Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 16 évesen szülnétek gyereket?

16 évesen szülnétek gyereket?

Figyelt kérdés
2010. dec. 23. 00:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%
Nem!
2010. dec. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
indoklást is légyszi.
2010. dec. 23. 00:49
 3/24 anonim ***** válasza:
89%

Nem!

-Mivel én már elmúltam jóval 16 éves,így tudom,hogy mi mindenről maradtam volna le,ha ennyi idősen gyerekem lett volna--

-Én úgy vagyok vele,hogyha már gyermeket vállalok akkor tudjam ellátni is..Nem szülnék a szüleim vagy anyósom nyakára

-16 évesen még tanulnék,és nem maradnék ki az iskolai évekből

- Általában ha valaki 16 évesen szül az csak hiszi,hogy nagy a szerelem közte és a párja között..A gyerek bizony keményen próbára teszi majd őket,és többnyire nem is maradnak együtt

- Elég nagy felelősség egy kisbaba,és bizony sokszor nem csak öröm van benne..

-nem lenne jó 16 évesen pelenkák között rájönni,hogy a barátok bizony nem tudnak mit kezdeni a kisbabával,ők inkább buliznak,szórakoznak,és ezért szép lassan lekopnak..Ráadásul még hibáztatni sem szabad őket,mert élik az életüket..

38/N

2010. dec. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen egyetértek a az előző hozzászólóval. Nem akarlak megbántani, de egy gyerek nagy felelősség, sok lemondással jár.

16 évesen inkább még éld ki magad. Tanulj, bulizz, teremts egzisztenciát.

És szerintem várj néhány évig.

2010. dec. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Én anno úgy gondoltam, hogy ha úgy esnék teherbe, hogy érettségi előtt szülnék, akkor elvetetem, ha utána, akkor megtartom.

Egyszerűen annyi volt az oka, hogy mindig a legjobb tanulók között tartottak számon, ritka eset volt, hogy tesin vagy rajzon kívül négyesem lett volna. Úgy gondoltam, hogy fontos, hogy leérettségizzek és elmenjek egyetemre. Azt már csinálom baba mellett, ha úgy alakul, de a gimit nem lehet.

2010. dec. 23. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen nem szülnék ilyen fiatalon. Én 22 évesen szültem az első babámat, de akkor sem volt könnyű ellátni. Pedig nekem volt segítségem a férjem személyében, de pokoli sok olyan éjszakám volt, amikor 1-2 órát tudtam aludni, azt is részletekben. Nem akkor ettem amikor akartam, nem oda mentem, ahova akartam, még wc-re is a gyerektől függött, hogy mikor mehetek. Félre ne értsetek, imádom a kisfiamat, de ezt 16 évesen fix, hogy nem tudtam volna végigcsinálni. Akkoriban még más dolgok érdekeltek, szerettem néha leülni elolvasni egy könyvet, megnézni egy filmet vagy moziba menni. A gyermekem 2,5 éves és talán most kezd annyira nagyfiú lenni, hogy normálisan végig lehet vele menni az utcán, nem kell az üvöltő-toporzékoló gyereket húznom magam után, most van kb. vége nálunk a hisztikorszaknak. Egyszerűen a 16 éveskori önmagam nem tudta volna tolerálni, hogy kezdetben a 24-ből 12 órát végigordít a gyerek hónapokig, majd romba dönti a szobát 5 percenként később, aztán hisztizik a legpitibb dolgokért (pl. miért van rés a kanapé és a fal között) órákig minden nap. Ehhez azért idegrendszer kell és tudom, hogy mit adtam fel magamból a gyermekemért. Egyszerűen nem való még egy 16 évesnek gyerek.
2010. dec. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%
Ha lenne már egy újszülötted,nem hiszem, hogy 0 óra 46-kor még a gép előtt ülnél. Ezt vedd egy példának. Ezután jönnek még a barátok,diszkó,pasik,stb.
2010. dec. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nmehiszem.Mondjuk nem is birtam volna,19evesen vesztettem el a szuzesegem.ra 3honapra volt egy kis para hogy terhes vagyok,azt megtartotuk volna.
2010. dec. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
20%
Az sok mindentől függ:én nem őltem volna meg a gyerekem akárhány éves lettem volna.Mindig van megoldás, az csak egy hüje felfogás h a szüleim nyakára nem szülnék, hisz ők kell melleted legyenek, atol még h teherbe estél azért még a gyerekük vagy.A sulit is el tudod végezni ha van egy ki segitség, persze nem lenne könnyű én nem ezt mondom de meg lehet csinálni.És számomra a gyerek lenne az első nem pedig a barátok, és egy nap ezt valaki megköszőné nekem.
2010. dec. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ugye nem te vagy már megint aki 16 évesen terhes lettem kérdések és mindig eltűnik. Mert ha igen akkor ez is kamu. (Ha nem akkor ne vedd magadra.)
2010. dec. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!