Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhes vagyok, pontosan mit...

Terhes vagyok, pontosan mit csináljak, hova menjek?

Figyelt kérdés

Egy biztos,kb 4hetes terhes vagyok.Ez az elsö gyerek és öszintén megmondva nem tudom pontosan hova menjek.A körzeti nőgyógyászhoz nem megyek,mert az egy perverz vénember(tapasztalat)Mivel én örökbefogadott gyerek vagyok,igy nem sok tanácsot kaphatok a nevelő anyámtól sajnos,neki nem lehett gyereke soha.Többen ajánlották Dr,Móricz Katalint a Péterfy kórházban,de én semmit sem tudok róla.Elég ha rögtön hozzá megyek az elejétől fogva?

Segitsetek!


2011. okt. 2. 14:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Először menj a dokihoz, mert a védőnő csak akkor ad terheskönyvet, ha van róla orvosi papírod, hogy terhes vagy, addig nem.


Elmégy a doktornőhöz (lényegtelen, ki az orvosod, nem vagy köteles körzeti orvost választani, akár az ország másik végében is szülhetsz, ha ahhoz van kedved) megállapítja, hogy terhes vagy, és ezzel a papírral mégy védőnőhöz. Ő beleírja a kiskönyvbe azt is, ki az orvosod.


Ja, és az anyaságihoz nem kell 5 alkalom, csak 4.

2011. okt. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Jaj de jó ez a kis fórum :) Kb egy hete kérdezgetem az ismeröseimet,de nagyobbnál nagyobb butaságokat kaptam,meg ilyesztegettek hogy mennyire nem lesz egyszerü az egész...

Akkor lenne egy másik kérdésem is ha lehet,mégpedig a gyerek neve.

A gyerek apjával nem vagyunk házasok,összeköltözni is csak most fogunk,és nem tervezzük az esküvőt,valahogy egyikünk sem bizik ebben az intézményben.Na de állitólag ilyenkor elég nehéz lesz hogy az apja vezetéknevét kapja majd a gyerek.

Erről tud valaki valamit?

2011. okt. 2. 21:32
 13/17 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem nehéz:)


Majd a szülés előtt kb. egy hónappal kézen fogod a párod, és besétáltok az önkormányzatnál az anyakönyvvezetőhöz. Ő készít egy apasági nyilatkozatot, amit vinned kell majd a kórházba, ha mégy szülni, és máris apa nevén van a kicsi:)

2011. okt. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem akarlak én is ijesztgetni, de nekünk nem sikerült apaságit intézni. Közjegyzőtől kell hajadonsági igazolást kérni (ez az apasági előfeltétele, mert ha férjnél vagyok, akkor hiába más a biológiai apa, a férj nevét kapja a baba).

Na, a mi közjegyzőnknek volt az a fixa ideája, hogy nem ad ilyet, csak ha meg van a baba, mert én közben még férjhez mehetek vagy bejegyeztethetek élettársi kapcsolatot. Így végül is kellett futnunk egy pár kört, mire szegény kicsim megkapta az apja nevét.

Legközelebb hamarabb kezdünk el utánajárni, neked is ezt tudom javasolni :).

2011. okt. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Jó hülyék nálatok az ügyintézők, nem szabad hagyni magad! Alapesetben (ha ott szülsz, ahol az állandó lakcímed van, és a lakcím szerint illetékes anyakönyvvezetőhöz mégy), akkor NEM kérhetnek hajadonságit, mert KÖTELESEK megnézni a saját rendszerükben - így ez nem lehet feltétel.


Plusz a törvény egyértelműen leírja, hogy mikor tehető apasági nyilatkozat, így az anyakönyvvezető NEM mondhatja, hogy csak a baba születése után csinálja meg, pláne nem ilyen nevetségesen mondvacsinált indokkal. Tehettetek volna panaszt a jegyzőnél, helyt is adott volna neki.

2011. okt. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 nikus89 válasza:

Sziasztok!


Én ajánlom a doktornőt, hozzá járok és nagyon rendes, jó munkát végez!


Üdv.: Niki

2013. nov. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Hali

gondolom már nagyocska a gyerkőcöd, remélem minden rendben volt. Írok, hátha segítséget ad azoknak, akik a témában érdekeltek.

Dr. Móricz Katalin a legalaposabb és legnagyszerűbb doki, akinél valaha jártam. A vizsgálatok ugyan nem olcsók, de, ha az ember jó kezekben akar lenni, szerintem megéri. Minden alkalommal alaposan megvizsgált, onnan nem szabadultam, amíg a fejem búbjától a lábamig át nem vizsgált. Volt súlymérés, vérnyomásmérés, minden labor eredmény érdekelte, a méhszájat megfelelően vizsgálta, uh-n alaposan és gyorsan megnézte a babát, ő február 2-ra írt ki és láss csodát, aznap szűltem :) sajnos nem nála, január 28-án voltam nála az utolsó vizsgálaton, mondta, ha nem indul meg a szülés, akkor 3-án reggel vár a Szent Margitba és megindítja, mert meszesedik a lepény, nehogy baj legyen. Másodikán vérzéssel indult a szülés, azt mondta már ne húzzuk az időt a szt margitig, a legközelebbi kórházba mènjünk nehogy lepény leválás legyen.

Szóval ő egy nagyon alapos, nagyon tapasztalt szakember, csak ajánlani tudom :)

2015. márc. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!