Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 3,5 kg feletti babák a magzatv...

3,5 kg feletti babák a magzatvédő vitaminok eredménye?! Rubint Réka szerint?

Figyelt kérdés

[link]


Inkább a genetika a meghatározó nemde? Régen is születtek nagy babák, amikor nem voltak vitaminok.


2011. febr. 14. 11:37
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
81%
3 nagyobb srácomnál még nem szedtem magzatvédő vitamint. 3500, 3880,3800 g-mal a születtek. A legkisebbnél már szedtem, Ő 3420 g-mal született. Nem a vitamintól függ a súlya. A vitamin a terhesség vége felé inkább neked kell, hohy ne fogyjanak ki a szervezeted raktárai, és ne legyen hiánybetegséged.
2011. febr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
77%
Nem szedtem vitamin, hogy ne legyenek nagyok. 4kg-osak voltak.
2011. febr. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem sincs köze a vitaminokhoz, hisz a baba így is, úgy is feléli a te tartalékaidat, igaza van az előttem szólónak, inkább neked van szükséged a vitaminokra, a kicsi elveszi magának! :)

Végig szedtem a Gravidát várandósságom alatt, 2900 grammos kislányt szültem.

2011. febr. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
70%
Az első terhességem alatt végig Elevitet szedtem, túlhordtam és 2880 gramm lett, a második babánál nem szedtem semmit, 3300 grammos lett, a 38. héten született.
2011. febr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
70%

Én szedtem végig Elevitet, lányom 41. hétre 3300 grammal született...szerintem tök normális. Anyukám bezzeg 57 évvel ezelőtt 4800 grammal született, hát...nagyanyám biztos nem szedett akkoriban vitaminokat...amúgy meg szerintem genetika az egész. Én tök sokat ettem terhesség alatt, vitamint is szedtem, vékony vagyok, mégis csak 8 kiló jött fel, és a babám sem lett nagy. S nem tornáztam. Sógornőm pedig 20 kilót szedett fel, pedig alig evett.

Ehhez semmi köze a vitaminoknak.

2011. febr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
70%

Első terhességem alatt végig szedtem az Elevitet, a lányom 3350 gr-mal született.

Második terhességem alatt nem szedtem vitamint, a kisfiam 4650 gr-mal született.

Szóval szerintem sem a vitamintól függ.

2011. febr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
53%

Én 18 éve szültem a fiamat,és 16 éve a lányomat.Egyiknél sem szedtem magzatvédő vitaminokat(nem is tudtam,hogy van ilyen)

Mégis a fiam 4.75 kilóval jött a világra,a lányom 4.10 kilóval.. Semmi köze a vitaminoknak,hogy mennyivel születik a baba.

Egyébként végig olvastam a cikket amit linkeltél..

Van benne egy részlet amikor sértve érzik magukat,hogy megvádolták Norbi asszonyságot,hogy ő kérte a császárt.Mert szerintük aki császárral szül először az a következő babákat is császárral ajánlott világra hozni..Ekkora ökörséget!!!

A fiam császáros volt,a lányom simán született..Ahogy anyám is 3 gyereket szült,és csak az első volt császáros..

Erről egyébként egy ismerősöm jut eszembe aki 155 cm magas,és amikor terhes lett azt mondta mindeninek,hogy ő csak császárral szülheti meg a gyerekét,mert alacsony...(ez is egy ökörség) Végül is simán szülte meg..

2011. febr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
53%
Első vagyok. Most olvastam el a cikket. Ez a két ember a képmutatás magasiskoláját képviselik a szememben. Egyrészt félrevezetik a bennük bízó embereket ezzel a magzatvédő vitaminos hülyeséggel. Leget, hogy Réka az anyagi helyzetük miatt vitaminok nélkül is minden fontosat be tud vinni a szervezetébe, más kismamának meg a vitaminhiány miatt kihullanak a fogai, ha nem szedi. De még azt is el tudom képzelni, hogy stikában Ő is szedi a bogyókat. A másik: mi az, hogy nem lehet császárt kérni?! Nem a fenét. Bármelyik kórházban akad olyan orvos, aki megcsinálja kellő juttatás ellenében.
2011. febr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
19%
nem csak a vitaminoktol nagyok a gyerekek hanem a sok genkezelt eteltol es az oriasi mennyisegu kajatol amit a nok esznek...akkor mit varunk...nana hogy nagyok a gyerekek...egy atlag gyerek szuletesi sulye 2800-3600 kozt mozog de manapsag ez "kicsinek" szamit. a vitaminok ezt csak sulyosbitjak...minden trimeszterben van egy par vitamin amit szedni kell de ezeket nem kell feltetlenul multik formajaban bevenni...lehet kulon kulon is
2011. febr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
53%

Badarság, semmi köze a vitaminoknak a baba hizásához. Ennyi erővel a felnőtt ember is a vitaminoktól hizna? Genetika. Én mindháromnál szedtem. 3530, 3080, 2930 lettek.

Tesóm nem szedett és szült 4330 gr-os babát, ahogy a sogórnőim is 2x2 4 kg-on felülit.

2011. febr. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!