Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mások szerint is pofátlanság ez?

Mások szerint is pofátlanság ez?

Figyelt kérdés

A suliban alapítványi bál lesz.A meghívóra ezek vannak írva:

x db belépőjegyet kérek

x db vacsorás belépőjegyet kérek

x db támogatói jegyet kérek

x ft-al támogatom az alapítványt

Főleg az utolsót találom nagyon tolakodónak és pofátlannak.Mert ugye természetesen nem lehet azt írni,hogy 0 ft-al támogatom,1-2 ezerrel kiröhögnek,mi meg tízezreket nem tudunk felajánlani,és őszintén megmondom akkor sem tenném ha több pénzünk lenne.És persze a bál után kiplakátolják ki mennyit adott.Egy ilyen intézményben hogyan nem gondolnak arra,hogyha a szülő csak a középáras belépőt veszi meg,abból kettő min 10000ft,akkor még min ennyivel támogassa az alapítvány is,ja,és vigyünk tombola tárgyakat is.Nekünk három gyerekünk van,tehát ezt még akkor szorozzam fel,és mondjuk 3 gyerek báljára nem elég egy havi fizetés(nekünk a legkisebb még pici,de Ő is lesz ovis sulis).Csak nekünk probléma ez,mások tudnak miből adni?Vagy egyáltalán etikusnak tartjátok az effajta koldulást?Én kitől kérhetek???Ráadásul csak nemrég vehetjük igénybe a 3 gyerek után járó támogatást is,az 50%-os étkezést,mert nemrég született a 3-ik babánk.De ezen kívül semmire nem vagyunk jogosultak.Természetesen nem várjuk,hogy a mi gyerekeinket más támogassa,de elegem van már ebből,hogy bármerre megy az ember mindenhol csak lehúzni akarják anyagilag.Főleg aki tisztességesen dolgozik,és gyereke van.Bezzeg akik azért szülnek mert a gyerekekből élnek,nekik minden ingyen van.Én felháborítónak találom ezt az egészet.


2009. nov. 4. 15:17
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az unokahugimmal volt ilyesmi a bölcsiben!Volt valami családi nap...mindenkinek vinnie kellett egy 3 fogásos étkezési akármit!Akkor volt az unokahúgom 1,5 éves...nem tudtuk mi vár ránk...mentem a nővéremmel....csináltunk valami kukoricalevest,vagy 150 töltöttkáposztát és csináltunk egy csomó féle sütit (3 félét) az egész bevásárlás volt egy fél havi fizetés...vittünk üdítőt,kis rágcsikat,tombolára fésülködő szett,barbie ruhák stb.Mikor bementünk nagy asztalok,tele kajákkal(ugye a szülők jóvoltából)gyerekek játszanak szól a zene...odaadtuk a kajákat,szépen lepakolták az asztalra tányérokra...és mit látunk?????Az utolsó szálig minden pénzbe került...elámultunk...a: -töltöttkáposztánk(1 darab): 150 Ft

-műanyag eldobható tányér 30 Ft

-2 deci üdítő 180 ft

-1 tányér leves:200 Ft

-1 kókuszgolyó 90 Ft

-krémes 240 Ft

-volt valami csokitorta szele :350 Ft

És ugye egy csomó futkározásban kifáradt éhes-szomjas gyerek,akiknek persze a süti az KELL!És az a kb. 40 ezer Ft amit költöttünk a kajákra és egyébre...ott várt az asztalon,hogy ismét megvegyük!Közben megjött a sógorom,aki annyira felidegesítette magát ezen,hogy azonnal hazamentünk!kb. 30 percnyi sokk ért minket!É a tombola darabja 500 Ft volt,amint kiderül 60%-át az óvónéni kislánya nyerte meg!Na ennyit erről!

2009. nov. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: ez botrány, én biztosan szóvá tettem volna.

Amúgy a mi ovinkban is volt ilyen koldulás, elvárt alapítványi befizetések, pedig alapvetően önkormányzati óvoda volt. Mégis, már szeptemberben kint lóbott a hatalmas tábla a gyerekek neveivel és mellette az üres rubrikák, ahova majd év közben az óvónénik beírták, ha valaki adott valamennyit. Mi az első évben adtunk, aztán nagyon megharagudtam, mert aki többet adott, pirossal kiemelték a nevét(!), na onnan kezdve egyetlen fillért sem láttak tőlünk.

2009. nov. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Azt a k*rva, ez nagyon durva!! Nem is tudom, azért érdekelne mire költik ezt a pénzt. Erről nem számolnak be véletlen????
2009. nov. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Akkor látom nem csak a mi ovink ilyen.Még a sulira nem is annyira haragszom,mert Ők 1 évben csak 1x küldenek ilyen meghívót,de nem erőszakoskodnak.Ez is önkormányzati ovi,nem magán nem alapítványi.Abban pedig nem általánosítottam,hogy minden pedagógus primitív lenne.De aki gyereken képes kitölteni a haragját a szülő miatt,az igenis primitív,bárminek való de nem pedagógusnak!!

