Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mások szerint is pofátlanság ez?

Mások szerint is pofátlanság ez?

Figyelt kérdés

A suliban alapítványi bál lesz.A meghívóra ezek vannak írva:

x db belépőjegyet kérek

x db vacsorás belépőjegyet kérek

x db támogatói jegyet kérek

x ft-al támogatom az alapítványt

Főleg az utolsót találom nagyon tolakodónak és pofátlannak.Mert ugye természetesen nem lehet azt írni,hogy 0 ft-al támogatom,1-2 ezerrel kiröhögnek,mi meg tízezreket nem tudunk felajánlani,és őszintén megmondom akkor sem tenném ha több pénzünk lenne.És persze a bál után kiplakátolják ki mennyit adott.Egy ilyen intézményben hogyan nem gondolnak arra,hogyha a szülő csak a középáras belépőt veszi meg,abból kettő min 10000ft,akkor még min ennyivel támogassa az alapítvány is,ja,és vigyünk tombola tárgyakat is.Nekünk három gyerekünk van,tehát ezt még akkor szorozzam fel,és mondjuk 3 gyerek báljára nem elég egy havi fizetés(nekünk a legkisebb még pici,de Ő is lesz ovis sulis).Csak nekünk probléma ez,mások tudnak miből adni?Vagy egyáltalán etikusnak tartjátok az effajta koldulást?Én kitől kérhetek???Ráadásul csak nemrég vehetjük igénybe a 3 gyerek után járó támogatást is,az 50%-os étkezést,mert nemrég született a 3-ik babánk.De ezen kívül semmire nem vagyunk jogosultak.Természetesen nem várjuk,hogy a mi gyerekeinket más támogassa,de elegem van már ebből,hogy bármerre megy az ember mindenhol csak lehúzni akarják anyagilag.Főleg aki tisztességesen dolgozik,és gyereke van.Bezzeg akik azért szülnek mert a gyerekekből élnek,nekik minden ingyen van.Én felháborítónak találom ezt az egészet.


2009. nov. 4. 15:17
1 2 3
 1/27 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
100%
Rendkívül etikátlan, és pofátlan is egyben.
2009. nov. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak én vagyok ezen felháborodva?Az oviba ugyan ez a helyzet,ugyan ilyen meghívót kaptunk.Ott meg ráadásul minden héten legalább 2-3 nap a bejárathoz kipakolnak mesekönyveket meg mindenféle kacatokat,persze 3-5-6 ezrekért,és még csak el sem lehet kerülni.Ezt is undorítónak találom,hogy feleslegesen hisztiztetik a gyerekeket.Majd veszek a gyerekemnek akkor amikor én akarok,és ott ahol én akarok.Ez a rámenősség erőszakosság már az agyamra megy.Amikor a kislányom mutatta melyiket szeretné,az óvónéni meg pont látta,és helyesetle,hogy az jó lesz jó választás,én meg mondtam,hogy majd hozza a mikulás,de semmiképen nem itt vesszük meg.Áááá,olyan elegem van ezekből a dolgokból....Még szerencse,hogy az én lányom megérti ha mondom neki,hogy majd megvesszük máshol,nem csap nagy hisztit.De ezek szándékosan erre mennek szerintem,hogy a legtöbb gyerek igen,a szülő meg enged ha teheti.
2009. nov. 4. 15:29
 3/27 anonim válasza:
100%
Ha ők pofátlanok akkor te is lehetsz az. Neked adok igazat, pofátlanság. szerintem nem verseny hogy ki mennyivel támogat, ha úgy gondolod, hogy 1 ezer akkor annyi.
2009. nov. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Simán húzd ki az üres rublikákat, ne totojázz és csak azért, hogy jófej legyél, ne adj ki pénzt és ne a gyerekeidtől vond el, légy oly kedves.

NÁlunk az oviban volt jótékonysági bál és közölték, hogy mindenkinek vennie KELL jegyet, mert ebből mennek kirándulni a gyerekeink. Két jegy az egy gyerekemért 1500 Ft-ba került (persze nem mentünk bálba, kire hagynám a 3 gyerekemet???), ennyiért nem tudom, hogy hová viszik kirándulni...

2009. nov. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Pofátlanság, sőt szerintem személyiségi jogokat is sért.

Nálunk az oviban úgy van kalkulálva a jegy ára, hogy az nem csak a vacsora jegyet takarja, hanem az "adományt" is. Így került kettőnknek 7000 be. Szerintem ez így sokkal tisztességesebb.

És mi van akkor ha nem mentek? Megköveznek? Én ezek után biztos nem mennék el.

2009. nov. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez az abszolút pofátlanság! Én beírnám hogyha egyébként is mennétek, hogy hány belépőt kérnek a többit meg áthúznám ahogy van!
2009. nov. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Nem emgyünk a bálba,nem tudom kire hagyni a legkisebbet,nem marad el a mamával sem.Kihúztam mindent,az adományhoz odaírtam 5000ft-ot.Nekünk ez is sok most.Nem szeretném sem a gyerekem tanárait sem az óvónőket magamra haragítani(sajnos némelyik van annyira primitív,hogy a gyereken állna bosszút)a véleményem elmondásával,de nagyon fel vagyok háborodva ezeken a meghívókon.De a válaszaitok szerint akkor nem csak én látom így.

Köszönöm mindenkinek.

2009. nov. 4. 19:34
 8/27 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
100%
Azért én elbeszélgetnék az alapítvány kurátoraival, ugyanis az adományozás nem lehet "kötelező" elmaradása nem vonhat maga után negatív következményeket a nemadományozóra nézve, de fordítva is igaz, az adományozó nem juthat előnyökhöz! Az én gyerekem is alapítvány által fenntartott iskolába jár. Az állam ún. fejpénzzel támogatja ezeket az intézményeket, és van meghatározott "tandíj", amely alapítványi hozzájárulás, de ezen felül soha szóba nem kerülhet, hogy még, még, adjatok, adjatok...Ha az alapítványnak van egy meghatározott célja, amelyre nem elegendőek a források, fordulhat támogatási kéréssel a tanulók szüleihez, de az adományozási szándékról nyiltakoztatni a potenciális adományozókat, nem lehet.
2009. nov. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

én tanár vagyok egy középiskolában. sajnos, nálunk is "divat" ilyen meghívókat küldözgetni a szülőknek. hidd el, ehhez semmi köze a tanároknak, legalábbis nálunk nem.

én is ugyanolyan pofátlanságnak tartom, mint te! ja, és nemcsak a szülők, hanem mi, dolgozók is kapunk ilyen meghívót. ha nem mész a bálba, akkor mindneféle árulónak tartanak, kitalálják, hogy nem érdekelnek az iskola dolgai, tehát nem vagy jó pedagógus, nem vagy idevaló!

ezeket a meghívókat a vezetőség készíti.

tőlünk is úgyanúgy elvárják, hogy pénzeljük az alapítványt, mint a szülőktől.

2009. nov. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező támogatni-elmenni.

Nálunk legalábbis igy volt.(mi mindig kihuztuk h nem támogatjuk,nem megyünk köszönjük.

2009. nov. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!