Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miert igenytelenedik el a...

Miert igenytelenedik el a legtobb no szules utan?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 12:40
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

én nem tudom, melyik kategória lehetek, játszótérre nem járok, nem látom, hogyan öltöznek ott az anyukák, de a multikban nem szoktam slampos anyukákat látni. Én külön eset vagyok, mert ismét terhes vagyok és bármennyire is igyekszem, a melegítőnaci kényelmesebb, mint a vasalt nadrág, főleg, hogy fájdogál a hátam is.

De volt egy barátnőm, még ha súly szempontjából nem is ad magára, mindíg úgy néz ki 5 éves lánya mellett, mint egy feketehajú Barbie-baba. Irigylem. Nincs segítsége.

2011. okt. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

Itthon nem csak az anyukák, hanem úgy általánosságban az emberek igénytelenek, a legtöbbje kinézetre merő szerencsétlenség.

Ha elmegy az ember külföldre-pl tengerpartra-messziről látszik, hogy ki a honfitárs, sajnos:-(((

2011. okt. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
míg nem volt meg a fiam, addig én is csinosan, magassarkúban, kosztümben tipegtem az utcán. De a terhesség alatt rájöttem, hogy sem a lábam, sem a hátam nem viseli jól a kiöltözködést. Váltottam kényelmesebb farmer, felső, lapos sarkú cipő kombinációra. A pici születése után megmaradt ez az öltözködés, kivéve, ha olyan helyre megyek. Akkor előveszem a magassarkúimat. De kényelmesebb a gyerek után futni egy kényelmes sportcipőben, mint tipegni utána egy magas sarkúban. Ápoltság nálam alap. Már az is kényelmetlen, ha összekötött hajjal megyek ki az utcára.
2011. okt. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

Off: ha gyermekpszichológus vagy, lehetne egy kérdésem bayley tesztről? Nincs kinek feltennem, írsz nekem vmit, és akkor megtudom az e-mail címed, de csak ha nem gond :)

Amúgy én a farmert preferálom valamilyen felsővel, kitaposott cipőt, melegítőt sosem vennék fel, még itthon sem. Viszont szoknyát és magassarkút sem, nem az a típus vagyok. Hajat meg akkor mosok, amikor időm van rá.

2 gyerek anyukája.

2011. okt. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 sumergo ***** válasza:
100%

Nem, nem talált, csak tényleg nem értem miért kell másokkal foglalkozni? Az az igazság, hogy pár hete voltam játszótéren a barátnőmmel, és a kislányával, (az én babám még pocakban van,) kettőnk közül egyikünknek sem volt igénytelen a külseje. De bárhogy is erőlködöm, nem emlékszem, hogy mások hogy néztek ki, mert nem szoktam ilyenekkel foglalkozni, mert nem érdekel. Viszont ismerek olyat, akinek tényleg nincs pénze még kínai ruhákra sem, ezért gondolom, hogy más is lehet így. Nyilván azért hajat lehet mosni, persze, de nekem nem tűnt fel, hogy sok koszos emberrel találkoznék.

Valamint olyat is ismerek, aki úgy öltözik, mintha divatlapból lépne ki, de a lakása olyan retkes, hogy azt még leírni sem lehet. Na az tényleg igénytelen, de ugyebár az a játszótéren, és az utcán nem látszik. Most akkor tegyek fel egy kérdést, hogy miért van ilyen? Nem teszem, mert nem nekem kell ott laknom, így nem érdekel! Most is csak azt tudom írni, hogy nem kell másokkal foglalkozni. Pláne általánosítani, főleg azért mert nem egyezik a véleményünk. Régi, de igaz: Mindenki söprögessen a saját portáján!

2011. okt. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy sok 40 -en túli nő azt halja hogy - jajj már ne mérd magad ahoz a fiatal csajhoz, te már szültél, neked vannak gyerekeid...és ezáltal az anyuka elhanyagolja magát és csökken a szintvonala is!!!
2011. okt. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
79%

végig olvasva a válaszokat elég sok minden fogalmazódott meg bennem!

Először is én is éltem-dolgoztam külföldön és most jöttem haza mert 30 hetes terhes vagyok- Angliában dolgoztam- és ott mivel családoknál voltam nem is 1 nél!! láttam hogy ők bizony nem a napi fürdés hívei! annál a 17 családnál ahol az elmúlt 1,5 évben voltam a jobbaknál 2-3 naponta fürödtek és a rosszabbaknál pedig heti-kétheti 1x! Franciaországban szintén ezt tapasztaltam! szóval szerintem ez nem csak Hazai dolog! de számomra tök furi volt!

