Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kistarcsára mit kell vinni a...

Kistarcsára mit kell vinni a babának, mamának?

Figyelt kérdés

Már 10 éve, hogy voltam ott utoljára. Mit vigyünk be? A babának kell bevinni pelust, törlőkendőt, popsikenőcsöt?

Apás szülés lesz, mit pakoljunk be apukának? S anyukának?

A látogatási idő hogy van?

Látogató ruhát kell venni a szülőszobára?

Köszönöm a válaszokat.


2011. jún. 27. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ott fogok szülni, bocs hogy belekontárkodom,de engem az érdekelne hogy le lehet e adni a babát éjjelre?

Nagyon szépen fel lett újítva a szülészet, ha külön szobát akarsz,az is nagyon jó, az egy ágyas 10 ezer éjjelente. A többit megkérdezem és megírom.

2011. jún. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom le lehet-e adni, 10 évvel ezelőtt a fiamat csak a fürdetésre s látogatókor adtam le. Habár jó lenne éjjelre, mert akkor tudnánk pihenni, mert otthon nemigen lesz rá lehetőségünk.
2011. jún. 27. 19:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok

Én 2008. szeptemberében és 2010 februárjában szültem a Flórban.

Pelust csak pár db-ot adnak (bella háppy-t, nekem mindkét babám kipattogott tőle elég durván),inkább vigyél be egy kis csomaggal.

Popsikrémet adnak (gyógyszertári)

Popsitörlőt vinni kell, és sztem érdemes pelusozóalátétet is , mert ugye az ágyadon kell tisztába tenni...

Ruhát adnak, ami kopott de tiszta, volt aki sajátba öltöztette, de én azért nem, mert nem akartam tárolgatni + hazaküldözgetni a szennyesét. Márpedig elég gyakran volt baleset, főleg a kisfiamnál.

A csecsemősnővéreknél lehet leadni ha átázik és onnan kérhetsz tiszta ruhát is. Amúgy minden fürdetésnél kap csak újat. Ami ellenérv lehet a benti cuccal szemben, hogy a 68-ast simán ráadják az átlagos méretű újaszülöttekre, úgyhogy egyrészt lötyög rajtuk és könnyen felgyűrődik a nyakáig a kis rékli (mert nem body-t adnak hanem csak réklit+rugit), másrészt meg simán kidugják a lábukat pl a pattentok között, ami általában inkább muris mint baj, de engem zavart kicsit, azt gondoltam , hogy tán kényelmetlen is neki hogy ennyire nem passzos a rucija (aztán ki tudja...).

Vékony, megkötős, pamut kissapkát feltétlen vigyél neki, mert a folyosón huzat van!


Elvileg room in van, tehát egész végig veled van a baba, és nem is szívesen veszik be. PErsze ha fürödni mész vagy látogatók jönnek akkor igen, de az egyiki szobatársamat nagyon csúnyán leugatták mert szeretett volna aludni pár órát... amúgy a 6 ágyas kórtermekben nem sok lehetőség van sztem a pihenésre, mert ha nem a tiéd nyöszörög/sírdogál ,akkor a másik ötből kettő biztosan.. úgyhogy akkor már akár veled is lehet a babád.


Kézfertőtlenítő lemosót érdemes vinni, mert nálunk még szappan se volt a kórteremben.


A szőlőszobán csak a zöld műtőscuccban lehet lenni (cipőn is!), nekem ömlött a tejem ezért megengedték hogy saját melltartóban legyek (melltartóbetéttel), de húzták a szájukat. De ha nem szólsz átöltözéskor és magadon hagyod, akkor utólag már úgyse tudják levetetni...


apának egy kis kaját-innivalót meg esetleg aprópénzt az automatához rakjatok be. Ha izzadós,akkor rövidgatya-pólóban menjen, mert ott marha meleg van! De nálad legyen meleg zokni, mert a lábad fázni fog. Én a szülések után a fürdéskor saját pizsibe öltöztem és már úgy toltak át a gyerekágyas részlegre, legalább ezzel nem kellett már vacakolnom. Szóval ez a cucc is benne volt a szülőszobai pakkomban.


A láétogatsái időre ne memlékszem, mert gyakorlatilag egész nap jöttek-mentek a rokonok a szabatásaimhoz. Elvileg a kórterembe nem is jöhettek volna be, gyakorlatilag viszont nem volt olyan, hogy ne lett volna bent idegen! :S

és akkor rám néztek furán, hogy kiküldtem őket mikor szoptatni akartam...

2011. jún. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elég fura, hogy bemehetnek idegenek a szobába, elvileg a bab igy bármit elkaphat. Mikor utoljára voltam, akkor nem lehetett bemenni az osztályra. A párom sem fog most bejönni, a szülésnél ott lesz, de ha jön látogatni, én fogok kimenni hozzá, addig a kisfiunkat beadom a csecsemősöknek. Hát az igaz, ha bent a szobában ha mindenkinél ott lesz a baba, akkor felváltva lesznek fent.

Akkor egy jó pár dolgot még beteszek a táskába, s akkor készen is van a pakk. Már csak a babának kell megszületni, de még 2 hétig bent maradhat.

2011. jún. 27. 22:15
 5/5 anonim ***** válasza:
2009-ben szültem ott. Férjem csak a császár után jöhetett be, amíg nem tudtam mozogni. Utánas már csak a folyosó elejére. Pelust vigyél, minden mást adnak. Én textil pelust vittem, amire fektettem az ágyamon. Nem csípték, ha beadtam a fiam, de néha muszáj volt. Ez max. 10 perces időtartam volt.
2011. jún. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!