Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A férjem apás szülést szeretne...

A férjem apás szülést szeretne, én nagyon nem! Ti engednétek neki?

Figyelt kérdés

Hallottam többfelől, hogy az apás szülés után a férfi képes nagyon hosszú időre megundorodni a feleségétől. Én ezt nem akarom kockáztatni, meg egyébként sem szívesen "mutogatnám magam" ennyire. Remélem értitek, nem tudom jól kifejezni, nem vagyok gátlásos egyáltalán, de a szülés olyan más...

Határozottan nem örülnék neki, ha benn lenne. Hogyan győzhetném meg?


2011. júl. 17. 22:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
86%

"Ismerősöm mesélte , hogy egyszer látott egy szülést. Szerinte az a legundorítóbb dolog. Orvosnak készül, de több szülés nem kell neki."

Az ilyen menjen patológusnak. Azt valószínű szebbnek fogja látni...


Az én párom benn volt a szülésnél. Soha többé nem láttam sírni, amit akkor örömében tett.

2011. júl. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
85%
Párom bent volt szüléskor.És nem bántam meg.Tartotta a fejem,bíztatott,itatott.Lelkileg is jó volt,hogy ott volt.És egyáltalán nem undorodott meg tőlem.
2011. júl. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
92%

Válasszátok azt a lehetőséget, ami amúgy bárki számára adott. A férjed legyen melletted a vajúdás során. Hidd el, nagyon jól tud esni a kézfogás, homlok törölgetés, derék, és hátmasszírozás az ember lányának azokban az órákban... A vizsgálatok idejére menjen ki - többnyire ki is küldik - tehát nem lát semmi "olyat". És beszéljétek meg előre, hogy a kitolás alatt vagy a fejednél áll, vagy kimegy, és akkor jön vissza, amikor elvághatja a köldökzsinórt.

Az apás szülés, nem egyenlő a horror, vagy a medikusok számára készített oktató film forgatással, ahol valóban a "premier plán" a lényeg.

Amúgy, meggyőződésem, hogy egy egészséges, szerelmes férj, akkor sem undorodik meg a feleségétől, ha "face-to face" nézi végig, a gyerekük világra jöttét. Az ilyen esemény általában ugyanolyan katartikus élmény egy férfi számára is,mint az anyának. Később sem a véres részletek, sikoltozás idéződik fel benne, hanem az a semmihez nem hasonlítható érzés, amikor először látta meg a gyerekét.

Érdekes amúgy a kérdésed; többnyire épp a fordítottja szokott megtörténni.

2011. júl. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tudod meggyőzni. Nem csak a te gyereked születik, hanem az övé is, természetes, hogy mellette és a szerelme mellett akar lenni egy ilyen fontos helyzetben.
2011. júl. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
51%

én is félek ettől, hogy szeretne bemenni, aztán meg megundorodna tőlem.

de engem sokkal jobban zavarna, ha anyám, v. egy barátnőm jönne be, vagy orvostanhallgatók...nálam ilyenről szó sem lehet.

max. a párom tudnám elképzelni.

arra is gondoltam, hogy mondjuk csak vajúdáskor lenne ott, vagy ha mindenképp ragaszkodik, akkor kamera, fényképező nélkül, csak a fejem felé fordulva engedném. :)

(bár így sem szeretem, ha kínlódni lát bárki, még 1 betegségnél sem).

nehéz a döntés, sztem gondold át, mondd el neki ezt a félelmed, hogy félsz, hogy undorodni fog és csak az anyát látja majd benned.

beszéljétek meg előtte még sztem.

2011. júl. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
50%
Én se akarnám. Egyszerűen megmondanám, hogy ne jőjjön be, mert kellemetlenül érezném magam.
2011. júl. 18. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Ha csak az a baj hogy ne lássa az alfeled azt meg lehet beszélni,bár is igy benne van hogy szülés közben odamegy,de erre is fel lehet készülni.

Ha azt nem szeretnéd hogy ne lássa a kinlodásod akkor ne engedd be,ez a te döntésed.Abban a helyzetben amenyire csak lehet ki kell iktatni a zavaró tényezőket,ha téged az zava hogy a férjed néz akkor őt.


Én a te helyedben kipuhatolnám hogy mi az ami érdekli pontosan és az szerint döntenék.

2011. júl. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
én apás szülést szeretnék, úgyhogy kifejezetten örülnék ha a férjem bent szeretne lenni... az meg ha egy férfi képes megundorodni a feleségétől, akit szeret, a szülésnél...hááát...nem is szereti igazán, illetve nagyon éretlen még.
2011. júl. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Alapvetően annak a híve lennék, hogy ha mindketten akarják, akkor igen. Mondd el neki az aggályaidat (ha eddig nem tetted) és kössetek kompromisszumot. Esetleg a vajúdásnál legyen benn (hidd el nagyon nagy segítség tud ám lenni) és amikor már szülsz, akkor menjen ki. De egyébként semmit nem lát, mert nem a lábad között helyezkedik el. Bár az én férjem jött ment, amikor varrtak, mégsem volt semmi gond. Lehet olyan, hogy megundorodik, de azért ez nagyon ritka, inkább az szokott előfordulni, hogy sokkal jobban összekovácsolódik a család. Nyilvánvaló, hogy ha semmi nem győz meg és nem szeretnéd, akkor a szülésnél ne legyen benn, de szerintem lehet kompromisszumot kötni és mindkettőtök kívánsága teljesülhet valamennyire.
2011. júl. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
én is engedném, sőt szeretném is, hogy ott legyen:) a szülés nem csak rám, hanem rá is tartozik, nem foszthatom meg ettől az élménytől a gyerekem apját. ha megértő, és szeret, nem fog megundorodni, hanem tisztelni és szeretni fog, amiért ezen átmentél.
2011. júl. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!