Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Őssejt elrakatásáról mit...

Őssejt elrakatásáról mit gondoltok? Írjanak olyanok is, akik eltetették!?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Konkrétan azt gondolom hogy most még úri mulatság mert mocskosul drága.

Nem rettegek amiatt hogy kelleni fog egyszer mert lesz tesó és ott gyakori hogy van egyezés.


Ez majd a mi unokáinknak lesz természetes mint a levegővétel.

2011. jan. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mulatságnak mondjuk nem nevezném,de lehet igazad van.
2011. jan. 7. 10:43
 3/10 anonim ***** válasza:

Én mindhárom gyereknél levetettem. Sose bocsátanám meg magamnak, ha szükség lenne rá és nincs... Ezért.

Anyagilag megtehettük.

2011. jan. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi mindkét gyereknek eltetettük, szerencsére a férjem kap a munkáltatójától egészségpénztári befizetést, és mivel nem igazán költöttünk belőle, így viszonylag emberi összeget kellett csak pótolni. Annak pedig a 30%-át, max. 100eFt-ot vissza lehetett igényelni adóbevalláskor.

Összességében azt gondolom, hogy ez legyen életem legrosszabb befektetése.

2011. jan. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor fogalmazok finomabban aki nem rendelkezik nagymértékü megtakaritással v. eü pénztári támogatással annak elérhetetlenül drága.


egy autóhiteles kétgyermekes egyébként első válaszoló.

2011. jan. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Hát ha megnézed aSejtbank oldalát pl., nagy szám, mikor a VILÁGON valahol felhasználják, s nagy szenzáció! Én a László Kh.-ban (ahol a legtöbb hematológiai beteget kezeleik, s ott a legnagyobb az őssejtfelhasználás) hallottam egy előadást, ott a kolléga azt mondta, sokkal többet teszünk a gyermekért egy biztonságos autósüléssel, mint ezzel.. Nem fogják felhasználni, s 25 kg-os testsúlyis jó... De Te tudod, lebeszélni nem akarlak, én orvosként nem vetettem le. De ha megteheted, meg a lelkiismeret ezt mondatja, ártani nem árt, ha megvan...
2011. jan. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2011. jan. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Drága, és annyival nincs megmentve senki élete, hogy születésekor elrakják! Jelenleg Magyarországon nem használható fel! Legközelebb ha jól tudom Ukrajnában van rá mód, de nem akarok hülyeséget beszélni. A kezelés pedig horribilis összegeket kóstál. Az őssejt levétel többszörösébe kerül, súlyos milliókba! Sajnos ezt mi nem tudjuk megengedni magunknak. Még ha ki is nyögnénk a levétel árát, egy esetleges kezelést már biztos nem tudnák finanszírozni. Így nem láttuk értelmét az őssejt levételnek!

De ha anyagilag megtehettük volna, lehet, hogy elgondolkodtam volna rajta!

2011. jan. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem jelentett különösebben nagy gondot a kifizetése, úgyhogy levetettük, bár én nem ragaszkodtam volna hozzá, de a párom igen.
2011. jan. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia.


3 sejtbank az ami közül választottunk:

Sejtbank

Kryo

Cordcenter


A Cordcenter mellett döntüttünk: 664EUR ~185000,-FT határozatlan időre + évente 7000Ft tárolási díj.


Én sem bocsátanám meg ha mondjuk Isten ne adja de 10 év múlva lenne rá szükség és akkor az orvostudomány könnyebben tudná hasznosítani, én pedig úgy döntöttem volna hogy nem vesszük le mert jelenleg nem tart ott a tudomány..........!


Nagyon egyet értek a fenti hozzászólóval: Ez legyen a legrosszabb befektetésünk!!!

2011. jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!