Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettegek a hüvelyi szüléstől,m...

Rettegek a hüvelyi szüléstől,mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az első kislányommal magánorvoshoz jártam akinek elmeséltem a félelmeim, megértette ,de a vizsgálatokon kiderült, hogy téraránytalanság és végül a magas vérnyomásom + a köldökzsinór a nyakán volt, emiatt amúgy is császár lett volna.

Nagyon szép élmény volt,sosem fogom elfelejteni.

Most várom a 2. Gyermekemet ,vele már nem járok magánorvoshoz több okból sem,de nyilván a félelmem megmaradt.

Egyszerűen tudom,hogy én erre nem vagyok képes, elemi félelem van bennem,nem tudom elmagyarázni.

Tudom,hogy hiába erőltetnék rám, egy életre traumatizálódnék és nem tudnám megszülni a félelem miatt.

Ilyen esetben mit tehetek?

Ha ezt elmondom bent akkor van esély,hogy megértik?

Már most nagyon félek,hogy mi lesz ha rámerőszakolják...

Volt már valaki ilyen helyzetben és meg tudta oldani?


ma 09:24
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
45%

Nalunk Nyugat Europaban lehet valasztani, hogy akarunk szulni.

Ha nalatok laknek, tuti gyujtenek magankrohazra ( mondjuk teherbe eses elott kellett volna erre gondolni).

ma 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Szintén 2x szültem Székesfehérváron.

Se oxitocin, se könyöklés, se semmi ilyesmi. Szabadon vajudhattam. Sőt, mind a 2 gátvédelemmel lett meg. Ami "kötelező volt", a szülőágyon fekve szülés. Ehhez nem választhattam testhelyzetet. De szerintem magamtól is így feküdtem volna.


Szóval én is cáfolnám, hogy ördögtőlvaló meg stb. Nekem mind a 2 jó élmény volt.

ma 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
43%

"Ha valakinek nem felel meg amit az állami intézmény nyújthat, akkor ő nyúljon a zsebébe."

Valahol felháborító hozzáállás, hogy ha nem tetszik, hogy az állami ellátás fejetlen, szervezetlen, kaotikus, nincs mód a fájdalomcsillapításra, nem adnak gyógyszert, és akár magad alá is csinálhatsz, akkor nem a rendszer a hibás, ne a politikusokat zavarjuk el, hanem még te "nyúlj a zsebedbe".

Németországban sincs szabad orvosválasztás, de ott nem az az állami kórházi színvonal mint itthon. Ott nem spórolnak a betegen.

És most ezúton is megkövetem és elnézést azoktól az állam kórházaktól, ahol még betegközpontú a szemlélet.


Kérdező, ez sajnos nem európai mentalitású ország, hanem a "jóvanazúgy" ország, ahol az ükanyáink is túlélték valahogy az árokparton a szülést, tehát neked se legyen jobb. Írod, hogy a magánkórház nem opció, már pedig ebben az esetben sajnos csak az lenne az opció. Vagy esetleg külföld, ha van kint ismerős, akkor a terhesség végén oda bejelentkezel hozzá. De ezt én nem kockáztatnám meg, szóval összeprórolnék a magánra.

ma 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
53%
Hogy a kérdésre is legyen válasz: pszichiáter által kiállított szakvéleményt fogadnak el a szülészetek császárindokként.
ma 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Jó, azért nem olyan lehetetlen. Egy csomó kórházban igenis császár pártiak. Főleg, ha volt már császárod. Pl.ott is, ahova én tartozom. Én hüvelyivel akartam szülni, mindenképpen rá akartak beszélni a császárra(nekem nem volt még előtte.) Végül hosszas vajúdás után császár lett(nekem is téraránytalanság volt az egyik ok.)Van egy honlap, ahol fent vannak a szülészeti statisztikák. Keress olyat, ahol sok a császár és ott próbálkozz. Ha támogatják, vagy adnak befogadó nyilatkozatot,vagy jelentkezz be ideiglenesen valakihez, aki oda tartozik.
ma 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem vehetik figyelembe, hogy császárt akarsz, de nálunk ez egy elvileg full természetes szülés parti kórházban így nézett ki tavaly a vajudoban: a kismama kinlodott, nyoszorgott, hogy neki nagyon fáj, nem bírja már tovább, meg amúgy is csaszaros volt az előző szülése is...az ügyeletes orvos megkérdezte: császárt akar? Ravagta, hogy igen, és már tolták is a műtőbe, hogy haladjanak🤷
ma 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Pszichiátert ajánlom én is, bár a szülészorvos felülbírálhat.

#18

Én tapasztaltam. Gyakorlatilag kötelező beöntés és borotválás után oxit kötnek, könyörgésre adnak edát amivel tényleg nem lehet mozogni, később meg az nst miatt. Tágulás után 4órával vákuum, miközben ketten nyomták a hasam, gátmetszés érzéstelenítés nélkül 2vágással.

ma 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Én pontosan ugyanígy éreztem, mint te. Elsőre nem választhattam, de császár lett a vége. (Tuti, hogy a félelmeim nem engedték vègigvinni a folyamatot.) Nekem jó élmény volt a császár. Másodjára megkérdezték mit akarok. Nálunk (Budapest, Szent Margit kórház) a terhesség végén már a kórházba kell járni terhesgondozásra. Ott az orvosok megkérdezték, hogy mit akarok. Mivel az első császár volt, most én választhattam. Így kiírtak programcsászárra. Ha beindult volna korábban, akkor is megcsászároznak. Én úgy tudom, hogy ha egy olyan magánorvoshoz jársz, aki egy olyan kórházban dolgozik, ahova területileg nem tartozol, akkor is szülhetsz abban a kórházban. (A saját orvosod nélkül, de császárnál amúgy pont kijátszák ezt.). Így már csak egy olyan kórházat kell választanod, ami császárpárti, majd egy ottani orvos magánrendelésére járni, ha megtehetitek.
ma 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk őszintén mondd el az orvosnak és kész. Nálunk államiban simán megkérdezik császár után, hogy hogy akar szülni a terhes. Ha vbac-et akar, támogatják, ha meg nem, akkor kiírják császárra és kész.
ma 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!