Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhes vagyok, pontosan mit...

Terhes vagyok, pontosan mit csináljak, hova menjek?

Figyelt kérdés

Egy biztos,kb 4hetes terhes vagyok.Ez az elsö gyerek és öszintén megmondva nem tudom pontosan hova menjek.A körzeti nőgyógyászhoz nem megyek,mert az egy perverz vénember(tapasztalat)Mivel én örökbefogadott gyerek vagyok,igy nem sok tanácsot kaphatok a nevelő anyámtól sajnos,neki nem lehett gyereke soha.Többen ajánlották Dr,Móricz Katalint a Péterfy kórházban,de én semmit sem tudok róla.Elég ha rögtön hozzá megyek az elejétől fogva?

Segitsetek!


2011. okt. 2. 14:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Bárhová mehetsz.

Ha a doktornő szimpatikus, akkor reggel hívd, és kérj egy időpontot. Ráérsz, mert ha 4 hetes vagy, akkor így is úgy is visszarendelne. Amúgy az első vizsgálat után is válthatsz, ha mégsem tetszik a doki, úgyhogy ne aggódj. Menj el hozzá, nézesd meg magad, ismerd meg a dokit, aztán dönts.


És gratulálok kismama:)

2011. okt. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Egyelőre ne menj sehova, még nagyon korai. 2-3 hét múlva menj be az sztk-ba és az ottani nőgyógyász majd megvizsgál, kér egy vérvételt amivel bizonyított a terhesség. Utána elküld ultrahangra, ahol látni fogod a szikhólyagot és jó eséllyel benne az embriót. Ha 7-8 hetesen mész akkor már szívhangnak is lennie kell. Mehetsz magándokihoz is, de annak csak akkor van értelme, ha a terhességed alatt hozzá jársz, nem csak egyszer egyszer. Ez ugye pénzbe kerül, orvosa válogatja, hogy mennyibe. Ez után a 12. hétig fel kell keresned a körzeti védőnőt, ő adja ki a terhességi kiskönyvedet, illetve a továbbiakban ő fogja megmondani, hogy és mikor kell menned.
2011. okt. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

gratulálok én is:)

nővérem az SZTK-ban volt mikor megállapították,hogy terhes.

ott ugye mindig más orvos van...

aztán kb.3. hónaptól váltott orvost,akinél szülni fog.

most 5 hónapos.

2011. okt. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Az élettársammal már átbeszéltük a dolgot,de igazából ö sem tudott semmit sem a dolgokról,ö felhívta már Dr.Móricz Katalin rendelőjét és kaptunk is időpontot keddre.

Na de azóta egy ismerős mondta hogy nem biztos hogy csak ö jó lesz,mert a terheskönyvet(vagy mit) csak a körzeti adhatja ki és a terhesség alatt is a helyi védőnővel kell tartanunk a kapcsolatot állitólag,és majd a gyes miatt sem mindegy....ki tudja mi az igaz.

Az biztos hogy mi azt akarjuk hogy ugyan az az orvos legyen a terhesség alatt akinél szülni fogunk! Nem akarom azt hogy az egész terhesség alatt megfizetek egy nőgyógyász,aztán amikor szülök akkor épp ügyeletben lévő doktornál fog foglalkozni velem,aki semmit sem tud rólam...nekem kell egy kialakult kapcsolat az orvossal.

2011. okt. 2. 14:55
 5/17 A kérdező kommentje:

iközben megírtam a második hozzászolásomat,addigra választ is kaptam pár kérdésemre :)

És akkor most mi legyen mert már van időpontunk keddre Dr.Móricz Katalinhoz.Akkor azt mondjam vissza?

2011. okt. 2. 14:58
 6/17 A kérdező kommentje:

Bocsánat a helyesírási hibákért,hirtelen össze sem tudom szedni a gondolataimat,és azért nagyon izgulok.

Mindenkinek köszönöm a gratulációt :)

2011. okt. 2. 15:00
 7/17 anonim ***** válasza:

Csak, hogy tiszta legyen :).

Orvoshoz oda mész és ahhoz, aki szimpatikus.

A kismamakönyvet (terhes kiskönyvet) adja a védőnő. Védőnő az van, akinek a körzetébe tartozol lakcím (tényleges lakhely alapján).

A kiskönyvbe mindketten pecsételnek, ha náluk jársz. Ez ahhoz az igazoláshoz kell, amit be kell mutatni az egyszeri anyasági támogatás igénylésénél, hogy részt vettél legalább 5 terhesgondozáson. Tavaly született a kislányom a Péterfyben, nekünk a zárójelentéshez csatoltak egy igazolást, hogy megvolt az 5 alkalom terhesgondozás, senki nem nézte utána a kiskönyvet.

Remélem sikerült áttekinthetően leírnom :).

2011. okt. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,sokat segitettél!

Akkor elmegyek a körzeti védőnőhöz,majd utána Dr.Móricz katalinhoz.

És majd az egyszeri anyasági támogatás hol kell igényelni? Önkormányzatnál?

2011. okt. 2. 16:04
 9/17 anonim ***** válasza:

Családi pótlékot és az anyaságit az államkincstárnál kell igényelni!

Ott letöltheted a kérvényeket.

Államkincstár kirendeltségek is rajta vannak.

Megszületik a baba, hazamentek, kitöltöd a papírokat, párod beviszi őket, 1 hét múlva a számládon a pénz!

2011. okt. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Jótanács: még terhesség alatt tölts ki minden papírt! Csak amit utána tudsz rajta, azt akkor, mert időd nem lesz sok utána:-))))
2011. okt. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!