Hajmosás: nekem van egy lassan 4 éves fiam és most a lányommal ugye terhes vagyok és nekem sem jut mindig időm megmosni a hátam közepéig érő dús hajam! szerencsémre nem zsírosodik, csak nem fényes... mikor koszos. A fiam, a házimunka, az itthoni munkám és még sorolhatnám a teendőimet nekem sem mindig jut idő a heti 2x i hajmosásra- ami szerintem jó lenne! szóval örülök a heti 1nek! ráadásul általában hajmosás után szokott a fiam a játszótéren meghinteni egy adag homokkal :) vagy akkor találja ki hogy anyu gyere másszunk át a játszón mint a kommandósok - és én mint AKTÍV anyuka ezt szoktam teljesíteni- na és itt jön a ruha kérdés: ha mindezt puccos ruhában tenném akkor azt hiszem fájna érte a szívem, mivel nem vet fel minket a pénz- ezért is dolgoztam külföldön a családtól távol! - nekem fontos hogy az az egy -két alkalmi cuccom amit még 5 évvel ezelőtt vettem olyan minőségű maradjon sokáig amilyen kell ha állásinterjúra megyek vagy ilyenek! én melegítőben megyek a játszóra, sokszor "kinyúlt" pólóban hiszen én nem az ácsorgó-beszélgető anyukák körét gyarapítom, hanem azokét akik játszanak a gyerekkel még dinnye méretű hassal is!!! és ilyenkor meg a legjobb ha ezek a cuccok vannak rajtam- különben is ha egy anyuka koszosan jön haza a játszóról akkor legalább tudom hogy ő tuti foglalkozott a gyerekével, mint én! nem pedig az "élet nagy dolgait" beszélte át a többi puccos anyukával!

és még annyit hogy a játszó az a hely ahol inkább legyél mackóban és kinyúlt pólóban, legyen koszos a hajad asok homoktól -összefogva :) játssz a gyerekeddel, - na és persze a többivel :) és érezd jól magad! sajnos elég sok idő van mikor erre nincs is lehetőségünk - hiszen annyiszor kell Puccosan kinéznünk!

2011. okt. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Azért van olyan anyuci is, aki átesik a ló túloldalára. Tegnap anyuci tűsarkúban hozta pici lányát a játszótérre. Azért ez legalább annyira durva, mintha igénytelen lenne...
2011. okt. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a válaszokat és a kommenteket.

Az igénytelenség,pontosan mit takar nálad?


Saját példám: 3 gyerek anyjaként is csak annyira festem magam,mint amikor még nem volt gyermekem.- ha megyek valahova: orvos,vagy nagyobb bevásárlóközpont,látogatóba rég nem látott rokonokhoz,vagy ha a rég nem látott rokonokból jönnek. Festve utoljára 1 éve volt a hajam. Nem lakkozom a körmeimet,és nem járok sem maniküröshöz,sem kozmetikushoz. A lábam utoljára most szombaton lesz 4 hete,hogy borotváltam,azóta hétfőn volt 3 hetes a 3. lányunk,egyedül látom el őket,apuka dolgozik reggeltől estig,estétől reggelig- ez nem vicc,tényleg így nyomja!

Lavórban mosdok,mert a zuhany cső nem bírta a fa tüzelésű bojler 100 fokos vizét, a kád csapja alatt mosok hajat. Hol farmeres csinosabb cucc van rajtam,hol pedig melegítő. Nem híztam el,de a soha vissza nem húzódó bőrt a hasamon a szemfülesebbek még észre veszik.


Szolnok megyei régióban élek,és itt nem igénytelenek a magam fajta,több gyermeket nevelő nők,akiknek ugyan így nincs,vagy csak egy kevés segítsége van.


Szerintem nem kellene általánosítani!


Ahogy az első oldalon olvastam: vannak nők,akik olyan körülmények közt élnek,hogy bizonyos dolgokat nem tehetnek meg... Sajnos sok ilyen van! - magam is közéjük tartozom! mert az OEP nem bírálta még el a tgyás-t,ami járna,mert a munkáltatóm nem elérhető.... a cipőm orra meg leválóban. Van ilyen. Igénytelenség hordani?? - nincs más,muszáj!


Örülj,hogy meg teheted,hogy időközönként elmész és adsz magadra! Hidd el,sok ifjú anyuka megtenné ( nem én,mert én világ életemben magamnak reszeltem a körmöm,meg festettem a hajam,borotváltam a lábam..stb.) De hogy nem teszik meg sokan,az nem jelenti azt,hogy igénytelenek,vagy hogy ezért le kell nézni őket!



Üdv:3gyerkőcös

2011. okt. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
Uramisten!elmentél egy játszótérre ahol slampos,zsíros hajú nők voltak és azt írod, hogy igénytelenek a terhes "magyar" nők? ezt nem értem!na de mindegy is ez Magyarország (hidd csak ezt), ilyenek a magyar nők és örülj, hogy nem itt laksz a sok koszos anyuka mellett...:D Én Németországban is láttam elég sok slampos germánt...
2011. okt. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!