Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SOS! Ez már az volna? Induljun...

SOS! Ez már az volna? Induljunk, vagy ne?

Figyelt kérdés

Ma este 9 óra körül elkezdett keményedni a hasam, de nem "fáj", csak amikor bekeményedik, akkor egy nagyon enyhe nyomást érzek lent, nem kimondottan az a mindjárt megjön érzés, csak olyan furán nyomódik ott. Először 7 percenként keményedtem (már ha keményedésnek számít, hogy bekockul az egész hasam), utána volt két 5 perces, majd most legutóbb megint két 7 perces. Pihenésre nem múlik, nem is rendszereződik, ahogy a meleg fürdő sem hozott eredményt!

Ez már AZ volna? Vagy csak azért nem múlnak ezek a fura keményedések, mert képtelen vagyok megnyugodni? Melyik a biztos jel az indulásra?

(A párommal a keményedések kezdete előtt szeretkeztünk, de nem volt semmiféle vadulás, óvatosak voltunk.)


37+5 hetes kismama


2011. okt. 18. 22:36
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy kb. a harmadik 7 perces óta a derekam is elkezdett fájni, viszont a keményedések között a babám mocorog.
2011. okt. 18. 22:38
 2/18 anonim ***** válasza:
Még egy kicsit szerintem méregessed, mert ezek még nagyon rendszertelenek. Szerintem ha beindul a szülés nem csak keményedni fogsz.
2011. okt. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is várj!Ha sűrűsödik vagy rendszeres marad, erősödik a derék fájdalom, akkor menjetek!könnyü szülést:)
2011. okt. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Még figyeljed, mert az gyanús,hogy nem rendszereződik...

Ráadásul amikor nekem a keményedések vagy jóslók helyett rendes fájások jöttek, akkor elég jelentős különbséget éreztem,mert a keményedéseim (még a legerősebbek is) inkább csak nyomtak és kellemetlenebbek voltak, az igazi fájások meg fájtak!


Nekem is úgy voltak az igazi fájások,hoyg először ösze vissza 10 perces, aztán 5, aztán megint 10, ezért mentem el zuhanyozni - kiszállni már alig tudtam, akkor nagyon felerősödtek.


Én még nem indulnék el a helyedben,hisz semmi nincsen ami sürget. Nem folyt el a magzatvíz, viszonylag jól vagy és birod, hidd el ha ez AZ, akkor is jobb otthon vajúdni.


Majd írj még.

2011. okt. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Rendben, várunk még - jelenleg még mindig tartjuk a 7 percet, de nem fáj. Megpróbálok visszaülni kicsit a meleg vízbe, hátha eredményt hoz.

Tegnap még zárt volt a méhszájam, nyákdugót még nem észleltem távozni, szóval remélem, hogy tényleg csak jósló - sógornőm zárt méhszájjal indult neki, és 26 órát vajúdott. :S


Köszönöm még egyszer!

2011. okt. 18. 22:56
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is várj, amíg rendszeres lesz! A fürdő jó ötlet! Talán hoz valami eredményt!
2011. okt. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem is csak jósló.


Amiatt meg ne aggódj, hogy a sógornőd sokáig vajúdott, attól még nem biztos, hogy te is így leszel! Én is teljesen zártan indultam neki, és 6 óra alatt megvolt a fiam első fájástól. Neked is ilyen könnyű szülést kívánok:)

2011. okt. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező, mi újság? hogy vagy?

39+2 hkm :D

2011. okt. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy vagytok? Beindult végül a szülés?
2011. okt. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Azóta is szenvedünk... éjszaka semmit sem aludtam, jelenleg is 5-7-10 perces fájásaim vannak, de nem erősödnek, nem rendszereződnek. Beszéltem hajnalban az ügyelettel, de azt mondták, csak akkor menjünk, ha rendszeresek a fájások, viszont már annyira régóta tart (tegnap este 9!), hogy ha nem múlik továbbra sem, 12 után bemegyünk. A babám rendszeresen mocorog, a szívhangja is rendben van, nálam se vérzés, se egyéb tünet nem jelentkezett - pedig már sétáltam, lépcsőztem, gereblyéztem az udvaron a leveleket, és megesküdtem a páromnak, hogy ha még egyszer elhangzik, hogy "szívem, menjünk?", akkor menetet tekerek a nyakába...


A forró fürdő, pihenés nem hozott eredményt, ahogy más sem. Szóval még mindig stagnálunk :S

2011. okt. 19. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!