Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez mi, ha nem pofátlanság?...

Ez mi, ha nem pofátlanság? Barátnőm története.

Figyelt kérdés

Elmesélte, hogy mi történt vele, azóta is ki vagyok akadva miatta. Végig egy magándokihoz járt, minden alkalommal fizetett is- nem keveset (8 ezer). Az UH-ot a kórházban, kórházi gépen végezte, szintén pénzért (5ezer/alkalom). Eljött a szülés ideje, telefonált az orvosának, aki nem vette fel csütörtök délután 4-kor a telefont. Bement a kórházba, ahonnan értesítették az orvost, de az egyébb elfoglaltságra hivatkozva nem ment be hozzá. A nem tervezett császármetszést egy ügyeletes orvos végezte el, majd a műtét végeztével odament a férjhez, hogy az XY orvos üzeni, hogy 40-ezerrel tartoznak "neki", mármint annak, aki ott sem volt a szülésnél.

Engem személy szerint nagyon felbosszantott, hogy vannak ilyen "emberek". Más is hallot már ilyet? Egyébként a vége az lett, hogy nem fizettek, és a doki sértődöttségében egyszer sem ment be hozzá, hogy megkérdezze hogy van az anyuka.


2011. ápr. 1. 15:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Sógornőmnél hasonló helyzet volt, bár természetes úton szült, de a fogadott doki nem volt ott, és másnap mikor bement, akkor közölte, hogy mennyit kér a szülésért. Ja, és a sógornőm kisfia tüdőgyulladást is kapott, mert valamit elcsesztek a kórházban, végül át is kellett őt szállítani a MÁV kórházból a Klinikákra, ahol 1 hónapig kezelték szegény kis picurt...szóval egy nagyon bunkó doki volt, nem is értem, hogy lehet valaki ilyen. Sógornőm szegény csak nézett, hogy hogy gondolja ezt, meg is mondta a magáét a dokinak, aki csak annyit mondott, hogy márpedig jár neki a pénz. Sőt, még fenyegetőzött is, hogy akkor majd nem fogja hazaengedni a babát stb. De mivel szegény kisfiú beteg lett, és át kellett őt szállítani, így végül nem lett a dologból semmi, de hát akkor is...

Úgyhogy ne hitetlenkedjünk, sajnos vannak ilyen bunkó dokik is.

2011. ápr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Off:

Senki ne ijedjen meg, ha azzal jön a "fogadott" doki, hogy ha nem fizet, nem engedi haza a babát. Ez nagy kamu, mert a gyerekorvos engedi el a babákat, utána az anyukát az ügyeletes doki.


On:

Tényleg felháborító a sztori, én se fizettem volna egy ilyen alaknak. Szerencsére az én orvosom nem ilyen genyó alak, nem mondott fix összeget, és vasárnap, családi összejövetelről, vidékről jött be hozzám. Úgyhogy vannak azért normális és jó orvosok is, de a pénzéhes szemeteket nem árt a helyükre rakni jó alaposan.

Egyébként is, ha előre lebeszélitek a tarifát, akkor egy szolgáltatásért fogsz fizetni. Ha nem kapod meg, miért is fizetnél?! Ha pedig fizetsz, akkor hol a számla? Eddig nem sok fix áras dokit láttam számlát írni....

2011. ápr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Levélbombát neki :DDDD

Vagy magnóra venni mikor követeli a pénzt...aztán diszkréten besétálni a felvétellel a rendőrségre...:)))

2011. ápr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Na most megint meglepődtem, hogy mennyi hasonló történet van! Egyik durvább, mint a másik. Ha az enyém csinálta volna, tuti, hogy elküldöm melegebb éghajlatra.

Még szerencse, hogy az én orvosom egy angyal volt.

Diktafont bizonyítéknak jó lenne, csak kinek jut eszében egy ilyen esetben, hogy ez fog következni, és hogy a szüléshez a fényképezőgép helyett ezt vigye magával :)

2011. ápr. 1. 21:21
 15/23 anonim ***** válasza:
Na, de mire gondolt, hogy 40-el tartoznak? Volt elmaradása a vizsgálatokból vagy mire gondolt, hogy tartozás?
2011. ápr. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Titokban valakinek a beszelgeteset felvenni, illegalis. Csak akkor lehet, ha meg van kerdezve, megengedi, beleegyez.

Az en orvosom, akit privat akartam fogadni, mikor terhes voltam, azt mondta, nem erdemes. Barmi baj van en velem vagy babaval, irany a nyilvanossagi korhaz, mert csak ott van eszkoz, igy nem fizettem semmit, megis a legszakszeruebben lettem kezelve.

2011. ápr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Szülésért pénzt kérni is illegális, az orvosnak csak személyiségi jogai sérülnek, de ő jobban sáros lesz. Szerintem simán megéri. :DD Meg nem nyilvánoságra lenne hozva, hanem mint bizonyíték szerepelne a felvétel a későbbiekben.
2011. ápr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Igen am, de e fajta "bizonyitek" nem fog a birosagon, pl. Epp azert mert illegalis.
2011. ápr. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
06.02-nek. A doki arra gondolt, hogy neki az az összeg már be volt kalkulálva a havi költségvetésébe, és csak azért, mert nem jelenik meg a szülésnél, neki az attól még jár.
2011. ápr. 2. 18:42
 20/23 anonim ***** válasza:

14:03 vagyok

Akkor sajnos csak a levélbomba marad. Mikor doki követelőzik, mosolyogni, majd a férjjel beküldeni egy kisebbfajta levélbombát. Nem olyat ami leviszi a karját, hanem ami pukkanik kicsit, hogy megijedjen. :DD

Vagy csak a borítékba egyszerűen beletenni egy " Sajnos nem nyert " feliratú cetlit. :DD


Erről van egy jó sztorim. Külföldi rokon nálunk nyaralt, de véletlenül otthonfelejtette a szívgyógyszerét, amit állandóan kell szednie. Bevittük az ügyeletre, hogy irassa fel, anyukám mondta neki, hogy ne lepődjön meg, itt szokás pénzt adni az orvosnak, csak épp azt felejtette el elmondani, hogy nagyjából azért hogy adhassál neki, még neked kell pluszban pitizni is. Rokon bement a rendelőbe, felírták a gyógyszerét, majd megkérdezte mennyivel tartozik. Orvos szokásos szöveget nyomatta, szabadkozott ( közben meg diszkréten tarja a zsebét ), mire rokon: " Jaj, hát igazán nem szeretném megsérteni",... és eltette a tárcáját. :DDD

2011. ápr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!