Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A 20 éves hugom megkért hogy...

A 20 éves hugom megkért hogy menjek be hozzá amikor szül, most 5 hónapos terhes. Én még sose szültem. Felkell erre készülnöm? Én 30 éves leszek.

Figyelt kérdés
2009. márc. 27. 00:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én a barátnőm szülésénél voltam bent, én sem szültem előtte. Nem voltam felkészülve, ájulós is vagyok, hirtelen is jött az egész.

Az a helyzet, hogy nem olyan szörnyű ám a szölés, mint a filmeken látod és nem is szemben állsz a kismamával, hanem mellette. Ott te egy támasz vagy, aki lelkileg tud sok segítséget nyújtani és mikor megszületik a baba az hatalmas élmény.

Biztosan embere válogatja, de szerintem ne aggódj miatta.

Minden jót neketek!

2009. márc. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes utánnaolvasnod, hogy tudd, milyen élettani folyamatok történnek, mik a szülés szakaszai stb. Csak hogy képben legyél.

Gondolom a tesód főleg lelki megerősítést vár majd tőled, hiszen az ember egy ilyen helyzetben sajna eléggé kiszolgáltatott.

Te leszel a hangja, az akarata a dokik felé, előre érdemes megbeszélnetek, hogy pl milyen beavatkozást nem szeretne stb, és ezt te is meg tudod majd erősíteni az adott helyzetben, mert lehet, hogy ő a szüléskor kevésbé lesz képes kiállni magárt. Ez mégiscsak egy más tudatállapot, szerintem legalábbis.

Nekem jó lett volna, ha van bent valaki, de sajna úgy alakult hogy egyedül szültem.

Amúgy meg ne lepődj majd meg, ha bent leszel és esetleg nem akarja hogy hozzáérj, vagy ilyesmi, mert

vannak ,akik olyannyira csak befelé figyelnek, hogy nem tűrik az ilyet. Sőt: semmin se lepődj vagy sértődj meg :)

Olyan elementális érzések tombolnak ilyenkor egy nőben, amik kívülállóként nehezen megfoghatók, átérezhetők.

2009. márc. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Serintem nézz utána bővebben, hogy tudd nagyjából, hogy mi zajlik benne tudsz-e neki valahogy segíteni! Én is bújtam a könyveket szülés előtt, de mikor szültem(egyedül) nem tudtam, hogy vegyem a levegőt, hogy forduljak, hogy könnyebb legyen! Mindent elfelejtettem! Ilyenekből szerintem felkészülhetsz! Ja és tényleg nem szabad megsértődni, ha nem úgy fog hozzád állni mert ilyenkor sokan "ellenségesen" tudnak viselkedni!:)
2009. márc. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg választ szülésznőt, érdemes lenne vele beszélni egyszer. Nekem a barátnőm volt ott mindkét szülésemnél, és mondhatom nagyon nagyon jó volt. Ő mondjuk tudta merről hány méter, diktálta a levegővételt, masszírozta a derekam, és végig duruzsolt, hogy milyen klassz lesz, ha megszületik, kitartás stb. Óriási élmény lesz, hidd el. Esetleg apás felkészítő tanfolyam nincs, vagy szülőszoba látogatás? Nálunk szerveztek ilyeneket is.
2009. márc. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem érdeklödj utána,egyáltalán beengednek-e,mert tudok olyan kórházról,ahol nem engednek be a szüléshez olyat aki még nem szült!
2009. márc. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!