Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Néztétek ma a fél kettőt?...

Néztétek ma a fél kettőt? Főleg császárosok!

Figyelt kérdés

Az rtl-most-on holnap lesz csak fönn a mai műsor, de be fogom ide másolni valahogy azt a riportot ami ott elhangzott.

A kérdés lényege az volt h miért van manapság ennyi császár?

És a HollóMárti (műsorvezető) megkérdezte a prof-ot, h kérésre csinálhat e egy doki császárt, ha azt amúgy semmi nem igazolja. Határozott NEM volt a válasz.


Mekkora sz@r alakok az orvosok...


2010. dec. 7. 14:48
1 2 3 4
 11/32 Andika001 ***** válasza:

én császár szültem elsőmet.nagy baba volt.és nem fért ki.én láttam a mai fél kettőt és örülök,hogy így döntött az orvosom,aki nem fogadott volt hanem egy ügyeletes.nem szeretnék annak a családnak helyében lenni,ahol megtörtént ez a dolog.borzasztó lehet nekik ezt felfogni.még bele gondolni is rossz:(:(:(

ott egy ujjszülött baba anya nélkül....

2010. dec. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező nem azokat ítéli el,akik császárral szültek,hanem azokat a dokikat,akik jó pénzért,mindenféle OK,és INDOK nélkül megcsinálják(ahelyett,hogy felvilágosítanák az anyákat a negatív oldaláról is).Az utolsó válaszolónak:sajnálatos,ami a kismamával történt,egyértelmű,hogy a doki mulasztott,mivel a kismama kora(45 éves)már magában is kockázatot jelentett,a baba méreteiről nem is beszélve.
2010. dec. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
49%
marpedig a csaszar nem olyan nagy ugy...ha van egy kis akaraterod akkor valoban rohangalsz a mutet utan 4 nappal...mar nagyon sok orszagban lehet kerni csaszar es persze ezek olyan orszagok ahol az allam megengedheti azt hogy egy mutettel szulj ami sokkal dragabb mint egy natur szules...elobb utobb itt is az lesz ha tetszik ha nem...akinek szurja a szemet a valsztott csaszar annak csak azt tudom uzenni hogy ne torodjon mas dolgaval...mindenki azt csinal a sajat testevel amit akar...miert nem ir ki valaki kerdest a dohanyos drogos es alkoholista anyakrol miert zavar mindenki jobban az hogy csaszar vagy natur szulessel vegzodik egy terhesseg hiszen ez messze nem olyan fontos mint az hogy milyen maga a terhesseg...kedves kerdezo egy olyan temaba nyultal ahol nincs igazsag es attol hogy te naturba szultel meg ne vard el hogy mindenki kovesse a peldadat...nem vagy te ettol jobb anya
2010. dec. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
A kérdező nem a császárosokon van fennakadva, hanem azon a hazug orvoson, akivel volt a riport.
2010. dec. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg,hogy ki meddig lábadozott,hanem az,hogy sok nő nincs tisztában a császár veszélyeivel!nem csak azt kéne nézniük,hogy nem fog fájni a vajjúdás,meg a szex se lessz a régi-ami nem feltétlen igaz,meg hogy így reped meg úgy reped stb.,hanem hogy nagyon sok sok hátulütője is van a "kért"császárnak!én elitélem azokat a dokikat,akik minden indok nélkül császároznak!döntse el mindenki maga,de szerintem a szülés a terhesség legcsodálatosabb része!aki mégse akarja átélni az meg rendesen járjon utánna,hogy mik a császár következményei,és döntse el,hogy neki mi a fontos!mindenkinek jó egészséget és jó babázást!
2010. dec. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Ne bátsátok a kérdezőt, nem a császárosokra haragszik!! Ne értsétek félre!


Abban igazad van, hogy kérésre is csinálnak császárt, de azért azokat az anyukákat is meg lehet érteni, valaki tényleg retteg a szüléstől és a fájdalomtól, és gondoljatok bele, ha egy ilyen anyukát hagynak vajúdni, aki ennyire retteg, az biztos nem is tágul, fájások között csak a félelmével van elfoglalva, nem tud ráhangolódni a szülésre, és a babára, annak tényleg jobb, ha inkább a császárt választja minthogy egy elhúzódó szülés miatt károsodjon a baba és ő maga is.

