Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 16 évesen szülnétek gyereket?

16 évesen szülnétek gyereket?

Figyelt kérdés
2010. dec. 23. 00:46
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Én fiú létemre 16 éves vagyok én is fiatalon gyereket akartam de én és barátnőm még tanulunk és egyetmemre mennénk akkor barátnőm 20 éves koráig várunk addig élvezzük szabadságot 20 éves koráto ltervezzük majd gyereket én 17 leszek barátnőm 13
2010. dec. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Még a 16 éves is gyerek!
2010. dec. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Nem! Szerintem legalább 20 éves legyen valaki, addig élhet, tanulhat és nagyobb türelme lesz. Diplomázni is lehet gyerek mellett.
2010. dec. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

aaa,én 43 évesen szültem, de elképzelni sem tudom, hogy 16 évesen lett volna ennyi türelmem a gyerekemhez. Tizenévesen mindenkia világot akarja megváltani, lobbanékony, nekiszalad fejjela falnak jópárszor... nem beszélve arról, hogy míg nincs szakmád, munkád, mire akarsz szülni ?

Nekem van lakásom, autóm, állásom, egzisztenciám... de mivel az élet nem habostorta, és a gyerekkel nem mindig jár együtt az apa is, meg hogy szeressenek is téged, kegyetlenül nehéz volt az első 2 év. Minden anyagi tartalékomat feléltem, közüzemi számlák befizetetlenül, a szüleim, barátok, ismerősök segítettek, ki anyagilag, ki másképp, mert ha nincs ilyen háttér, bizony lehet hogy nagy bajban lennék...

Gondolj csak bele, a gyed max 85 ezer nettó, + csp, abból fizetni egy lakás rezsijét + lakástörlesztést lehetetlen, úgy hogy egyetek is mellette. Nem beszélek akkor arról, hogy ha jön egy megfázás, 10 ezernél kevesebbet nem hagysz a gyógyszertárban... és muszáj kifizetned, mert a gyereked mindennél fontosabb, és az első thetetlenül átvirrasztott, átzokogott éjszaka után a lelkedet is eladnád az ördögnek, csak segítsen valaki rajta...


Nem arról van szó, hogy nem tudsz neki MINDENT megadni, hanem arról, hogy a semminél is kevesebbet tudsz egyedül, és megőrülsz attól, hogy nem tudod megvenni neki azt a kis csattogó lepkét a piacon, mert az árából 5 napig ennétek, vagy csámpás kicsit, és muszáj megvenned 13 ezerért a speciális gyógycipőt, hogy felnőtten ne legyen ciki a gágogó lúdtalpa... Na meg egy doboz tápszer se olcsó, a gyerekem 5-6 dobozzal nyomott be egy hónapban, darabja 3200,-...


szóval lehet szülni 16 évesen, csak rengeteg szívás, lemondás, éjjeli sírás és nehézség az ára...

2010. dec. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!