És látom,hogy itt így van,mert szemtanúja voltam párszor a nem szeretett szülők gyerekének a bánásával,hogy hogyan viselkednek velük.És még az sem zavarja őket,hogy látja másik szülő.Bezzeg a dr akárki gyerekének a seggét is kinyalják...14,03,én ilyenbe eleve bele sem mennék,nem bolondultam meg,hogy egy fél havi fizetést elvásároljak,hogy az eszem játszam.Gondolom nektek sem jut eszetekbe többet ilyenbe részt venni..Egyébként feltűnően sok itt a vállalkozó pénzes szülő,amint kiderült sokak gyerekét felvették ebbe az oviba akik nem is ide tartoznak mert pénzesek,sokakat meg akiknek ez a körzetes óvoda viheti a gyerekét a város másik felébe mert elutasították a felvételt teltházra hivatkozva.Azért talán ezt nem kellene megengedni nem?Az nem is ember aki nem milliomos,és nem osztogatja a pénzét ész nélkül.Azért ez undorító.Én is állami intézményben dolgozom,pontosabban gyerekotthonban,tehát tudom,hogy nem szórja az állam a pénzt ezeknek az intézményeknek,és jól jön minden féle adomány,de azért ne legyenek már ennyire erőszakosak és pofátlanok.Mert ezeknek csak a kp a jó.Pl én vittem vadi új játékokat mert sok volt belőlük,még csak annyit sem mondak kösz.Pedig tudtam volna kiknek adni,ismerek bőven rászoruló családot.Ahová a nagyobb gyerkőcöm járt oviba azt szerettük nagyon,pedig ott is elfogadták az adományokat,ott örültek bárminek,és megköszönték.És sosem volt kiplakátolva ki mennyit vagy mit adott.Csak sajna messze van,azóta elköltöztünk és nekem közeli ovi kellett,mert kisbabával jövök megyek gyalog.

2009. nov. 10. 15:38
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
14:03-as vagyok!Nálunk is önkormányzati bölcsi volt...nekünk nem is mondták,hogy ezek majd pénzbe kerülnek...szerencsére a tesóm akkor kapott egy rendkívül jó állást,ezért telt rá,a babus is ezért ment bölcsibe...azt hitte,hogy estig buli a piciknek,meg persze elő gyerek,nem tudtuk,hogyan megy az ilyen,mert mi nem jártunk bölcsibe 1 és 2 a mi korunkban még ez nem volt "divat" hát azóta is zajlanak ott a bölcsiben az események,ezek után egy fillért nem adományozott az alapítványnak és nem is mentünk el ilyenre!!!!Felháborító!
2009. nov. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
34%

szerintem nem pofátlanság, ez egy "lehetőség". És rád bizzák hogy mennyit adsz. vagy nem adsz. Másfelől ha megis jelenik h "kis ilona 1000ft-al támogatja az intézményt" ki az aki kiröhög. A többiek, akiknek szintén ennyire futotta a tárcájából, vagy azok akiknek nemis futotta, vagy a vagyonosabbak, akik simán kicsattintják a lét? Az utolsóval nme foglalkoznék, viszont akiket elotte soroltam, azok mijen okon röhögnének.

Mondom szerintem ez egy gesztus, amivel vagy elsz vagy nem, egyebkent meg csak foloslegesen hergeled magad ezen. Nem torodnek vele, ugy allnek hozza h adtam amennyit adtam vagy nem mert nem, es en tudom h miert es kesz. ezzel tiszta al elkiismeretem a tobbi meg levan tojva.

2009. nov. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
79%

Ez szerintem is tökéletes pofátlanság !

Mi is kaptunk ilyet, én akkor döbbentem le amikor megláttam mi van a papírra írva annak aki nem akar menni: Nem veszek részt a bálon, DE támogatom X FT-tal. Most ez is milyen kunyerálás már.

Régebben támogattuk, de mióta a befolyt összegből az általános iskolában a kisebbik udvarra, ahol alsósok vannak, játszóteret vettek, amikor jól tudták hogy a felsősök udvara nagyon rossz állapotban van sőt még veszélyes is nagyon néhol ( ledőlni látszó fák, gödrök stb), azóta nem vagyok hajlandó támogatni az alapítványt, engem nem érdekel hogy mások minek néznek. A kisebbik udvarnak amúgy semmi baja sincs, de "elképzelhetetlen" hogy ne legyen ott játszótér.....hát köszönöm szépen.


Támogatni nem kötelező, simán húzd ki az összes helyet. Arról nem is beszélve hogy a legtöbb ilyen bálon még a kaját, sütit is neked kell vinni, szerintem ez is már ritka nagy bunkóság. Ezért nem is értem hogy az ilyen báloknak vagy összejöveteleknek mi értelmük van amikor szinte már senki sem megy el.

A tábla , amin az van kiírva hogy ki mennyivel támogatta a rendezvényt vagy ki mennyi jegyet vett meg a SZEMÉLYI JOGOKAT SÉRTI !!! Mert ahhoz, hogy pl ki mennyivel támogatja, senkinek abszolúte semmi köze nincs, még az óvónőknek/tanároknak sem. Magán ügy.

Negatív következményekkel meg nem járhat, ha nem támogatod, mert ha a tanár emiatt rászáll a gyerekre akkor nyugodtan be mehetsz reklamálni az igazgatónak. Mert ilyenkor a tanár az állásával játszadozik. Igen, ez igaz, hallottam már 1-2 olyan esetet hogy egy tanárt emiatt rúgtak ki.

2011. febr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!