Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pécsen az édesanyák úti...

Pécsen az édesanyák úti klinikán szültél? Érdekel minden (! )?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat várok.Mit kell vinni,milyenek a szobák,milyen az ellátás,füllukasztás és minden olyan ami fontos lehet:hány ágyas szobák vannak,van-e hozzájuk fürdőszoba,wc,normálisak az orvosak,ha nincs valakinek fogadott dokija?

stb

minden olyan érdekel amit fontosnak tartassz,hogy leírd!


2011. jan. 14. 15:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem én szültem ott, hanem a nővérem, azért leírom, amiket mesélt.

Bár volt fogadott orvosa, az unokaöcsém 2 héttel korábban jött, doki síelt, így ügyeletesnél szült. Sajnos nem volt egyszerű szülés, császár lett a vége, de azt mondta, mindenki nagyon figyelmes volt és az ügyeletestől több törődést kapott, mint a fogadott dokijától.

Majdnem 2 hétig bent voltak, ezt mondjuk nagyon rosszul viselte, de a nővérek nagyon sokat segítettek neki, szoptatásnál, ő fürdethette, tényleg kedvesek voltak.


Öööööö...sajnos más nem jut eszembe....bocsánat. Talán ez is egy kis segítség.

2011. jan. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Szia! Ez az én kérdésem volt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Engem Nyuszok válaszai megnyugtattak. Most 36 hetes vagyok, szóval már bármikor jöhet a baba. Fogadtam orvost és szülésznőt is. Nagyon kedvesek, aranyosak. Nem vagyok pécsi, így csak az UH-ra jártam le, viszont akkor is mindenki nagyon kedves volt. A szülésznőm azt mondta, hogy magamnak, azon kívül amit egy nő visz a kórházba, szénsavmentes ásványvizet, szőlőcukrot. és TenaLady-t vigyek. A babának pelenkát, meg popsitörlőt, amíg ott vagyunk, minden mást adnak neki. Majd csak az a ruha kell, amiben haza viszed. Ha gondolod, majd írok szülés után is :) Bár ki tudja, az mikor lesz :)


Te hány hetes vagy? Jó pocakosodást!

2011. jan. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Májusban szültem ott... a szülőszobák szépek, a férjem szerint nincs "kórház-hangulatuk"... a fogadott dokim épp elutazott, az ügyeletesnél szültem, akire viszont előtte rábízott a dokim... fogadott szülésznőm viszont ott volt... minden jól alakult, de az a benyomásom, hogyha nem lett volna se fogadott dokim vagy szülésznőm, akkor is a legnagyobb szakértelemmel látnak el... és ami még nagyon jó, hogy elvileg bármikor kérheted az EDA-t, ez egy olyan kórház, hogy a dokik is be tudják kötni, nem kell feltétlenül anesztes hozzá (de erre azért a biztonság kedvéért kérdezz még egyszer rá!)... a gyerekágyas osztály már nem ilyen jó, bár vannak kétágyas, saját fürdőszobás kórtermek, de vannak 6 ágyasak is, amihez nem tartozik külön fürdő, hanem a folyosón van a WC és a zuhany... hát én ilyenben voltam és ez nagyon kellemetlen volt, de persze kibírható... a nővérek - hát ki ilyen, ki olyan, de azért sokat segítettek, bár jártam is a nyakukra rendesen, első gyerekes anyukaként azt sem tudtam, eszik-e vagy isszák az újszülöttet... sajnos a szopi nagyon nehezen indult be nálam, mert mivel az elején rosszul került fel a mellemre a gyerek, nagyon megszenvedtem a kezdeti időszakot... ezt mondjuk ki lehetett volna kerülni, ha normálisan és türelemmel megmutatják, hogyan is kell mellre tenni a babát... volt bimbóvédőm, mellszívom, és nagy hasznát vettem nekik... amúgy azt kell vinni, mint egy "szimpla" kórházi tartózkodáshoz, persze betétet mindenképpen, eldobható bugyit, esetleg aloe spray-t a gátsebre... ja, és szoptatós melltartót és ahhoz betétet, mert ha beindul a tejelválasztás, csöpögsz mindenkor (sajnos én ezt nem vittem)... és még valami, szerintem jobb, ha kétrészes hálóruhát vagy pizsit viszel és nem kigombolhatós hálóinget, mert az sokkal praktikusabb... Minden jót!
2011. jan. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok... babának pelenkát, popsitörlőt vigyél, de popsi kenőcs nem kell feltétlen... ruhákat nem fontos vinned, mert ott adnak, de persze vihetsz sajátot is... ja, és a krémet a sebes bimbóra el ne felejtsd, Garmastan vagy van Aventes is...
2011. jan. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok én is tegnap voltam 36 hetes viszont nagyon érzem,hogy közeleg a vége a terhességemnek.Nekem második baba lesz,a kisfiam 2009 áprilisában a megyeiben született,de tökéletes volt szinte minden.Ez a fürdőszobás dolog kissé meglep,mármint,hogy nincs mindegyik szobában...na az akor szupe lesz.


