Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi pénzt, illetve mit...

Mennyi pénzt, illetve mit illik adni szülés után az orvosnak?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy terhesgondozás × 10, és hasonló összegek ..

csakhogy, nálunk sosincs 'vízit pénz', sosem kér semmit sem.

A kórházba járunk be hozzá a kezdetek óta (ő ott a főorvos), és mi úgy vagyunk vele, hogy minden pénzt megér, mivel nagyon segítőkész és 'konyhanyelven' magyaráz.

Rákérdezni nem hinném, hogy illedelmes lenne, sőt(!) nem olyannak tűnik, aki pénzre menne. Sok kismamát láttam már ajándékcsomaggal az ajtaja előtt különböző alkalmakkor.


2011. márc. 29. 12:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Szia,


Kicsit offolok, megkérdezhetem melyik kórházba jársz? Melyik város? Nekem elsőre a saját orvosom ugrott be... mintha szóról szóra Róla írnál. :D

Én rákérdeztem, a legrosszabb, hogy nem válaszolt, annyit mondott, hogy majd csak sikerül valakitől megtudnom...más kismamák stb. Közben mosolygott.

Azt mondják mások, hogy ez jó, mert azt jelzi, hogy amennyit mi szeretnénk, valahogy mégis jobban örülnék, ha tudnék legalább valami hozzávetőleges összeget.

2011. márc. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Szolnok, Hetényi kórház, Dr. Úri - Szabó.
2011. márc. 30. 11:20
 13/22 anonim ***** válasza:

Köszönöm, akkor csak kísértetiesen nagy a hasonlóság. :) Sajnos sok érdemleges ötlettel, válasszal nem tudok segíteni.


Szép napot!

2011. márc. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Egyik válaszoló vagyok! Én azt hittem,hogy megfogadtad az orvost de nem a rendelésre jársz be hanem a kórházba és ezért nem kell fizetned a vizsgálatokért! Én nem fizetnék neki,hisz az a dolga,hogy lelkiismeretesen végezze a feladatát.Elég szomorú,hogy megszokott dologgá vált,hogy fizetnek az orvosoknak!
2011. márc. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 gyermeket szültem meg és egy ft-ot sem adtam SENKINEK. Kapnak fizetést. Erre nem kellett volna rászoktatni a dokikat, akkor sok kismama nem ezen aggódna már akkor, amikor meglátja a 2 csíkot a teszten. 50 ezer ft nagyon sok mindenre elég lenne a babának is. de ez csak 1 ember véleménye.
2011. márc. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ízlések és pofonok. Szerintem azért célszerű fizetni, mert ha valami szövődmény lép fel, egy akármilyen orvos leszarja, a saját orvos viszont jobban odafigyel. Nekem már van gyerekem, így szülésznőt tuti fogadok a másodikhoz is. szerintem adj majd neki 50-60 ezert, örülni fog neki. Én hallottam olyanról aki fizetett minden vizsgálatért, mondta is a doki hogy a szülés a 10 szerese lesz, ez sem lett volna gond, viszont fogta magát és elment szabira a szüléskor. :)
2011. márc. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

A fogadott dokim nem jött be a szülésre, mert éppen Balatonon kertet épített... (az rendkívül fontos, azok után, hogy 9 hónapig jártam hozzá magánrendelésre)


Ügyeletes doktornő jött be, a szülésnél komplikációk voltak, berohant egy másik orvos és nála/vele/az ő segítségével jött világra a gyermekem. A férfi kiment, soha nem láttam többet, a doktornő összevarrt, kiszedte a sebből a cérnát (teljesen szétnyílt a sebem) és látszólag várta a pénzt (bár nem mondta) Én egy petákot sem fizettem és örülök is neki.

2011. márc. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: egyébként 50-et fizettem volna a magándokimnak.
2011. márc. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Három évvel ezelött a DOTE-n szülés után 80 ezer.

Amikor megtudtam, hogy ennyit kifizettek a rokonaim majdnem felkerestem az orvost, úgy kellett lehűteni.

Pedig a családom nagy része orvosokból, kutatókból, és jogászokból áll még is fizettek. S én sem vagyok az a könnyen felhergelhető tipus.

Nem a pénzt sajnáltam csupán az egész helyzetet. Megalázó, felháborító, erkölcstelen és tisztességtelen.

Munkácson kb 120 ezer idei áron.

Hogy én nem fogok fizetni az biztos. Jobban teszik majd ha normálisan dolgoznak már ha bemegyünk közkorházba egyáltalán.

2011. ápr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Sajnos ez az elet regulaja. A halapenz itt mar nem is megfelelo fogalom mert nem halabol adod, ha elegedett voltal a szolgaltatassal, hanem ha azt akarod, hogy egyaltalan foglalkozzanak veled. Es ez nem csak a nogyogyasznal van igy, hanem minden orvosnal, sebesznel. Megvannak a "tarifak", mi mennyit er, es ha azt nem adod meg akkor le se sz@rnak. Tisztelet a kivetelnek!
2011. ápr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!