Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott orvosnak mikor...

Fogadott orvosnak mikor szokás odaadni a pénzt szülés után?

Figyelt kérdés
Nem mondott konkrét összeget, azt mondta, hogy ránk bízza mennyit adunk, de nem tudom, hogy mikor kell odaadni neki. A szülésznőnek gondolom amikor kiengednek a kórházból. Persze csak akkor kap majd, ha elégedettek leszünk, mivel szülésznőt nem fogadunk. És nekik mennyit szoktak adni?
2010. febr. 9. 20:36
 1/7 anonim válasza:
Egyertelmu h utana
2010. febr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kriszta81 ***** válasza:

Én szülés után harmadik (kórházban töltött utolsó) napon adtam oda, mikor jött látogatni. Szerintem előbb nem kell és nem is érdemes.

Rövid és könnyű szülést kívánok Neked!

2010. febr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én akkor adtam mikor mentem varratszedésre.
2010. febr. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én is úgy gondoltam, hogy mikor hazajövünk a kórházból, akkor adjuk oda a dokinak a pénzt.

2010. febr. 9. 21:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Varratszedéskor szokták, én is akkor adtam (kevésbé kínos mert kettesben van veled, szeretik ők is ha nem látja más).
2010. febr. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szintén varratszedéskor adtam.
2010. febr. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én úgy akartam, hogy a párommal együtt adjuk oda a pénzt, és a doki sem és a szülésznő sem volt mindennap bent a kórházban, így a hazamenetelkor sem.

Meg úgy gondolom, hogy a doki nem csak a szülésért kapja a lóvét, hanem inkább ami utána van: tiszítás, varrás, esetleg varratszedés (nekem ez nem is volt, mert felszívódóval varrt)

Szóval a szülésznőm csak egy nap volt bent a 4 nap alatt, így mikor jött a párom látogatni délután, akkor lementünk hozzá, "dumáltunk :o)" és végül odaadtuk egy doboz bonbon mellé. (aznap volt fent látogatni, és akkor kérdeztem, hogy meddig lesz bent)

A dokim is csak egy nap volt bent a 4-ből (hétvége is benne volt) akkor is csak berobogott, kérdezősködött, megnézte a babót és mondta, hogy majd 6 hét múlva menjek, és kirobogott. Még ha akartam volna sem tudtam volna odaadni.

Mivel 6 hétig nem volt semmi probléma, nagyon szépen gyógyultam, így megérdemelte a doki is a lóvét, a 6 hetes kontrollon, ami 8. héten volt mentünk el mindhárman a babóval és a vizsgálat után babázott egy kicsit majd odaadtuk neki amit szántunk egy üveg pia kíséretében.

Mi a szülésznőnek 30-at adtunk, mert nagyon-nagyon meg voltam vele elégedve, de fogadott volt. (Budapest)

2010. febr. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!