Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tehetek, hogy ne szülessen...

Mit tehetek, hogy ne szülessen meg? Bővebben lent?

Figyelt kérdés
35+6 napos terhes vagyok, azt mondta a doki, hogy valószínűleg 1 héten belül meg lesz a baba. Viszont ez még koraszülöttnek számít. Mit tegyek, hogyan tudnám még legalább 2 hétig kitartani?
2011. márc. 24. 13:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Amit a doki mond, az nem szentírás.

Lehet, hogy simán kihúzod a kiírásig.

Mindenesetre ne ugrálj vagy ilyesmi :-)

2011. márc. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Az orvos nem mondta, hogy feküdj, meg ilyesmi.

De miért szülnél?

Nyitva a méhszájad, vagy görcsölsz, vagy miért?


Nekem is azt mondta 35 hét végén (második babával), hogy szerinte már bármikor, de két héten belül biztosan, és három hét múlva született. Szóval erre nem kell mérget venni.

2011. márc. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Engem a 30-ik héttöl arra készítettek mit tegyek ha elmegy a magzatvíz vagy beindul a szülés, mert a baba lent volt + nyomta a mészájat ami nyílt. majd 42-ik hétre szültem meg.

vagy is nem szentírás amit a doki mond.

Amúgy semmit nem tudsz tenni ellene. a bába szerint ez az amit soha senki nem tud befolyásolni, ha beindul igazán egy szülés ott vissza út nincs már.

2011. márc. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

2100-as a méhszájam már a 30 héttől, de most csak azt mondta, hogy lent van nagyon a baba feje és valószínűleg, már nem lesz több vizsgálatra idő.


Nyilván nem szentírás, de azért gondolom van annak alapja, amit mond.

2011. márc. 24. 13:59
 5/17 anonim ***** válasza:

"Nem lesz több vizsgálatra idő".

Ezt úgy is érthette, hogy ő már nem fog vizsgálni, de ez miért lenne baj, ha minden rendben, akkor havonta van vizsgálat, az NST-t meg nem ő csinálja, arra még mehetsz bőven.

Ha gáz lenne, biztos mondta volna, hogy feküdjél, meg ilyesmi.

2011. márc. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem lenn volt már a 36. héten a doki szerint, 40. hétre született. No para. :)
2011. márc. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nincsen semmi para, csak érdeklődtem.


És a doki meg úgy értette a mondandóját, ahogy én is értettem. Hetente járok hozzá és konkrétan mondta. De nehéz megfogalmazni, elég nehéz eset a bácsi.

2011. márc. 24. 14:15
 8/17 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggódj, mert a betöltött 36. héttől már nem lesz koraszülött, ha a súlya megvan. A lányom nekem is akkor született, semmi gond sem, volt! A másik, most a 2. babámat várom, a 28. héttől 2100-as lett a méhszájam ilyeszgettek, hogy vigyázzak, mert előbb meglesz, most 39 hét + 2 napos vagyok, és már azon aggódom, hogy nehogy túlhordjam majd:-)Egyébként ha lent van nagyon a feje, akkor az igen, utalhat a közelgő szülésre, meg ha a méhszáj felpuhult, de akkor sem lesz már koraszülött!
2011. márc. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A kedves lányom a vajúdás közben is vándorolt fel le:)

30.héttől nyílt a méhszájam, olyan görcseim voltak, h tyhűűű

41hétre jött a kicsi:)

a naggyal 30.héttől fekvés volt, hasonló okok miatt:)

38.hétre jött.

Amúgy ne ugrabugrálj, meg ne akard bent tartani, nekem azt mondták, mert már szülni akarok ezért nem jön a manó:)

és hordtam túl.

2011. márc. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

14:05 vagyok

Nekem meg azt mondták első babával a 38 heti NST-n, hogy semmi mozgás, és a hasam is nagyon fent van, nem lesz itt még baba, ehhez képest aznap éjjel beindult a szülés. :o)

2011. márc. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!