Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miert van annyi kismama, aki...

Miert van annyi kismama, aki csaszarral szeretne szulni?

Figyelt kérdés
Nincs ezzel bajom, sot nalunk lehet valasztani is. De en pl. sokkal jobban felek tole, mint a rendes szulestol. Vagy valoban konnyebb lenne?
2011. jan. 18. 22:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

én is természetes úton szerettem volna szülni.Rettegtem a császártól.Maga a tudat,hogy felvágnak meg ,hogy milyen marad a a heg.el is indult a szülés 36 óra vajúdás után megcsászároztak.nem tágultam semmit és esélyem sincs szülni sajnos.Mikor közölte a szülő szobán a doki,hogy bele egyezünk e a császárba,mert nem látja esélyét,hogy meg tudom szülni a babát.Én úgy kiborultam,hogy az nem igaz.És még a hír után tolófájásokkal szenvedtem több mint fél órát.

Én azt mondom,hogy ne félj tőle fél óra alatt kész az egész.Igaz hogy az utána lévő napok azért nehezebbek mint a spontán szülésnél,de ki lehet bírni.Ég meg feszül a has nehezen lehet megfordulni az ágyon,egy kicsit meggörnyedve lehet menni,ha le akarsz ülni nehéz,de ha megszokta az ülést a hasad akkor felkelni nehéz,de minden egyes nap egyre jobb.Én egy hét múlva mentem varratszedésre,de akkor már teljesen jól voltam.

Azért készülj fel lelkiekben a császárra is én nem voltam ezért ki is borultam.

De én azt a nőt egy kicsit hülyének tartom aki inkább a császárt választja spontán szülés helyett.

Lényegében mikor kibújik a gyerek azt nem tudom milyen érzés,de a tolófájásokig eljutottam.

Azért drukkolok neked,hogy spontán és könnyű szülésed legyen.

Én sem gondoltam volna,hogy 23 évesen császáros leszek :(

4hetes baba anyukája

2011. jan. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is császárral szültem és nagyon nehéz volt a felépülés,tervezzük a második babát de valószínűleg az is császár lesz,nem tudom,hogy most örüljek,vagy ne!Két ismerősöm is van akiket meg kellett császározni de mind a kettő örült is neki azt mondták ,hogy ők nem akarták megszülni a babájukat,mert ugyse tudták volna,meg fáj stb...Két-két gyereket szültek császárral!
2011. jan. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Én sokáig szerettem volna császárt, mert riasztott a természetes szülés gondolata, de ahogy közeledett, elfogadtam. És nagyon gyors könnyű szülésem volt, egy nap múlva már semmi bajom nem volt, így nagyon örülök, hogy nem lett császár.
2011. jan. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Könnyebbnek semmiképp nem könnyebb, csak máshogy fáj, máshol és máskor.


Aki azért választja ezt mert fájdalommentesnek és könnyűnek hiszi,az nagyon téved.


De aki fél attól hogy elakad a baba és oxigénhiányos lesz, fél attól hogy a 10-20 órán keresztül hagyják szenvedni majd utána szó szerint kinyomják belőle a gyereket illetve fél hogy szanaszét vágják/reped az alfele az a kismama igenis alappal hajlik a császár felé. És ezekben az esetekben - a császár előnyeiről és hátrányairól való megfelelő felvilágosítás és írásos nyilatkozat mellett - iganis hagyni kéne választani a kismamákat. Persze nem azt választhatná, hogy előre lefixált időpontban műtenék, hanem a szülés természetes beindulása után.


A természetes szülésnek és a császárnak manapság ugyanazok a kockázatai, és ha valakinek ellenérzései/félelmei van a természetes szüléssel kapcsolatban akkor annak általában úgyis császár a vége; ezért szeretne sok kismama császárt.

2011. jan. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Én császáros voltam sajnos de én nagyon hajtottam a természetes szülésre. Én át akart élni mert ez nekem egy csoda és rossz hogy nem sikerült. Fájni nekem nem fájt

nem volt vele bajom

engem úgy kergettek be mindig a szobába. reggel 8kor indították a szülést éjfélkor műtöttek akkor egyeztem bele hogy megcsászározhatnak, addig húztam halasztottam.... De majd a következőt megszülöm akkoris természetesen ha törik ha szakad :D .... Igazából mindenki azt mondja hogy jajj mekkora fájdalom stb... Na nekem nem volt az sőt a gátmetszéses anyukák nehezebben mozogtak ültek le és álltak fel ( mondjuk átélem szegényeknek milyen lehetett)

2011. jan. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
az elzo valaszok kozt mar ott van az en velemenyem is errol a temarol de igy vegigolvasa a tobbi hozzaszolast azt kell mondanom hogy nagyon orulok hogy vegre ez a tema nem valtott ki vitat es mindenki civilizaltan elmondja a velemenyet a nelkul hogy gyozkodne a masikat.
2011. jan. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

az én fejemben is motoszkált a császár gondolata,nem a fájdalom miatt, hanem - ha elítéltek akkor is leírom: rendkívül fontos számunkra a testiség, és sok olyat hallok, hogy szülés után nem úgy jött rendbe alul, ahogy kellett volna...és úgy is maradt....

persze, a császár meg egy műtét, de ma ez már rutin. A dokim a gátvédelemmel lebonyolított szülés híve, szóval, ingok, mint a nádszál... még van időm, 20hetes vagyok

2011. jan. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettek, legalább is lelkiekben:) Mivel nálunk lehet választani, az emberben ott motoszkál a gondolat, mi lenne ha, főleg így az utolsó napokban, első baba és tele vagyok félelemmel. De a józan eszem azt mondja, hogy csak végső esetben és így is döntöttem, főleg úgy, hogy hiába tűnik "könnyebbnek" a szülés pillanatában, én valahogy mégis jobban félek, hogy felvágják a hasam. Mondjuk, az lehet még rossz, ha valaki végig szenvedi a vajúdást és a tolófájások közben tolják be a műtőbe. De nem mi vagyunk a lényeg!:)
2011. jan. 19. 15:26
 19/19 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Ahogy írtam, csak a természetes szülésről tudok véleményt mondani, de engem korábban is csak a kitolás riasztott. És ami még rossz volt, hogy a gyermekágyon az összes szobatársam (5-en voltunk) császáros volt, csak én nem. Napokig szédelegtem a vérveszteség miatt, első nap alig tudtam felkelni is. A tejem nekem is csak egy hét után indult meg. És már évekkel a szülés előtt, és a terhességem alatt is intim tornáztam, mégis szülés után hetekig alig tudtam visszatartani a pukit. A gátsebem nagyon lassan gyógyult, és a mai napig vadhús-kinövések. A nemi életünk fél évig egy katasztrófa volt. Szóval császár vagy természetes, egyik sem könnyű, de a lényeg, hogy a végeredmény, a baba, mindenért kárpótol! És vannak olyan szerencsések, akiknek könnyű a szülése, és szép emlék marad. Neked is ezt kívánom! :)
2011. jan. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!