Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Néztétek ma a fél kettőt?...

Néztétek ma a fél kettőt? Főleg császárosok!

Figyelt kérdés

Az rtl-most-on holnap lesz csak fönn a mai műsor, de be fogom ide másolni valahogy azt a riportot ami ott elhangzott.

A kérdés lényege az volt h miért van manapság ennyi császár?

És a HollóMárti (műsorvezető) megkérdezte a prof-ot, h kérésre csinálhat e egy doki császárt, ha azt amúgy semmi nem igazolja. Határozott NEM volt a válasz.


Mekkora sz@r alakok az orvosok...


2010. dec. 7. 14:48
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
kedves kerdezo nem tudod ertelmezni a soraimat...nem azt irtam hogy nem vagy jo anya hanem azt hogy nem vagy jobb azoknal az anyaknal akik lefizetik az orvost hogy csaszarral szuljenek...biztos vagyok benne hogy a gyermekeidet jol es tisztessegesen neveled de azt is latom hogy nagyon unod magad ha ennyire foglalkoztat ez a tema...en igenis a kerdesre valaszoltam azzal hogy leirtam hogy draga a csaszar es ezert nem csinaljak...ugy latom csak azt a valszt olvasod el figyelmesen ami a te ertekrendednek megfelel...ha egy no nem akar szulni es meg van ra az anyagi lehetosege akkor biztosan talal orvost aki elvegzi ezt de ez igy van barmivel az eletben...penz beszel...csak azt nem ertem hogy miert zavar ez teged hiszen gondolom hogy ne a te nogyogyaszodrol volt szo a riportban...
2010. dec. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Nekem nincs azzal bajom, ha valaki császárral szül, mert gondolom a császármetszések nagy része nem ok nélkül történik. Félig-meddig azt is megértem, hogy valaki fél a fájdalomtól, és lefizeti az orvost. Mert ugye a fájdalom szar, és ha az ember elkerülheti, akkor miért ne.


Ezzel a véleménnyel lehet vitatkozni, nem vagyok orvos lehet, hogy könnyen meg tudnak cáfolni, de nekem nem orvos az, aki teljesen indokolatlanul elvégez egy ilyen drasztikus beavatkozást, mint a méh és a hasfal átvágása. És ott van még habnak a tortán, hogy szinte semmire nincs pénz az eü-ben, és akkor még ilyen beavatkozásra költ pénzt. Mert gondolom a borítékból nem rak bele egy fillért sem a kórház kasszájába.


Különben meg az orvosnak már fizettél, a TB-ből kapta a fizetését. Ha fizettél TB-t és állami kórházba mész, azt nyugodtan fel lehet fogni szolgáltatásként.

2010. dec. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Kizárólag azért zavar, mert minden orvost le lehet fizetni...gondolom az enyémet is volt aki már lefizette. És ebbe belegondolni is rossz...mármint h a pénz mikre képes.

Már csak azért is érzem magam többnek és jobbnak azoknál akik lekenyerezik az orvost, mert én azt a pénzt amit egyébként ha pszichológushoz elmengyek és kapok igazolást, nem kell lefizetés gyanánt mocskos módon a doki kezébe adnom,inkább a gyerekeimre költöm amikor már megszülettek.

De kérlek ne menjük ebbe bele.

A problémám csak az orvosok hozzáállása, és h mi ezekben hiszünk ezekben bízunk, és kiszolgáltatjuk nekik magunk....tisztelet a kivételnek mert biztosan van.

