Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülnétek rezidensnél?

Szülnétek rezidensnél?

Figyelt kérdés
Akire én gondolok nagyon kedves,ügyes, de még csak rezidens. Félő, hogy nincs elég tapasztalata. Ti választanátok,vagy inkább tapasztaltabb orvosban gondolkodjak?
2011. aug. 18. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyes fiatalok még nagyon lelkesek, így nem biztos, hogy rosszul járnál vele. Biztos lesz ott segítsége, más orvos is, ha valami baj lenne (persze nem lesz!).
2011. aug. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen :D Egyik barátnőm nőgyógyász akar lenni (én is orvosis vagyok, csak egy évvel alatta), és pont rezidensképzés előtt szeretnék szülni, amikor ő elsőéves rezidens lesz. Nagyon szívesen leszek én az első szülése, mert tökéletesen megbízom benne. De meg kell ám nézni, hogy kihez megy az ember, akár rezidens, akár főorvos.
2011. aug. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, szülnék, mivel még tudják, mi áll a szakkönyvekben és még lelkesek.

Amúgy is mindig van egy "öreg róka" is a rezidensek körül, nem fogják magára hagyni, ha baj van, emiatt ne aggódj.

2011. aug. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én szültem a harmadik babámat. Az orvosom (rezidens volt) az egész terhesség alatt extra alapos volt. Végül nem ért be a szülésre, de az ügyeletes is rezidens volt. Nos egy nagyon jó hozzáállású dokihoz volt szerencsém. Igaz szülés alatt és után nem sok ellátásra volt szükségem (gátvédelem, és minden más behatástól mentesen szültem), de igazán szimpatikus orvos volt.
2011. aug. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen. Rezidensnél szültem, aki azóta már szakorvos lett, azóta is hozzá járok. Egy percig nem kételkedtem a szaktudásában. Tudtam, hogy szinte állandóan a kórházban van, napi szinten több szülést levezet, vagy jelen van ő is, hisz kellett a gyakorlat a szakvizsgához. Szóval, ha valakinek neki volt napi rutinja. Nem bántam meg. Már akkor és ott szuper élmény volt a szülés és ebben neki is óriási szerepe volt (meg persze a szülésznőmnek). Erre a két emberre amíg élek jó szívvel fogok emlékezni.
2011. aug. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez elég biztató:). Köszi a válaszokat!
2011. aug. 18. 15:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Simán.
2011. aug. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, mert elvileg egy rezidens körül van még egy tapasztalt orvos, vagy egy nagyon szuper szülésznő.

Én is rezidensnél szültem, de a másik szobában ott volt egy doki is, valamint a szülésznő sem 1-2 év gyakorlattal rendelkezett... A doki csak akkor jött be, amikor a rezidens már varrt engem. Az a rezidens már szakorvos és már műthet is.

2011. aug. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!