Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mások szerint is pofátlanság ez?

Mások szerint is pofátlanság ez?

Figyelt kérdés

A suliban alapítványi bál lesz.A meghívóra ezek vannak írva:

x db belépőjegyet kérek

x db vacsorás belépőjegyet kérek

x db támogatói jegyet kérek

x ft-al támogatom az alapítványt

Főleg az utolsót találom nagyon tolakodónak és pofátlannak.Mert ugye természetesen nem lehet azt írni,hogy 0 ft-al támogatom,1-2 ezerrel kiröhögnek,mi meg tízezreket nem tudunk felajánlani,és őszintén megmondom akkor sem tenném ha több pénzünk lenne.És persze a bál után kiplakátolják ki mennyit adott.Egy ilyen intézményben hogyan nem gondolnak arra,hogyha a szülő csak a középáras belépőt veszi meg,abból kettő min 10000ft,akkor még min ennyivel támogassa az alapítvány is,ja,és vigyünk tombola tárgyakat is.Nekünk három gyerekünk van,tehát ezt még akkor szorozzam fel,és mondjuk 3 gyerek báljára nem elég egy havi fizetés(nekünk a legkisebb még pici,de Ő is lesz ovis sulis).Csak nekünk probléma ez,mások tudnak miből adni?Vagy egyáltalán etikusnak tartjátok az effajta koldulást?Én kitől kérhetek???Ráadásul csak nemrég vehetjük igénybe a 3 gyerek után járó támogatást is,az 50%-os étkezést,mert nemrég született a 3-ik babánk.De ezen kívül semmire nem vagyunk jogosultak.Természetesen nem várjuk,hogy a mi gyerekeinket más támogassa,de elegem van már ebből,hogy bármerre megy az ember mindenhol csak lehúzni akarják anyagilag.Főleg aki tisztességesen dolgozik,és gyereke van.Bezzeg akik azért szülnek mert a gyerekekből élnek,nekik minden ingyen van.Én felháborítónak találom ezt az egészet.


2009. nov. 4. 15:17
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Persze,gondolom,hogy nem a tanárok óvónénik találták ezt ki,nem az Ő kívánságuk szerint írták a meghívókat.

De én nagyon fel vagyok háborodva ezen a pofátlan tolakodáson.A suliban legalább ennyivel beérik,de az ovi még roszabb.Minden héten legalább 2-3 nap ki vannak pakolva meséskönyvek meg mindenféle kacat méreg drágán a bejárathoz.Már kezd ebből is elegem lenni.Még azt is megcsinálták,hogy amikor csak egy helyre rakták ki a portékájukat,akkor a többi bejáratot bezárták,és csak ott lehetett bemenni mindenkinek akkor is ha az Ő gyereke másik csoportba jár,az épület mások felében.Na mindegy ez van,mi figyelmen kívül hagyjuk és ameddog nem muszáj nem hangoztatom a véleményem róla.

2009. nov. 9. 14:00
 12/27 anonim ***** válasza:
0%

Szeritnem semmi pofátlan nincs ebben

Eleve nem kötelező elmenni, és ha el is mész, döntesz, hogy mennyit áldozol rá.

Semmi nem kötelező egy jótékonysági eseményen!

2009. nov. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%
20.28-as: egyetértek! Az alapítványok már csak ilyenek, adományokból élnek. De nem kötelező adni.
2009. nov. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
68%

Én annak idején alapítványi suliba jártam, tudom nagyon jól miről beszélsz. Mondjuk ott legtöbb gyereknek minimum vállakozó volt anyuci vagy apuci, de nem ritkán polgármester, sőt híres ember. Én egy átlag családból kerültem be, az eszem miatt:-)

A többiektől meg húzták a lóvét rendesen. Szerintem nem az olyan családoktól várják el a támogatást, mint Ti. Egy forinttal se támogasd őket, húzd ki a rublikát, nincs abban semmi szégyellnivaló 3 gyerekkel a gazdasági válság közepén. Aki szerencsés volt, vagy lopott eleget, az majd ad!