2010. dec. 8. 11:20
 24/32 A kérdező kommentje:
Az meg megint nem a te dolgod, h eldöntsd mikor ülök a gép elé. Nincs sok időm. De nem neked számolok majd el vele. Nekem ez a kikapcsolódás. Két gyerekem mellett jó h leülhetek már ide...de úgy látom te is vissza-vissza térsz. Úgy tűnik te is a ráérős anyukák kategóriájába tartozol...akárcsak én. Nemde?
2010. dec. 8. 11:25
 25/32 anonim ***** válasza:
nagyon tamadonak veszel mindent amit irok...pedig ez nem szemelyes...nekem is van idom es szeretem ezt az oldalt kiveve az ilyen uszito jellegu kerdeseket...nem csak a nogyogyasz lefizetheto hanem minden orvos...miert nem irtal ki kerdest mondjuk a felelotlen gyerekorvosokrol?...azert mert neked igazabol a csaszar szurja a szemed...de ez nem is baj mert mindig lesznek aki a sajat igazukat ismetelgetik...az viszont eleg piti volt hogy te attol vagy jobb anya mert a penzt amit mas orvosnak ad csaszarert te a gyerekeidre koltod...ezzel elg sok mindent elarultal magadrol...biztos lehetsz benne hogy nem olyan anyak fizetik le az orvost akiknek nincs penzuk kenyerre ha pedig megis akkor AZOKNAL tenyleg jobb vagy de ez nem nagy buszkeseg...tudod mit?...legyen neked igazad...legyel te a hos es igazsagoszto anya aki mindig mindent jobban tud masoknal es itelkezik masok felett ... es azok a rohadek orvosok is dogoljenek meg...igy mar jo? barmit is valaszolsz engem mar nem erdekel mert en azert regisztraltam erre az oldalra hogy a sajat tapsztalataimmal segitsek azoknak akiknek tudok es nem toltom a keves kis szabadidomet azzal hogy reagaljak a beszolasaidra
2010. dec. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
21:00vagyok!most miért veszekedtek?kérdező:úgyse lehet meggyőzni a császár párti nőket,hogy mennyire veszélyes a császár!a lényeg a műtét utáni komplikácókon van!ebbe nem gondolnak bele sokan!és ha nem lehet többé gyereke,mert megsérül a méhe?ezek a dokik meg tényleg sz..ok!kár itt bizonygatni egymásnak,csak magukat nézik-aki kéri-!a fedőszöveg meg nem kell,hogy félt,hogy oxigénhiányos lessz meg a többi!írhattok nyugodtan,tény,hogy csak magatokat akarjátok megnyugtatni!üdv!
2010. dec. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Nem meggyőzni akarok...nem vagyok én pap...


És kérlek higgadj le...nem lehet mindenki ugyanazon a véleményen mint te. Semmi nem igaz abból amit írtál. Nem azt mondtam h minden orvosra vonatkozik ez az egész , de pl. tele van a híradó az elmúlt hétben egy statisztikával miszerint a 3.legtöbbet végzett műtét a császár. És a Holló Márti rákérdezett arra ami engem is érdekelt...arra h vajon ebből mennyi a kérésre végzett műtét. És amit erre mondott a doki, az az ami feldühít. A hazugság...és mi bennük bízunk. Miért nem lehet kerek perec kimondani: Igen végzünk kérésre is, csak legyen elég pénze anyucinak és apucinak....

Szóval ez a vita tárgya.

2010. dec. 8. 16:15
 28/32 anonim ***** válasza:
14:17es vagyok!elnézést,de én úgy vettem ki abból,amit írtál,hogy nem érted miért kell a császárt kérni,és h miért végzi el a doki!tudom nem vagy pap:)!én melletted állok-igazad van!szép estét!
2010. dec. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat, de hozzá kell szólnom. Mi pont pár hete beszéltünk erről az orvosommal. Hogy miért van annyi császár? Mert ha egy kis kockázat is felmerül, egyik orvos sem meri kockáztatni, hogy bármi baja legyen a babának-mamának, inkább viszik a műtőbe. Annyi a pereskedés, hogy nem várják meg míg nagy baj lesz, nem mernek kockáztatni. A dokim kérésre nem csinál császárt. 17 hónap lesz a két szülésem között, az első császár volt, így elvileg most is annak kéne lennie autómatikusan, de mondta, hogy megpróbáljuk természetesen, és ha nem megy, baj van (hegszétválás elsősorban ami legfőképp most veszélyes lehet), akkor császár. Mondta hogy sokan mikor már 3-4 ujjnyira kitágultak, könyörögnek hogy vigye őket a műtőbe mert nem bírják a fájdalmat, de hát a szülés ilyen, fáj, és nem viheti ok nélkül császározni a kismamákat. Ő a természetes szülés mellett van, de ha császár kell, nem kockáztat.

Az én dokim NEM szar alak!!! Nagyon is jó orvos, és teljesen megértem amit mondott.


Aki kérésre csinál császárt, ott is kell valami indokot koholni, nem csak úgy tologatják a műtőbe a kismamákat.

2010. dec. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Nem hazudott az orvos a műsorban, a hivatalos álláspont jelenleg hogy NEM végezhető kérésre császármetszés. És az sem igaz hogy minden orvos lefizethető hogy végezze el a császárt. Aki császárral akar szülni az nyilván meg fogja találni azt az orvost aki elvégzi. De szerintem nem kell annyit foglalkozni ezzel pláne dühöngeni ezen felesleges.
2010. dec. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!