Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez mi, ha nem pofátlanság?...

Ez mi, ha nem pofátlanság? Barátnőm története.

Figyelt kérdés

Elmesélte, hogy mi történt vele, azóta is ki vagyok akadva miatta. Végig egy magándokihoz járt, minden alkalommal fizetett is- nem keveset (8 ezer). Az UH-ot a kórházban, kórházi gépen végezte, szintén pénzért (5ezer/alkalom). Eljött a szülés ideje, telefonált az orvosának, aki nem vette fel csütörtök délután 4-kor a telefont. Bement a kórházba, ahonnan értesítették az orvost, de az egyébb elfoglaltságra hivatkozva nem ment be hozzá. A nem tervezett császármetszést egy ügyeletes orvos végezte el, majd a műtét végeztével odament a férjhez, hogy az XY orvos üzeni, hogy 40-ezerrel tartoznak "neki", mármint annak, aki ott sem volt a szülésnél.

Engem személy szerint nagyon felbosszantott, hogy vannak ilyen "emberek". Más is hallot már ilyet? Egyébként a vége az lett, hogy nem fizettek, és a doki sértődöttségében egyszer sem ment be hozzá, hogy megkérdezze hogy van az anyuka.


2011. ápr. 1. 15:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

kicsit nehezen hihető...

de én se fizettem volna a fogadottnak.

2011. ápr. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyel kiadkadva. Megtortent ilyen mr tobbszor is. Jol tette a baratnod hogy nem fizetett. En sem fizettem volna. Doki husszor is megsertodhet, nem is kell hogy bejojjon, megnezze, hogy van az anyuka. Ugyeletes is eltudta vegezni a mutetet es utani apolast is.
2011. ápr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Jól tette,hogy nem fizetett neki! Felháborító,hogy mik vannak,elvégre az ember azért fogad orvos,hogy végigvezesse a terhesgondozást,és levezesse a szülést!
2011. ápr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Az én dokim volt hasonló! Bár nálunk nem lehet dokit fogadni szüléshez, hozzá jártam végig a terhesség alatt, volt hogy haematóma miatt hetente rendelt vissza, 8 ezer alkalmanként, majd mikor ott vajúdtam a szülészet folyosóján 3x ment el mellettem anélkül, hogy akár köszönt volna! Miután megszültem rá másnap összefutottam vele, mondta hogy jééé megszült?

Most újra terhes vagyok de nem hozzá járok...

2011. ápr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Csak nem vágom, hogy az ilyen minek vállal szülést ha utána fel se veszi a telefont...

Mindenesetre jó kis tanulság, hogy a magán dokik se sokkal jobbak.

2011. ápr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is tapasztaltam ilyent, a szobatársamnál.


Nem mellesleg a 15.11-es hozzászóló nem dunántúli megyeszékhelyi kórházban J orvoshoz jártál? :) Mert ő szokta az utolsó másfél-két hónapban hetente visszahívni a (bocsánat a kifejezésért de egyszer személyesen tőle hallottam) "fejősteheneit".

2011. ápr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Én agresszív kismalac vagyok, és még be is olvastam volna a dokinak:)


A barátnőm pontosan ugyanígy járt, én voltam vele a szülésnél, már a babát is visszakapta, összevarrva feküdt, mikor beszambázott a dokija, és közölte bájos mosollyal, hogy elaludt, de már itt van (jött ügyeletbe tehát még véletlenül se miatta).

Majd másnap mentem látogatni, és pont sikerült elcsípnem a beszélgetésüket a folyosón, mely szerint a doki közölte, hogy csak ma van bent, szóljon a férjének, hogy hozza a pénzt (80-at!!!)


Odaballagtam (sajnos hajlamos vagyok az "agyelborulásra"), és kértem, hogy beszéljünk. Közöltem a dokival, hogy a barátnője vagyok az anyukának, és betegjogi képviselő, és ha nagyon gyorsan nem vesz vissza magából, akkor jelenteni fogom a kamaránál az eljárását.

Magyarázkodott, de mivel végig ott voltam, nem jutott velem sehová, és mivel azt hitte, hogy betegjogi képviselő vagyok, nem mert szívózni. Mindkét szabadnapján bement a barátnőmhöz látogatóba, és mondta neki, hogy természetesen nem tartozik semmivel, félreértés történt:D


De őszintén szólva az ilyen dokikat szívesen nyakonvágnám.

2011. ápr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Le sem kell tojizni. Mi az hogy benn sincs a szülésnél, de a pénzt elkéri? Mire föl? Menjen a bíróságra, pereljen, és majd meglepődik, mert ez jelen pillanatban bűncselekmény.

Én ügyeletesnél szültem, és normális volt az orvos. Most a másodikat is ügyeletesnél fogom szülni. A fogadott orvosoknál gyakori, hogy szabira mennek, nem veszik fel a telefont, de a énzt az zsebretennék.


A kérdező meg nem vesztett semmit azzal, hogy az orvos nem ment be hozzá, a baba és az ő egészsége nem ezen múlik :)

2011. ápr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
15.11-es vagyok és a veszprémi kórházban a Jósáról van szó!
2011. ápr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy fillért nem fizetnék az ilyen orvosnak. Mondhatta volna a msáik a férjemnek, ment volna rá a válasz szépen...:):)
2011. ápr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!