Köszi csajok a válaszokat!

2011. jan. 15. 15:50
 6/22 anonim ***** válasza:

A "megyeibe" szültem 2 éve,nagyon pozitív tapasztalataim voltak.

Most viszont a klinikán,hatalmas zsúfoltság,káosz,futószalagrendszer van :-( .

2011. jan. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
...az szuper!:(
2011. jan. 17. 17:43
 8/22 anonim ***** válasza:

Jaj de jó, hogy feltetted a kérdést én is ezekre vagyok kíváncsi én is az elsőt 2009 májusában a megyeibe szültem, és most február 18-ra vagyok kiírva a másodikkal. Tartok kicsit a klinikától, nekem fogadott dokim lesz, de szülésznőm nem, akit felkértem 1 hónapja kb felmondott:(

De ez kicsit elszomorít, hogy 6 ágyas szobában nincsen saját fürdő meg wc. Nem tudja valaki hány ilyen szoba van? Többségében azért van fürdő?

Ha esetleg tényleg előbb jönne a babád, kérlek írd meg milyen volt, ha nálam jönne meg én is megírom a tapasztalataimat.

2011. jan. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én júliusban szültem sajnos az Édesanyák útját. Nekem hatalmas csalódás volt. Maga a szülőszoba nagyon szép, az orvosom is jó volt, bár az fogadott volt, de szülésznőt nem fogadtam és ő is nagyon nagyon szimpatikus volt, aki velem egy szobában volt azok is dicsérték a szülésznőket,egyet kivéve,a nevét nem tudom, de az nagyon bunkó volt mindenkivel.

Szülés után 2 órán keresztül a szülőszobán maradhattunk 3-asban(apás szülés volt) nyugalomban és segítettek az első szoptatásnál is.

Aztán elvittek bennünket, na és ott már minden más volt.

A csecsemősök között volt nagyon aranyos, de volt olyan is akihez nem lehetett szólni sem, meg kérdezni sem. Velem ott volt a babám végig, csak akkor vittem be mikor fürödni mentem. Nem mertem volna ott hagyni, mert sokszor rá sem nézett a babákra senki. De ami a legborzasztóbb az a fürdő és wc. Az valami katasztrófa. A fürdőbe alig folyik a víz, a folyosón van, közös. A wc is közös, 3db volt abból 2-ben még világítás sem működött, wc papír, kézmosó nincs, azt mindenképpen vinni kell. Sajnos a legtöbb szoba sok ágyas, én 5 ágyasban voltam. Az 1-2 ágyas azoknak van, akiknek olyan a fogadott orvosuk, pl. Vizer és a többi nagyon drága doki.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Nyugodtan kérdezzetek szívesen válaszolok. Saját ruhát ne vigyetek a picinek, mert volt akinek eltűnt, ez csak tipp.

2011. jan. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Bocsi nem tipp akart lenni, hanem jó tanács:)
2011. jan. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!