Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pécsen az édesanyák úti...

Pécsen az édesanyák úti klinikán szültél? Érdekel minden (! )?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat várok.Mit kell vinni,milyenek a szobák,milyen az ellátás,füllukasztás és minden olyan ami fontos lehet:hány ágyas szobák vannak,van-e hozzájuk fürdőszoba,wc,normálisak az orvosak,ha nincs valakinek fogadott dokija?

stb

minden olyan érdekel amit fontosnak tartassz,hogy leírd!


2011. jan. 14. 15:04
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint tényleg ennyire gáz a fürdő és wc részleg,pedig pont,hogy egy ilyen helyen kellene hogy meg legyen a teljes higiénia.


kedves utolsó,te kértél edát vagy felajánlotta a dokid?Nekem nincs fogadott orvosom és félek,nem is kapok...kinél szültél,mennyit kért a szülésért?A Vízernek mennyi lehet a tarifája,ha csak szülésre fogadom fel?

Én végig hozzá jártam,de csak mert anyukám is egészségügyis...viszont nincs már pofám szívességből kérni,had szüljek nála...

2011. jan. 17. 18:57
 12/22 A kérdező kommentje:

17:59 én 14-ére vagyok kiírva,de nekem a fiam is 39 hétre jött és mivel nem sok időm van pihenni én úgy kb a 38-39 hét körül számítok a hugira!


Persze mindenképpen megírom mi volt,de az utolsó hozzászóló nem olyan rég volt benn,ezek szerint tényleg ennyire gáz...

2011. jan. 17. 18:59
 13/22 A kérdező kommentje:

És akkor gondolom amikor wc-re mész akkor is a megőrzőbe kell vinni a babát!Hát elkeserítő!


Mert én még annyi időre sem merném bent hagyni a szobában...

2011. jan. 17. 19:04
 14/22 anonim ***** válasza:

Hát csajok az én történetem a következő:


1 hónapja szültem!


December 11-én szombaton be kellett feküdnöm mert pénteken már kritikus módon mutatott az UH fejlődési visszamaradást (37. hét és 2030gr)és hétfőn dőlt volna el hogy mi lesz velünk.

Kora délutántól nyominak éreztem magam és fáztam mint egy kutya a baba meg nem nagyon akart mozogni, amiért szóltam is a nővéreknek. Óránként 20 percet voltam nst-re rakva.

6 óra körül az ügyeletes nővér megmozgatta a hasam hogy felébressze a babát..eléggé fájt

Majd 7 órakor újra mert semmi mozgás nem volt a vizsgálat alatt.

8 órakor már a gép 99-es fájásokat mért amit én nem is értem a mai napig, hogy miért de fájdalom nélkül éltem meg.

Szóltak az ügyeletes dokinak aki megvizsgált és azt mondta hogy mehetek fel mert szülni fogok.

Fél 10-kor felkerültem megtörtént minden ami ilyenkor szokott......aztán kb másfél órán keresztül a kutya sem nézett rám a férjem meg mint az őrült kopogtatott kint az ajtón, hogy engedjék be de semmi.

Persze érkeztek sorban a szülő nők, ezt megértettem.....no de azt nem hogy miért kellett ott lennie minden ügyeletben lévő szülésznőnek és orvosnak ott lennie minden szülésnél??? A többiek meg le voltak ejtve addig....felváltva kiabáltunk nővérért.

A szülőszobák egyébként szépek, újak és 1 személyesek.

Volt fogadott dokim de nem úgy foglalkozott velem mint kellett volna és szülés előtt 1 héttel lecseréltem.

Mikor szültem behívták az "új" dokimat aki amikor odaért úgy esett be az ajtón mert rosszul lett...Nah mit gondoltok mi következett ebből? Hát igen az ügyeletesnél kellett szülnöm. 4-en voltak 3-an mondták, hogy majd ő levezeti a szülést a dokim helyett, végül a 4.ik akit addig nem láttam vezette le.

