meg hogy "csak" 36 hetes. Ilyenkor már nyugodtan kijöhet , semmi hátránya nem származik belőle.

2011. dec. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
36 hét szerintem nem koraszülés
2011. dec. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:

Igen, általában elég elindulni 5 perces fájásokkal a kórházba. Legyen minden összepakolva.

Telefon a kezedben, méregesd az időt és próbálj minél többet pihenni és feküdni!

2011. dec. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
Szerintem is kórház,nagyon szülés gyanús vagy...ne izgulj, ha jönniakar, nem tudsz mit tenni, de rendszeres 10 perces fájások, azok már a szülés előkészületét jelzik. Nekem nem is volt, 5 perces fájásom, csak 10 percesek, majd 2 percesek. Szerintem menj be. És bármilyen terhesség el lehet számolva 2 héttel, így simán lehet 38 hetes terhes is. nekema barátnőm szült 37 hetesen, és makk egészséges kisfiú, és nem volt koraszülött. Karácsony meg ebben az esetben lényegtelen, ő bent nem tudja, hogy az jön:-) valószínű, hogy együtt karácsonyoztok már! SOk jót kívánok Nektek!
2011. dec. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon félek :( pont most, mikor ezerrel készülök a családdal a karácsonyra, sütök-főzök, szerettem volna oda tenni magam, mert ez lenne az utolsó karácsonyunk kettesben, jövőre már nem lesz időm így készülni :( és hát még nagyon nincs itt az ideje, hogy szüljek, csak január végére várjuk...
2011. dec. 22. 13:04
 7/49 anonim ***** válasza:
100%
A nyákdugó azért nem feltétlenül jelenti azt, hogy mindjárt szülni fogsz. Én pl 3 hétig nyákdugó nélkül voltam. Viszont, ha bemész a kórházba, vagy ahol csinálják neked a ctg-t akkor rákötnek és egyből kiderül, hogy valódi fájások-e.
2011. dec. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:

Szorítok!Most engem is elgondolkoztattál, hogy korábban pakoljam össze a holmim.

Gondolom nagyon ideges vagy.

2011. dec. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
Lehet,h már a kórházban van:)Ird meg h végül szültél e?
2011. dec. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:

Szia!Zuhanyozzál le és feküdjél le kicsit pihenni,ha abba hagyja nem jönnek fájások akkor csak jósló volt ha továbra is jönnek a fájások és sürüsödnek is akkor ez már vajudás.Szépen kezdjed el elintézni a dolgaidat,egyél valami könnyüt és készülj mert hamarodan az ölödbe tartod a babád.Ami a babát illeti a betöltött 36 hét után nem koraszülött ha csak nem 2500 gramm alatti.Igen,kicsit kisebb sulyal fog megszületni,de attol telyesen egészséges!Hidd el nekem a ketesben töltött karácsony és készülödései mellett a kisbaba élménye sokkal többet nyújt majd neked.

Jó babázást és könnyű szülést :)

2011. dec. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!