Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettegek a hüvelyi szüléstől,m...

Rettegek a hüvelyi szüléstől,mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az első kislányommal magánorvoshoz jártam akinek elmeséltem a félelmeim, megértette ,de a vizsgálatokon kiderült, hogy téraránytalanság és végül a magas vérnyomásom + a köldökzsinór a nyakán volt, emiatt amúgy is császár lett volna.

Nagyon szép élmény volt,sosem fogom elfelejteni.

Most várom a 2. Gyermekemet ,vele már nem járok magánorvoshoz több okból sem,de nyilván a félelmem megmaradt.

Egyszerűen tudom,hogy én erre nem vagyok képes, elemi félelem van bennem,nem tudom elmagyarázni.

Tudom,hogy hiába erőltetnék rám, egy életre traumatizálódnék és nem tudnám megszülni a félelem miatt.

Ilyen esetben mit tehetek?

Ha ezt elmondom bent akkor van esély,hogy megértik?

Már most nagyon félek,hogy mi lesz ha rámerőszakolják...

Volt már valaki ilyen helyzetben és meg tudta oldani?


ma 09:24
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
79%
Mik ezek a lehetséges utak? Amúgy kb. lehetetlen küldetés lenne. Ugyanis ha újra engedélyeznék a szabad orvos választást, akkor azt honorálni is kellene, hiszen az orvos lehet, hogy a gyermeke születésnapi vacsorája mellől lesz felállítva. De a hálapénzt betiltották. Így ez az út járhatatlan.
ma 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
77%

7!

Mert mondjuk nem mindenki tiltakozik ellene. Én pl támogatom. És akik a környezetemben élnek, mind egyetértenek velem.

ma 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
62%
Én még abban az időben szültem 2x, amikor lehetett választani. Nem tettem. Állami gondozásra jártam, és annál szültem aki épp dolgozott. Semmi hátrányom nem származott belőle, minden alkalommal normális módon elláttak. Szóval engem sem zavar a dolog. Aki ezt nem fogadja el, annak ott a magánrendelés és a magánkórházban való szülés. Ja, hogy az drága! Ha valakinek nem felel meg amit az állami intézmény nyújthat, akkor ő nyúljon a zsebébe.
ma 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
35%

"Tudom,hogy hiába erőltetnék rám, egy életre traumatizálódnék és nem tudnám megszülni a félelem miatt."


De ezt csak te beszéled be magadnak. Hidd el, nem marad benned a baba. Nekem brutál első szülésem volt, olyan belehalosegynapos, varrtak vagy fél óraig, megsem lett trauma.

ma 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
62%
Keress fel pszichiátert, diagnosztizálja a tocofóbiát és ad javaslatot császárra.
ma 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
34%
13: pontosan így építik le az állami ellátást és nyomnak/kényszerítenek bele a magánegészségügybe. (Arról meg ne is beszéljünk, hogy milyen érdekkörökhöz tartoznak ezek a magán intézmények) És te még tapsolsz is hozzá.
ma 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
63%
Vagy magánkórház, vagy külföld (pl. német barátnőm kérhette a császárt minden ok nélkül), vagy esetleg amit 15-os ír. Amúgy nagyobb esélyed van a császárra, mint a hüvelyire. De gondolom nem akarsz így nekiindulni, hogy vagy sikerül, vagy nem.
ma 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
34%

Ha az elsőnél téraránytalanság volt, simán lehet a másodiknál is, gondolom nem túl széles a medencéd. Persze ez csak egy lehetséges kimenetel, nem biztos.

Tutira csak a magánkórházban mehetsz. Illetve ha ennyire félsz, mindenképpen javaslom a pszichológust, akár pszichiátert szükség esetén. Azért is, hogy túllépj a félelmeden és azért is, hogy ha nem sikerül, akkor erről legyen hivatalos szakvéleményed, amivel lehet császárod.


A “természetes” szülés párti magyar állami kórházon meg felröhögtem 😂😂 Ja, qrva természetes, hogy orrba-szájba oxitocinoznak, sok helyen szigorú hanyatt fekvés, aztán könyökölnek, vágnak, vákuumoznak és társai. Nyilván mindegyikre lehet szükség, de ne tegyünk már úgy, mintha itthon nem lenne kb. kötelező az oxi vagy pl. első szülésnél gyakorlatilag protokoll a gátmetszés, meg se próbálkoznak semmilyen gátvédelemmel. Tudom, itt a gyíkon ezt senki sem tapasztalta meg a szomszéd sem.

ma 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Én kétszer szültem Székesfehérváron hüvelyi úton. Se könyöklés, se oxitocin. Az összes beavatkozás annyi volt, hogy az elsőnél vágtak. Szóval nem igaz, hogy nincs valamennyi természetesség benne. Tény, hogy kórházi körülmények között nem annyira " természetes" egy szülés, de nem is ördögtől való.
ma 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem igazán foglalkoznak azzal, hogy te mit akarsz. Én is az első császárom után(faros) rettegtem a természetes szüléstől. 4 évre rá voltam úgy, hogy jöhet a második. Végig rettegtem, de amikor elfolyt a vizem teljes erőbedobással vártam, hogy túllegyek rajta és megtapasztaljam milyen a hüvelyi szülés. Fejben teljesen ott voltam aztán 12 óra vajúdás után a baba belekakilt a vízbe, így 3 perc múlva a műtőben voltam. Nekem csalódás volt, hogy ez is császár lett. Nekem a kórházban azt mondták, hogy komoly indok kell, hogy az első császár után a második is az legyen, szóval ha elmondod, hogy nagyon félsz kb olyan mintha else hangzott volna. Nem foglalkoznak vele. Szerintem amúgy rengeteg nő fél a szüléstől, de a gyerek akkor se marad bent. Ha valaki ennyire retteg annak érdekem gyüjtenie magánkórházra a teherbeesés elött vagy nem válalni mégegy gyereket.
ma 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!