A szülésem történetét nem írom le de kellemes volt a csalódás mert az orvos 28-30 év körüli volt és le a kalappal előtte mert mindent elkövetett, hogy a lehető legkevesebb fájdalmat éljem meg.

Kaptam persze Epidurálist amit egy idősebb doki adott be, meg sem kérdezték kérem-e vagy sem csak adták mert lehet hogy császár lesz...ennyit mondott. De akkor miért deréktájhoz közel adta és nem lapocka közé????

3x próbálkozott mire sikerült és FÁJT!

A mai napig fáj a gerincem és néha nem tudok elindulni mert a jobb lábamat nem birom megmozditani.

Szóval legközelebb ha lesz ilyen akkor valószinüleg ezt a fiatal dokit választom orvosomnak.

Szülés után rögtön mellre teszik a babát kb 5 percre majd elviszik.

2 órát kell még fent lenni ez idő alatt a baba végig ott van veled és meg kell próbálni már akkor szoptatni.


Engem levittek a gyermekágyas osztályra és az 1 személyes szobát kaptam.

Mondanom sem kell, hogy a 3 nap alatt király életem volt. Senki nem zavart, enni sem kellett kimenni, volt saját fürdőszobám wc-vel. Hűtő,TV, kiságy-pelenkázóval, szoptatós fotel, mérleg.

A nővérek: Külön vannak a csecsemősök és külön az osztályos nővérek.

A véleményem a következő: Az osztályosok néha megkérdezték, hogy vagyok meg benéztek minden ok-e? De semmi különös.

A csecsemősök ha első baba akkor mindent megmutatnak, ha többedik baba akkor már meg sem fürdetik hanem neked kell.

TERMÉSZETESEN ki kell emelnem, hogy aki a Megyeiből való nővér az mindenben segít és elmond akárhányadik gyerek, meg hozza viszi a babát ha kell. A klinikai nővérek .....nem olyan együttműködőek.

A Kaja pocsék, lehet otthoni kaját enni.

Látogatás reggel 9-11-ig és 13-19 óráig van.

Szigorúan betartják, hogy még 5 perccel se előbb ne menjen be senki se tovább nem maradjon mint este 7.

11-13 között nem lehet látogatni.

Minden kismamánál egyszerre csak 1 látogató lehet, ha többen vannak 15 percenként lehet egymást váltani, vagy elviheted az üveg ajtóig a babát és bentről megmutathatod a babát a kintieknek. Ilyenkor az ajtónak szigorúan csukva kell lennie, nem szabad puszilgatni a babát.

14 éven aluli nem látogathat az osztályon.

Szobákba látogató nem mehet.

Nyugodtan vihetsz szabadidő ruházatot is. sokan voltak pólóban térd nadrággal. Alig volt kismama akin hálóinget láttam.

Tapasztalatom hogy a Tena lady betét nem volt olyan jó mint a DM-ben kapható mindössze 234 forintért a Jessa vagy a Bella.

Kell vinni: Törlőkendőt, pelust

Adnak: alkoholt, popsikenőcsöt.

Ha nincs persze adnak pelust amig nem visznek neked (pampers)

Fürdetni Johnson-nal fürdetnek. Saját ruhát adhatsz a babádra csak szólj hogy a tiétek.


Bocs hogy hosszúra sikerült

2011. jan. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Úristen köszi,hogy ilyen részletesen leírtál mindent!Mitől függ,hogy ki kap egyágyas szobát?Attól,hogy mennyit perkálsz vagy akinek jut?
2011. jan. 17. 19:14
 16/22 anonim ***** válasza:

Még annyi kimaradt, hogy tényleg az van hogy ha nem megyeis nővér van a csecsemő szobában akkor úgy néznek rád hogy nem is mered ott hagyni. Nem az van mint a megyeiben volt hogy mondják, hogy nyugodtan hagyd ott éjszakára hogy tudj aludni majd ők viszik ha etetni kell.

