Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi pénzt, illetve mit...

Mennyi pénzt, illetve mit illik adni szülés után az orvosnak?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy terhesgondozás × 10, és hasonló összegek ..

csakhogy, nálunk sosincs 'vízit pénz', sosem kér semmit sem.

A kórházba járunk be hozzá a kezdetek óta (ő ott a főorvos), és mi úgy vagyunk vele, hogy minden pénzt megér, mivel nagyon segítőkész és 'konyhanyelven' magyaráz.

Rákérdezni nem hinném, hogy illedelmes lenne, sőt(!) nem olyannak tűnik, aki pénzre menne. Sok kismamát láttam már ajándékcsomaggal az ajtaja előtt különböző alkalmakkor.


2011. márc. 29. 12:51
1 2 3
 21/22 anonim válasza:

Elvileg igen, gyakorlatilag nem. Én megfelelő nyomást szoktam gyakorolni az ilyen esetekben. S az Úr irgalmazzon annak az orvosnak amelyik nem veszi komolyan mert mi nem fogunk.

Megkapja a fizetését mint bárki más. Lehet kevés, de annyi jár/jut.

Ne sírjanak amiért kevés a fizetés. Az illegális juttatásokkal messze kiegészítik. (Jó tudom nem egyenlő az elosztás.) A magas társadalmi státuszuk ellenére pedig lopnak mint a szara. Lopnak a TB-től amiért felesleges vagy el nem végzett vizsgálatokat és kezeléseket írnak fel. Lopnak amikor a hálapénz után nem adóznak. Kiszolgálják a gyógyszergyárakat. Kedvezmények az egekben. Lásd: állami kezesség a kölcsönökre.

Ha hibáznak az orvosi kamara megvédi őket. Fehérruhás félistent játszanak. Közben pedig némelyik munkaszínvonala nem magasabb egy alacsony színtű kőművesénél.

Ha erre nekem valaki azt mondja, több fizetésért jobban dolgoznának akkor téved. Ma hallottam olyan nyíregyházi SZTK-s orvost akinél egy vizit 10000 forint-zsebbe. Ennek ellenére nem dolgozik. Lehet ez egyedi példa, de valójában más orvosokkal is van így. Arról nem beszélve, a megszokás nagy úr. Azok akik x éve úgy csinálják ahogyan, nem fognak varázsütésre megtáltosodni. Az újjak pedig "kénytelenek" azt megtanúlni amit a régiek csinálnak.

Mind ezen túl nem szokták betartani a betegtályékoztatást. Valamint arogánsak, gőgősek és haszonlesők. Kis százalékuk akar valóban gyógyítani. A többség pénzért, társadalmi rangért vagy a szülő miatt megy orvosnak. Ezt egy jó pár évvel ezelötti kutatás alapján merem kijelenteni.(Nem emlékszem a címére.)

Alig egy két éve volt egy olyan oldal amin az orvosok munkáját lehetett véleményezni. Az orvosi kamara pillanatok alatt elérte a beszünetését. Nem tudom azóta van e másik.

Volt alkalmam belűlről látni, hogyan megy egy háziorvosnál és hogyan egy korházi rendelőben. Az én szememben vajmi keveset jelent a gyógyító szakma álca. Eleve nem is igazán gyógyításról szól az egész. Az nem üzlet. Nem lehet véletlen az a mondás, aki egyszer egy orvoshoz bekerűl az csak a sírnál válik el tőle.

2011. ápr. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:

Ma beszéltem egy fiatal nyíreygházi szülésznővel. Náluk a tarifa 50ezer.

Megkérdeztem tőle, mennyit keres hivatalaosan és mennyit valójában. Elmondta 150ezret hivatalosan és 350ezret valójában....

2011. ápr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!