Én kétszer szültem simán- aminek örülök, de mindkétszer császárra készültünk majdnem terhességek végéig. MIndenáron császározni akartak az első babával, mert harántba feküdt, és akkor a kisdrágám ugy gondolta, hogy mégis befordul az utolsó napokba, tehát simán meg tudtam szülni.

a Második kisdrágám meg iszonyatosan belegabalyodott a köldökzsinórba, és a 30.heti uh-n mondta a dokim, hogy ugyen ezt nem szokták nézni, de ezt ami az én pocakomban van a gyerek körül, nem tudja figyelmen kívül hagyni. :-) végül a 38.hétre teljesen letekerte magát a pici, és simán 35perc alatt megszületett ugy, hogy köldökzsinór egyszer sem volt sem a nyakán, sem sehol máshol rátekeredve a testén.

Én sokat mondtam nekik, amig bent voltak, hogy anya fél a császártól, segítsenek, hogy ne kelljen odafeküdnie anyának! :-)

Segítettek szerencsére!


Én nem ítélem el ezeket az anyukákat, sztem sokan közülük okkal kérik a császárt.

2010. dec. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Ejnye csajok!

Ha nem értitek a kérdést ne válaszoljatok.

Köszönöm annak a pár válaszolónak aki megvédett,és értette a kérdésem.


Nem az én dolgom eldönteni h ki hogy szül...viszont olyan orvosnak nem adnám az életemet a kezébe aki a pénzért áttör minden orvosi szabályzatot.

Mert itt erről van szó.

Igen vannak akik félnek a szüléstől. De ennek nem az a módja h bemegy a dokihoz, és kinyitja a pénztárcáját....A félelem az orvosi indok...igenis van aki fél a fájdalomtól...vajon miért van már altatásos fogászati kezelés????

De visszakanyarodva...irány a pszichológus azoknak akik "félnek"...ésúgy a nődoki...így megmarad a pénz is,és a dokinak ezt el kell fogadni.


És igen az orvossokra irányult a felháborodásom.

Nem kellene a császárosoknak enniyre kiakadni ezen. A szülés megválasztásának módja valóban a mi dolgunk, de ez a lefizetés...és hogy a doki ebbe belemegy...ez undorító!


És lehet h nem vagyok jó anya, kedves valamelyik válaszoló aki ezt írta, de nincs jogod így látatlanban véleményezni. A téma nem ez volt. Kérdezd a gyerekeimet, h jó anyjuk vagyok-e. Tuti igen lesz a válasz. Az h te mit mondasz azt meg lesz@rom....már bocs.

2010. dec. 8. 09:10
 18/32 A kérdező kommentje:
És ha hallottátok volna milyen kerek-perec kijelentette az a doki h kérésre nem végeznek császárt...azt hittem lecsapom a tv-t! Pedig mennyit csinálnak úgy......
2010. dec. 8. 09:16
 19/32 anonim ***** válasza:
Én ezt ilyen mélyen nem tudom átérezni, mint Te, Kedves Kérdező. Valahogy nem érint meg a téma, hogy fizet-e valaki a császárért, vagy sem. Lehet, hogy így egyszerűbb Neki, mint pszichológushoz rohangálni, vagy nem tudom. Engem ennél jobban kiakaszt, mikor egy doki ELVÁRJA, hogy pénzt kapjon a szülésért, vizsgálatokért. Hát mire esküdött fel? És miért kap akkor fizetést, ha közben kenőpénz fogad/kér. És visszakanyarodva a kérdésedhez. Szerintem ezzel a témával kapcsolatban kb olyan düh lehet Benned, mint bennem a kenőpénzzel. De ez ellen semmit nem lehet tenni, mert ezt a kismamák alakítják így, mindegyik próbálja a másikat túllicitálni. Én sem a terhesgondozásért, sem a császáros szülésemért nem fizettem. Hozzáteszem sürgősségi császár volt, nekem minden álmom volt a természetes szülés. Minden jót mindenkinek!
2010. dec. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Na ez az...hogy el is várja...bassz..micsoda világban élünk...
2010. dec. 8. 10:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!