Én nyugodt szívvel utasítanám vissza. Ebből a gyereknek hátránya nem származhat!!!

2009. nov. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó!

jol leirtad!!igy igaz!!

2009. nov. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
És ha nem adsz semmit? Én egy nagyvárosi középiskolában tanítok, nálunk lehet jegyet venni, vagy támogatni az alapítványt, ha valaki nem akar eljönni. De!!! Nem muszáj! Nagyon sokan nem adnak semmit, és ez teljesen rendben van. Egyrészt válság van, másrészt pedig mindenki maga dönti el, mire ad pénzt, mire nem (ahol gyerek van, teljesen érthető, ha nincs felesleges pénz). Szóval, csodálkoznék, ha egy iskolában elvárnák, hogy bármennyit is adj. Az pedig tényleg nagyon furcsa, hogy kiplakátolják, hogy ki mennyit adott. Ha ez tényleg így van, akkor jogosan vagy felháborodva!
2009. nov. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
72%

Hááát, az utolsókkal NAGYON nem értek egyet!

Nálunk is ez van, egyszerűen nem fogadják el, hogy te nem akarsz pénzt adni, jegyet venni. KELL. "Mert ebből megy a gyereke kirándulni!" Könyörgöm, ebből elviszem bárhová én magam, ennyi pénzből!!! És kiírják a neveket egy hatalmas "tablóra", hogy ki vett jegyet, meg ki nem. És NAPONTA rád szólnak, hogy még nem vettél jegyet.

Úgyhogy egyszerűen NEM FOGADJÁK EL, hogy te nem akarsz jegyet venni. És az óvónők csinálják ezt, nem a vezetőség! Nálunk.

2009. nov. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen pofátlan módja a pénzlenyúlásnak!

Az alapítványból meg gondolom folyik a pénz valakinek a zsebébe, vagy tudtukon kívül fizetik a szülők a tisztségviselők magántelefon számláját, otthoni bevásárlási költségeit...stb.

Tenni viszont annyit lehet, hogy nem mentek a bálba.

2009. nov. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Totál ugyan az a helyzet így csinálják,ahogy 07,45 leírta.

Persze tudom,hiogy az óvónőknek ki van adva,hogy amint meglátnak egy olyan szülőt aki még nem adott azonnal ugorjanak rá,de ez akkor is undorító.(egyébként mindkettőhöz adtunk az alapítványnak egy ötezrest,elégedjenek meg vele,nem adnék többet akkor sem ha lenne miből,így még ezt is sajnálom tőlük.Egyszerűen undorodok ettől a tolakodástól rámenősségtől)Az meg,hogy nem származhat a gyereknek ebből hátránya nem igaz.Minden gyereket úgy kezelnek,amennyit a szülők áldoznak az ovira.És sajnos vannak annyira primitívek,hogy a gyerek látja kárát ha a szülő nem elég készséges.Ide is jár sok válalkozó gyereke,és nem fogadják el,hogy az egyszerűbb ember nem tud adni.Senkit nem érdekel miből,adj és kész.A férjem felajánlotta nekik a munkáját,ami kb:olyan 100-150 ezret érne ha idegen csinálná meg nekik,nagyon örültek neki addig amíg ki nem derült,hogy van neki egy egyszeri tízezres díja.Hát nem gondoltuk,hogy ezt mi fizetjük ki,azóta sem keresték meg,pedig nagyon lelkesedtek amikor család látogatáson voltak és mondta nekik,hogy Ő megcsinálná ingyen.De megbeszéltük,ha ezután megkeresik akkor sem ér már rá megcsinálni,menjenek a búsba,igyekszünk mielőbb más ovit keresni.

2009. nov. 10. 10:08
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Tanárnő vagyok, ha ez valóban így van, akkor tényleg felháborító. Mert higgyétek el ez nem mindenhol van így!!!. És ha szabad megjegyeznem, nem minden tanár/óvónő primitív...
2009. nov. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!