Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi pénzt, illetve mit...

Mennyi pénzt, illetve mit illik adni szülés után az orvosnak?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy terhesgondozás × 10, és hasonló összegek ..

csakhogy, nálunk sosincs 'vízit pénz', sosem kér semmit sem.

A kórházba járunk be hozzá a kezdetek óta (ő ott a főorvos), és mi úgy vagyunk vele, hogy minden pénzt megér, mivel nagyon segítőkész és 'konyhanyelven' magyaráz.

Rákérdezni nem hinném, hogy illedelmes lenne, sőt(!) nem olyannak tűnik, aki pénzre menne. Sok kismamát láttam már ajándékcsomaggal az ajtaja előtt különböző alkalmakkor.


2011. márc. 29. 12:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy 20-50 ezerig!
2011. márc. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

A terhesgondozás alkalmanként magán orvosnál 8-10 ezer ft.

Nekem az első orvosom valóban ennek a 10*-esét akarta elkérni, ami akkor 80ezer ft lett volna, de nem tudtuk kifizetni, így váltottam orvost a 36. héten, mert ezt csak akkor közölte:-(

Átvett a másik doki, nem mondott összeget, 20ezret adtunk. Nem volt sok dolga, mert volt fogadott szülésznőm, Ő csinált szinte mindent, kb. 20 percet volt bent nálam a kitolási szakaszban, meg Ő varrt.

Úgyhogy szerintem amennyit tudtok, annyit adjatok. 20-100 ezerig akármennyi jó lesz.

2011. márc. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha a terhesség alatt egy fillért sem adsz neki, akkor úgy 80-100ezer, ha maximálisan elégedettek vagytok.
2011. márc. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Én nem mindig mentem magánrendelésére.A végén 50 e ft-t adtam.A szülésznőnek 20 e ft-t.
2011. márc. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
44%
minek kell adni egy fillért is????
2011. márc. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Utolsó: Szerintem azért akar adni az orvosnak pénzt,mert felfogadta!
2011. márc. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
28%
ez a baj a magyar orvosokkal, mégis miért kéne fizetni ha ez a munkája?? Te se kapsz plusz pénzt a két szám szemedért a fizetéseden kivül..nem istenek az orvosok sem! rádásul már igy is egy vagyont hagyott nála. azért kiváncsi lennék hogy ő is a kórházba jár rendelési időben amiért fizetnie kell, mert ott fusizik az orvos mint máshol..
2011. márc. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Mint már írtam, a kórházba járunk be, nem a magánrendelésére. Arról is csak úgy tudom, hogy van neki vagy lehet, hogy már csak volt. Sosem akart oda 'átcsábítani'.

A kórházban pedig 1 centet se kért még, egyáltalán az eddigi 6 hónap alatt még ez a 'része' a dolognak fel sem merült. Csak, mivel általában ez a dolog a 'szokás' része a szülésnél, így úgy gondoltam, hogy valamivel megakarom azt hálálni neki, hogy a terhességem elején nem vetéltem el és, hogy alaposabban foglalkozott velem, mint az alatta lévő 12 orvos, akik - szerintem - csak a pénzt veszi fel a szülések után, és konkrétan követik a Rubint Réka update és etc.. 'vallásokat'.


Igen, fizetek minden 'szrt' az államnak, többek közt ezt az ellátást is. Ahhoz képest, máshol sem kapnék ilyen ellátást, ha az orvos nem lenne - szerintem - lelkiismeretes, tapasztalt és odafigyelő.

2011. márc. 29. 18:00
 9/22 anonim ***** válasza:
Én a következő képpen döntöttem anno. Sztk-s oszt. vezető főorvos volt a dokim Pesten. Felfogadtam, de nem mondott összeget, így a 6 hetes kontrolra kapott egy dísz zacskóban (így nem annyira ciki az aszisztens előtt) egy üveg bort, a gyerekről egy fotót, rajta pár köszönő sort, amiért segített a szülésnél, egy borítékban 60ezret. Én úgy hallottam, ha nem mond összeget, de felfogadok egy SZTK-s orvost, akivel maximálisan elégedett vagyok, akkor az egyszeri anyasági összegét illik odadani.
2011. márc. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Illik odaadni.. ezt olyan rossz olvasni. Múltkor képzeljétek egy ismerösöm hasi mütétje után adott egy borítékot pár tíz ezer forinttel és a doki még csak meg sem köszönte, mintha ez lenne a legtermészetesebb dolog a világon. olyan elkeserítő..
2011. márc. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!