Nekik az a jó ha 24-ből 24 órát veled van a baba.

Csak az kapott tőlem ajándékot aki törödött a babámmal. (Ágnes nővér a megyeiből)

Vizernek tudomásom szerint 120-140 a tarifája és csak "jó módú" betegeket fogad.

2011. jan. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Tényleg és a babád tényleg el volt maradva?Végül mennyivel született?Megmondták mi volt az oka?

Most már jól vagytok?

Hány napot kell bent lenni?

2011. jan. 17. 19:15
 18/22 anonim ***** válasza:

Hogy ki a dokid, mennyit fizetsz és hogy az osztályon van-e nővér ismerősöd.

Bármi érdekel kérdezz bátran!!!

2011. jan. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Vasárnap éjjel született és szerdán du. 4 kor mehettünk haza.

Végül 2690gramm lett és 49cm.

Sajnos nagyon látszott rajta, hogy "sorvadt" mert nagyon sovány volt. 2400 grammal mentünk haza, 37 hétre született.

Hozzá kell tennem hogy a 30. héten majdnem megszültem ezért visszatartáson bent kellett feküdnöm és végig probléma volt a terhesség alatt a sok keményedés és a nyitott méhszáj miatt.

2011. jan. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

2 éve szültem ott.ügyeletes dokinál..fél 11 kor kerültem fel az osztályra mert reggel távozott a nyákdugóm...3 kor elfolyt a magzatvizem..de fájás semmi...persze hiába szóltam hogy elöntött mindent a magzat víz..a ruhám ,az ágyam lesz@rták....délután 5ig óránként kaptam az nst gépet de nem mutatott semmit.akkor azt mondták hogyha 7 ig nem lesz semmi akkor mehetek a terhes patológiára mert ebből nem lesz ma szülés...fél 7kor már 5 percesek voltak....majdnem nem engedték be a párom holott meg volt beszélve hogy apás szülés...7kor jött...fél 8 szóltam hogy kérek érzéstelenítőt mert iszonyatosan fáj...8 kor kaptam EDA-t....9 kor vizsgált a doki azt mondta hogy nem tágulok

kaptam oxitocint és rohadt bunkó volt...

negyed 10kor jött be hogy na megnézi tágultam-e,majd felkiáltott hogy látja a baba fejét...aztán percek alatt lezajlott minden 21:24kor kezemben tartottam a lányom...de úgy beszéltek velem mint egy kutyával..tisztelet a kivételnek mert azért azok voltak...kivitték a lányt megfürdetni meg rendbe tenni addig varrtak.aztán visszahozták..és ott hagytak vele egyedül..azt se tudtam mit kezdjek vele....első gyerek..vagy 1 óra elteltével jöttek hogy most levisznek minket a csecsemősre...ennyit a szülészetről...a csecsemős osztály sztem nem vészes..vannak ott is bunkó nővérek vannak aranyosak is,,a kaja menzai,,a wc fürdő elég lepukkant...bármikor átviheted a gyereket a szobájukba.bár nem nagyon figyelnek rájuk..én fürdéskor sem vittem be mert 6 ágyasban voltam és betettem a rácsos ágyba és a többiek figyeltek rá...

amit vigyél:babának pelus popsitörlö,esetleg cumi,ruhát ne mert ott majd mondják is hogy nembiztos hogy visszakapod....

magadnak,:betétet(tena lady,vagy éjszakai always).hálóing legalább 3-4,bugyi,abból is jó sokat,bimbó védőt.és krémet ,papucsot,abból is 2-t(egy zuhanyozni,egy mászkálni),ruhát ha esetleg át szeretnél öltözni pizsiről,szoptatós melltartót.más nem jut most eszembe..

Gondtalan babavárást és könnyű szülés kívánok!!

2011. jan. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!